Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek le barátom szülei?

Miért néznek le barátom szülei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő.

Barátommal 1 éve ismerjük egymást, de csak 2 hónapja jöttünk össze. Nos, amit tudni kell a családjáról, hogy elég sznobok. A házukat inkább meg sem említem.

A lényeg hogy amikor barátoméknál vagyok, folyamatosan kapom a szüleitől hogy lehetne többféle ruhám is, hordhatnék ilyet meg olyat, miért nincsen ilyen mobilom, miért nem tudok kulturáltabban enni, miért csak egyszer voltam külföldön stb.

Majdnem emiatt vesztünk össze barátommal. Most mi ez a fogadtatás? Én nem lehetek olyan mint barátom. Nem iphone-nal rohangálok, nincs meg minden hülyeségből a legmárkásabb.. Nekünk egyszerűen nem telik ilyenekre.

A barátai is hasonlóképpen viszonyulnak hozzám, nekik pedig végképp semmi okuk rá.

Nagyon rosszul esett ez a viselkedés, és nem tudom mi az oka, mert csak néhányszor találkoztak velem..


17/l


2015. jún. 15. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Leirtad a valaszt, mert sznobok.

Ha egy gyerek kerdezne ilyeneket, meg lehetne erteni de felnott emberek...megis szerintuk miert nem voltal tobbszor kulfoldon es nincs sokfele ruhad??? Az evessel kapcsolatos dolgot megertem, azon javithatsz.

2015. jún. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha emiatt összevesztetek az elég kellemetlen, nem feltétlen áll melletted a srác. :S
2015. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Minden tiszteletem a tiéd, én már kikészültem volna lelkileg.


(21/F)

2015. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nézd, Őket nem tudod megváltoztatni, de azt hiszem nem is kell. Ilyenek...


Ami a nagyobb probléma az az, bár nem írtad konkrétan, hogy a barátod kiáll e érted/melletted ilyen esetekben.

Mert, ha nem, akkor érdemes elgondolkozni azon, mit is jelentesz annak a fiúnak, főleg hosszútávon.

2015. jún. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazándiból barátom csak annyit mondott, hogy hagyjam rájuk, ne foglalkozzak velük. Nem nagyon szeretne belefolyni ebbe a dologba, a szüleivel sem szeretne haragban lenni, ha pedig tovább folytatnák akkor mellém állni. Ő sosem tett különbséget ember és ember között, és engem ez a tulajdonsága fogott meg a legjobban. Már akkor tudta milyen különbség van a családjaink között és mégis engem választott.

Na jó ez most egy kicsi nyálas volt.

2015. jún. 16. 00:42
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
ezt te beséled be magadnak
2015. jún. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Költőnő? ***** válasza:
84%
em tud nem belefolyni sztem... Azaz én úgy látom, h bele kéne.
2015. jún. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Figelj, mink vagy együtt egy olyan emberrel, aki képtelen kiállni melletted?!


Én páromnak szólogatnának be, úgy kiosztanám őket, hogy az nem igaz.


Amondó vagyok, ülj le beszélni a barátoddal, és ha továbbra sem áll ki melletted, dobk ki a picsbe.

2015. jún. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, aki egy 17 éves "gyereknek" tesz fel olyan kérdéseket, amelyekről nyilvánvalóan nem ő tehet, amelyekre nincs befolyása, hiszen nem önfenntartó, hanem a szüleivel él, az bunkó, és akkor nagyon finoman fogalmaztam. Milyen választ várnak mégis ezekre? Hogy teljesen természetese közöld, hogy anyádék nem keresnek annyit, hogy évente külföldre menjetek, vagy hogy mindenből a legdrágábbat tudják megvenni? Erre várnak, ez okozna nekik örömöt? Ilyenkor érzik felsőbbrendűnek magukat úgy igazán? Frusztrált sznob barmok, a barátod meg dettó. Minek barátkozik "rangon alul", ha a szüleinek ennyire nem felel meg a választottja, ő meg lesz..ja, ha bántják a lányt emiatt, és az meg rosszul éri magát? Szerinted van ennek a kapcsolatnak bármi jövője? Kinek hiányzik, ha folyamatosan alázzák?
2015. jún. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

"Nem nagyon szeretne belefolyni ebbe a dologba, a szüleivel sem szeretne haragban lenni, ha pedig tovább folytatnák akkor mellém állni."


Tehát, ha jól értem, a barátod kereken a szemedbe mondta, hogy ki sem állna érted, ha a szülei folytatják a szemrehányást olyasmikért, amikről te egyáltalán nem tehetsz? A kulturáltabb evésre való felszólítást sem illik a fejéhez vágni valakinek ilyen kontextusban, hacsak nem kézzel-lábbal eszel az asztalnál.


Ráadásul, mint írtad, ebből a "fogadtatásból" nézeteltérés alakult ki köztetek. Ebből ugyan nem derül ki teljesen, de én úgy érzem, valahol a barátodat is zavarják ugyanazok a dolgok, amik a családját. Vagy legalábbis szégyell előttük.


Nem említetted, hogy a barátod hány éves, de ha a szülei idősebb, tapasztaltabb ember létükre ilyen szinten állnak emberileg, én a helyedben tőle se várnék túl sok jót. Hiába mondod, hogy nem tesz különbséget, mert ő is ebben a családban nőtt fel, ezt a nevelési példát látta végig, s ha nem is ért teljesen egyet vele, valamennyire mindig hordozója lesz. Később is ki fognak ütközni ezek a különbségek és ha már most sem véd meg, hogy várhatsz ettől a kapcsolattól bármi komolyat hosszútávon?


Őszintén remélem, hogy belőle nem ugyanilyen beképzelt ember lesz a későbbiekben, de egyelőre vagy nem elég érett felvállalni az álláspontját, s márpedig megmondani a szüleinek, hogy neki így is megfelelsz, vagy pedig nem is igaz, amit belelátsz ebbe az emberbe.

2015. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!