Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így összeköltöznünk?

Érdemes így összeköltöznünk?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, jelenleg főiskolára járok, mellette 6 órásban dolgozom. 28 éves barátom dolgozik, viszonylag jól keres. Nyáron szeretne velem összeköltözni (mindketten a szüleinkkel lakunk).

Az lenne a problémám, hogy egy új lakás plusz a felújítása milliókba kerül (kinéztünk egy 1,5 szobásat, ha összejön akkor március végén megvesszük), ő meg fel szeretné újítani az otthoni szobáját, kocsit lecserélni (semmi baja a mostaninak, csak ő valami "menőbbet" akarna vezetni) és elmenni külföldre valahova egy hétre.

Ez így tök jól hangzik, csak ez a felesleges költekezés meg a lakásvásárlás nem fér nagyon össze.

Mindkettőnknek van félretett pénze (illetve én örököltem), a lakás ára épp kijön belőle, és talán 50-60 ezer maradna a felújításra. (Nyárig persze még gyűjtenénk hozzá.) Próbáltam neki utalni rá, hogy felesleges a szobáját felújítani (szekrény és ágycsere, festés, műanyag ablak stb.), hisz úgyis mindjárt elköltözik. Meg amúgy is a szabadidejének 90%-át nálunk tölti. Nyaralni sem kell hogy a legdrágább helyre menjünk, elég ha elmegyünk a helyi strandra egyszer-kétszer, az is megteszi, a lényeg hogy együtt legyünk, az mellékes hogy hol. Kitalálta, hogy hitelt veszünk fel közösen, és így mindenre futja, kivéve az autó-cserét.

Nem akarok hitelt felvenni, hogy ő szórhassa a pénzt. Nagyon szeretem, de nem szeretnék azért havonta fizetni egy x összeget, mert ő most költekezni akar. Szerintetek?

(1,5 éve vagyunk együtt)


2010. márc. 2. 14:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

Másfél éve vagytok együtt, és fiatalok vagytok. Eszedbe ne jusson közösen lakást venni vele még! És ha nem jön össze vele akkor mi lesz?


Már eleve most az van a soraidban, hogy már most nem értesz egyet azzal, ahogy ő hozzááll a pénzhez, hogy feleslegesen felújít, hogy menőzésből autót vesz. Finanszírozza ezt ő, nehogy vele vegyél fel hitelt!

2010. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ha nem jönne össze, a szüleim megvennék a lakás felét, tehát a lakás az enyém maradna. És ha nem lenne épp munkám akkor kiadnánk albérletbe. Tehát ezzel a részével nincs probléma.
2010. márc. 2. 14:21
 3/34 anonim ***** válasza:
40%
buta vagy !
2010. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
ha vennék is vele így közösen lakást az mindenképpen az én nevemen lenne,mivel az én örökségemből lesz.tehát ha a te örökséged akkor te vedd meg egyedül a saját nevedre.ha ő hitelbe akarja magát verni hát tegye,de ne keverjen bele téged is.
2010. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Áh, ne tedd! Másfél év után ilyen komoly döntést meghozni még nem kell.
2010. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A lakás nem hitelből lenne, arra van félretett pénze. (4,6 m a lakás ára).
2010. márc. 2. 14:23
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Ja, ha eladja. Ha annyiért adja. Hahó, az élet nem egyszerű, 20éves házas felnőtt emberek sem véletlen ölik egymást a házon.
2010. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Szeretem, szerelmes vagyok, és ő is az. Szeretnénk előbb együtt élni, és csak utána házasodni.

Azért mert 2 hete támadt egy hülye ötlete, nem fogom elhagyni. Szeretnék valami megoldást találni rá. (Ergo lebeszélni)

2010. márc. 2. 14:25
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd meg a szüleiddel magadnak, és ennyi. Ha meg nem jön össze kihajítod belőle. Másfél éves együttjárás után ilyen fiatalon közös lakást venni manapság oroszrulett.
2010. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Az írásod alapján nekem az tűnt fel, hogy már most gondolkodsz a menekülési útvonalakon. Közös életet nem érdemes olyannal tervezni, akivel nem tudod ezeket a dolgokat közös nevezőre hozni.
2010. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!