Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám velem?...

Miért ilyen az anyukám velem? Tönkre teszi az életemet pedig csak 16 vagyok!?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre, kérlek olvasd végig!

Na szóval: anyukámmal állandóan összeveszünk( nem a kamaszkor miatt, mindig, kiskoromban is így volt) Ráadásul mindenféle apróságon. Pl ma elkezdett velem üvöltözni, mert akartam enni egy szem bonbont. Úgy üvöltött mint egy idegbeteg. Az öcsémet ezerszer jobban szereti mint engem: bement az öcsémhez: öcsike kész a leckéd? bejön hozzám: tanuljál hülye majom, rám vágja az ajtót...

Elég nagy probléma van a hátammal,járok kezelésekre, iszonyatosan fáj állandóan, és azóta minden nehezet velem csináltat: vigyem le neki a 10 kiló ruhát a kosárban, és ha nem lenne bajom, simán megtenném, de ma is elsírtam magam, annyira fáj, de csak mondja hogy vigyek ezt, azt(persze nehéz dolgokat)

Mindent megcsinálok, lemegyek a boltba, mosok, segítek a főzésben, a takarításba, jók a jegyeim. És mégis. Esténként csak sírok. Szülinapomkor adott utoljára puszit(2 hónapja volt.) Arra, hogy mikor ölelt meg, nem is emlékszem. Én próbálok vele aranyos lenni, mindent megteszek, de egyszerűen néha már nem megy. Ha betökltöm a 18-at, elköltözöm. Nem tudom miért ilyen.

Múltkor megkérdeztem hogy az öcsémet miért szereti jobban: hát kislányom, amikor téged szültelek, még nagyon fiatal voltam(21), de az öcsédet már érettebben, és nálad még nagyon fiatal voltam, és inkább másokhoz volt kedvem... EZ MIIIIIII?

Egy anya hogy mondhat ilyet? Normális? Én nem értem...

Mit tehetnék?

Köszi hogy elolvastad, persze nem ez minden, de jobban senkit nem szeretnék fárasztani...(16/L)


2010. febr. 28. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
hát nagyon sajnállak,anyád hülye!apukád az mit szól ehez?
2010. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Írok még: pár hónapja lemondtam neki, hogy lefeküdtem a barátommal, mert megbíztam benne. Megígérte, hogy senkinek nem mondja el. Azóta ezzel fenyeget, hogyha valami rosszat csinálok, elmondja mindenkinek. Elegem van. Undorító hogy miket csinál. Volt hogy a hajamnál fogva húzott be a szobába. Miért? Mert a zokniit rossz helyre raktam. NORMÁLIS????????? :O:O Apu sem áll ki mellettem soha, bár nincs is ellenem, inkább ő pártatlan. Pedig legtöbbször nekem van igazam, ha mégsem, elismerem. No de azért a semmiért így bánni?:S
2010. febr. 28. 11:41
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Hiába mentegetőzöl a kamaszkor miatt, szerintem azonban ennek is beleszólása van, hidd el. De persze ez csak kis része az egésznek, édesanyád is kellene változtasson.
2010. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit teheted hagyd ott,az ilyen nem anya:( Helyedben később rá sem nyitnám az ajtót. Próbáld meg valahogy átvészelni ezt a pár évet,szerintem ne is nagyon szólj hozzá,csak ha muszáj,akkor csak veszi majd az adást. Én sem jövök ki anyukámmal,ha tehetném én is elmennék otthonról,bár nekem azért ennyire nem rossz a helyzet szerencsére.
2010. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém.:( Nagyon rossz lehet. Neharagudj, hogy ezt mondom, de látszik, hogy nem szeret téged. Meríts másból erőt, ha nem a családból. (én pl vallásos vagyok és amikor apuval vitáztunk tudtam, hogy Isten mindig velem van még, ha itthon gondok vannak és senki se áll mellettem ő, akkor se hagy egyedül) És tanulj sokat.., ha elszeretnél költözni kell majd vmilyen munka is és elég nehéz lesz továbbtanulni, ha még dolgozol is mellette. (de nem lehetetlen) Max koleszos egyetemre/fősulira mész.
2010. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom h nem szeret, csak nem tudom hogy miért nem:s Pedig nem tettem semmi rosszat.:s
2010. febr. 28. 11:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébkeént a nagyszüleid és édesanyád viszonyáról mennyit tudsz? Lehet,hogy vele is rosszul bántak gyerekkorában? Persze ez sem jogosítaná fel ilyenre. Ha téged korán szült,nem szabadna téged hibáztatnia,inkább saját magát,hogy miért volt felelőtlen. Utólag meg már örülhetne,hogy egy szorgalmas jó tanuló gyereke van!
2010. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is pont ugyanilyen. Kb SZÓ szerint ugyanezeket mondta.. Sajnos nem tudsz mást csinálni csak minél előbb elmenni onnan. Pl koliba. Az azért is jó mert nem kell érte fizetned csak az ebédet.

De azt nem értem meg miért mondasz el neki olyanokat hogy lefeküdtél vkivel. Ne bízz ezek után benne, most már tudod milyen! és ha legközelebb fenyeget téged avval hogy elmondja akkor mond azt hogy nyugodtan. Mások úgyis zavarba jönnek ezen a témán amúgy meg ha téged akarnának erről kérdezni mondhatod hogy semmi közük hozzá.

2010. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, elérte hogy abszolút ne bízzak meg benne. Különben nekem is kinyílhat a szám, mert tudok dolgokat,csak van bennem annyi, hogy ha megígérem hogy nem mondom el, be is tartom, vele ellentétben...
2010. febr. 28. 11:58
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Lázadj fel, legyél közömbös. Ne érdekeljen semmi.

Mi az hogy te takarítasz? te főzöl? a lusta öcséd meg nem csinál semmit?

Szerintem a te családodban lenézik a lány gyerekeket, nem becsülik.

Lehetséges, hogy anyukáddal is így bántak a szülei, nem becsülték, csicskáztatták, mert nő, és a nő egy semmi, nem ember. És anyád rajtad áll bosszút. Lenéznek, utálnak és kihasználnak! Mert lány gyerek vagy. Ne haragudj, de másra nem tudok gondolni, itt az anyád a ludas! Valószínű, hogy gyerekkorában vele is ezt csinálták, vagy ő, mint nő nullának érzi magát.

Ne engedj magadból "nyomorékot" csinálni! Meg mondod nekik szépen csendesen, hogy ennyi volt a játék, ne engedd, hoy kihasználjanak! Ja, és soha egy pasinak sem! Midig a saját érdekeidet nézd! Legyél önző, ne mártírkodj! Az iskoládban tedd a kötelességedet, hogy legyen munkahelyed később, és ne függj senkitől, főleg ne egy pasitól.

Nagyon nehéz lesz neked, mert te egy szeretetre éhes ember vagy, sajnos meg kell erősíteni a lelkedet! Ne legyél senkinek sem a kapcarongyja!

Megfogod öcsikét a fülénél fogva és ő fog cipekedni! Kerülj ki ebből az ördögi körből! Ne kuncsorogj olyan ember szeretetéért, aki semmibe sem néz. Légy büszke magadra, és saját érdekeidet képviseld, hogy később neked legyen jó életed.

Anyádtól szakadj le érzelmileg és apádtól is.

2010. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!