Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így összeköltöznünk?

Érdemes így összeköltöznünk?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, jelenleg főiskolára járok, mellette 6 órásban dolgozom. 28 éves barátom dolgozik, viszonylag jól keres. Nyáron szeretne velem összeköltözni (mindketten a szüleinkkel lakunk).

Az lenne a problémám, hogy egy új lakás plusz a felújítása milliókba kerül (kinéztünk egy 1,5 szobásat, ha összejön akkor március végén megvesszük), ő meg fel szeretné újítani az otthoni szobáját, kocsit lecserélni (semmi baja a mostaninak, csak ő valami "menőbbet" akarna vezetni) és elmenni külföldre valahova egy hétre.

Ez így tök jól hangzik, csak ez a felesleges költekezés meg a lakásvásárlás nem fér nagyon össze.

Mindkettőnknek van félretett pénze (illetve én örököltem), a lakás ára épp kijön belőle, és talán 50-60 ezer maradna a felújításra. (Nyárig persze még gyűjtenénk hozzá.) Próbáltam neki utalni rá, hogy felesleges a szobáját felújítani (szekrény és ágycsere, festés, műanyag ablak stb.), hisz úgyis mindjárt elköltözik. Meg amúgy is a szabadidejének 90%-át nálunk tölti. Nyaralni sem kell hogy a legdrágább helyre menjünk, elég ha elmegyünk a helyi strandra egyszer-kétszer, az is megteszi, a lényeg hogy együtt legyünk, az mellékes hogy hol. Kitalálta, hogy hitelt veszünk fel közösen, és így mindenre futja, kivéve az autó-cserét.

Nem akarok hitelt felvenni, hogy ő szórhassa a pénzt. Nagyon szeretem, de nem szeretnék azért havonta fizetni egy x összeget, mert ő most költekezni akar. Szerintetek?

(1,5 éve vagyunk együtt)


2010. márc. 2. 14:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem negatívan látom a dolgokat, hanem nem vagyok már 20 éves fülig szerelmes, naiv. Félre ne érts, elhiszem, hogy most nagyon szerelmes vagy, de hidd el egy szakítás elő tudja hozni az emberből az állatot, és tök mindegy, hogy milyen jó ember volt előtte az illető.

Én nem vennék a helyedben közösbe úgy lakást, hogy nem laktok előtte legalább egy évet együtt. Én jöttem már el úgy, hogy egy bőröndben volt az összes cuccom, otthagytam mindent, amit együtt csináltunk. Oké, hogy alapvetően övé volt a ház, de én olyan sok energiát, pénzt beleöltem, hogy jó legyen. Azt hiszed kaptam belőle bármit is? Pedig fülig-szerelem volt.


A közös hitelbe meg végképp nem mennék bele. Lehet, hogy azért sem, mert szüleimet nagyon csúnyán átverték, kezesnek mentek el jóbarátnak, akik nem fizettek, majd az én szüleim fizettek minden részletet. Behajtani semmit nem tudtak rajtuk. Persze, most van közös hitelem a férjemmel, de még a 10 éves kapcsolat, két gyerek sem biztosíték semmire.


Szerintem vagy menjetek albérletbe vagy csak te vedd meg a lakást.

2010. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
37%

Pff mi az hogy bosszúból nem adná el? Ha nem értessz hozzá ne beszél baromságokat. Ilyen nincs ha egyik fél el akarja adni akkor a másik vagy megveszi a részét vagy belenyugszik és eladják.

Lakást vegyétek meg hitel nélkül ha a párod meg költekezni akar vegyen fel hitelt a saját nevére. De véleményem szerint férfiről lévén szó még ki akarja élni magát(kocsi,nyaralás). Nem megy nekünk az olyan könnyen, hogy lemondjunk a szabadságunkról. Én magamhoz is ritkán engedek/nék költözni.:D

2010. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%
Miért te értessz hozzá? Mert akkor is sántikál a véleményed. Arról van szó, hogy a lány venné meg a srác részét. Aha. és ha nem adja el? Arra nem érvényes, amit te írtál.
2010. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
79%
Jah és a srác csak olyan simán belemenne hogy a csajszit kifizesse vagy megvegye a részét egy esetleges szakítás esetén. Ne legyél már butus! :D
2010. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem akarja a rosszat látni,de vagyunk egypáran akik átéltek 1-2 dolgot.Anno annak idején mi is szerelmesek voltunk,és hogy megbántsuk a másikat KIZÁRT!

De a szerelem elmúlt,és pár év házasság után mi is a ház miatt veszekedtünk.nekem nem kellett a ház,de kifizetni sem tudtam a férjemet.Viszont ő neki kellett volna a ház,de neki se volt pénze,hogy kifizessen.Nagy vita után amikor arról is vitázik az ember,hogy melyik tányérkészletet kapta ő a szüleitől és melyiket én.Így annak is örültünk,hogy aránylag jó árért el tudtuk adni a házat..

SZóval ne hidd,hogy olyan egyszerű az egész ahogy gondolod,De érthető,hisz másfél éve vagytok csak együtt,még rózsaszín ködben látsz mndent.Ezért tanácsolják sokan,hogy vagy várj a lakás vásárlással,vagy ha vesztek akkor csak te vegyél a saját nevedre,és mindenképpen rögzístd le egy nyomtatványba(papírra vagy akárhová) Kéősbb jól jöhet.

2010. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Házassági szerződés a megoldás, de ahhoz össze kellene házasodni, az ma meg már nem divat. De akkor is elgyen egy papír, hogy fele-fele tudlajdonrész és nézd meg hoigy az adásvételire is így kerüljön rá. ha szakítotok sdok probléma lehet még ebből, de ebbe ennyi idősen, a rózsszín felhőkön lebegve nem szoktak sajnos belegondolni:(
2010. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Az embereknél ha pénzről van szó, sajnos nem létezik semmi más. Se szerelem semmi. Ilyen önző a világ. Ha ennyire különbözőek vagytok vegyél külön lakást, ne közösen vele, közösen hitelt meg végképp ne vegyél fel vele! Te felelősségteljesen gondolkodsz, viszont a barátod nem. Ha nem tudod meggyőzni arról, hogy felesleges költekezésekbe verje magát (kettőtöket), akkor nem érdemes összeköltözésen törni a fejeteket, bármennyire is fájdalmas ezt hallani. Később bánnád meg!
2010. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
84%

Magadnak lakást külön vegyél és a te nevedre!!!!


Ne közösködj vele!


ha ő magát hitelbe akarja rángatni, tegye, de te ne legyél benne!

2010. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy tény: ha egy mód van rá, ne engedd, hogy hitelt vegyen fel!! Nagyon nehéz visszafizetni, addig jó, amíg nem vagytok egy arctalan bank "rabszolgái", akik mindenféle elnevezések alatt jó nagy kamatokat pakolnak rátok, úgy, hogy ebbe még csak egy pici beleszólásotok sincsen! Hidd el, nem szabad!!!
2010. márc. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen kétségeid vannak, a válasz egyértelmű NEM!
2010. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!