Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám velem?...

Miért ilyen az anyukám velem? Tönkre teszi az életemet pedig csak 16 vagyok!?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre, kérlek olvasd végig!

Na szóval: anyukámmal állandóan összeveszünk( nem a kamaszkor miatt, mindig, kiskoromban is így volt) Ráadásul mindenféle apróságon. Pl ma elkezdett velem üvöltözni, mert akartam enni egy szem bonbont. Úgy üvöltött mint egy idegbeteg. Az öcsémet ezerszer jobban szereti mint engem: bement az öcsémhez: öcsike kész a leckéd? bejön hozzám: tanuljál hülye majom, rám vágja az ajtót...

Elég nagy probléma van a hátammal,járok kezelésekre, iszonyatosan fáj állandóan, és azóta minden nehezet velem csináltat: vigyem le neki a 10 kiló ruhát a kosárban, és ha nem lenne bajom, simán megtenném, de ma is elsírtam magam, annyira fáj, de csak mondja hogy vigyek ezt, azt(persze nehéz dolgokat)

Mindent megcsinálok, lemegyek a boltba, mosok, segítek a főzésben, a takarításba, jók a jegyeim. És mégis. Esténként csak sírok. Szülinapomkor adott utoljára puszit(2 hónapja volt.) Arra, hogy mikor ölelt meg, nem is emlékszem. Én próbálok vele aranyos lenni, mindent megteszek, de egyszerűen néha már nem megy. Ha betökltöm a 18-at, elköltözöm. Nem tudom miért ilyen.

Múltkor megkérdeztem hogy az öcsémet miért szereti jobban: hát kislányom, amikor téged szültelek, még nagyon fiatal voltam(21), de az öcsédet már érettebben, és nálad még nagyon fiatal voltam, és inkább másokhoz volt kedvem... EZ MIIIIIII?

Egy anya hogy mondhat ilyet? Normális? Én nem értem...

Mit tehetnék?

Köszi hogy elolvastad, persze nem ez minden, de jobban senkit nem szeretnék fárasztani...(16/L)


2010. febr. 28. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
"úgy üvöltött, mint egy idegbeteg" azt hiszem rátapintottál a lényegre.Sajnos azt kell, h mondjam, h anyukád súlyosan idegbeteg, és egyéb pszichés gondjai is lehetnek.Mindenkinek az lenne a legjobb, ha minél előbb szakemberhez kerülne, persze gondolom ilyesmiről hallani sem akar, mivel nincs betegségbelátása gondolom.Persze nem javasolom, h ezt így közvetlenül fölvesd neki, mert ki tudja hogy reagál, de nem tudok mást mondani erre.Gondolj arra, h ő beteg, ezért ilyen, ez talán elviselhetőbbé teszi az egészet, habár tényleg borzalmas lehet így az életed, nagyon sajnállak.
2010. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
sajnallak nagyon. bar en anyum nem csinalt ilyeneket, szemmel lathatolag ocsemet mindig is jobban szerette. sokszor sirtam tini koromban emiatt, sosem volt a bizalmasom, sosem tudott a szerelmi ugyeimrol, banataimrol, a kegjobb baratnomnek mondtam el mindent, aki szegeny meghalt, azota magamba zartam, most meg paromnak mondom el. Ferjem is eszrevette h a tesomat jobban szereti, es ugy h velunk lakik mert tesom nem akarta befogadni. pedig o a kis kevdenc. nalunk mar van baba. imadja az unokajat. de mikor ocsem hiv nem baj h a picurkat eteti mert o akarja kepes abbahagyni mert tesom telefonalt ahelyett h azt mondana h visszahvlak egyszeruen megall az elet neki ha tesomrol van szo. miert van igy??? sosem ertettem, tan nem is fogom. azt tudom h engem nem akart megtartani, tesom egy tervezett baba. lelkileg bant, de nem tudom megvaltoztatni, sokszor vitazok vele emiatt. elfogadtam... bant.. de elfogadtam... az egyszer biztos en a gyermekeimet ha lesz kistetso maskepp nevelem sosem fogok kulonbseget tenni koztuk meg akkor sem ha a masik babo kisfiu lesz. egyebkent van ket cicusom egy fiu es egy lany es abbol is a fou cicust szereti es kulonbozteti oket. ugy latszim fiu parti.
2010. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én megértelek, nálunk is hasonló volt a helyzet. Utólag kiderült, mik voltak a problémák: anyu akkor volt a változókorban, ráadásul a házasságuk apukámmal is épp romokban hevert, apu akkor csalta meg. Természetesen ezekről nem beszélt, inkább engem bántott. Lehet, hogy rosszul csináltam, de én nem vettem róla tudomást, mintha nem is létezne. Inkább a barátaimra támaszkodtam, ha már a családomra nem tudtam (apukámat ritkán láttam, sokat dolgozott, és nem szólt bele anyu dühkitöréseibe; a nővérem pedig főiskolás volt, nem otthon lakott). Néhány év múlva rendeződött a viszonyunk, most már el sem tudom hinni, hogy tehette velem azokat a dolgokat, amiket. Remélem nálatok is javulni fog a helyzet! Lehet, hogy itt is más van a háttérben, és csak te vagy az, akin csattan az ostor.
2010. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amikor téged szült, nem voltál tervezett gyerek és nem szeretett igazán,főleg ha esetleg az a bortusz is megfordult a fejében.A nem tervezett gyereket, soha nem fogja egy anya igazán szeretni.Egy fiatal anyuka az egy fiatal lány, persze, hogy független, gondtalan akarna lenni, természetesen gyerek nélkül.

Testvéred esetében már gondolom más van, mert nagyobb anyagi biztonság volt és tervezett gyerek is lehetett inkább.

És igen pont mikor a gyerek tini, az anyuka már változókorban van sajnos...

Én nem hagynám magam egyébként, ehhez nincs joga.Jelentse ki tisztán, hogy szeret vagy nem és mi az oka, mert jogod van az igazsághoz, de ahhoz nincs, hogy emiatt bántson lelkileg.

2010. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!