Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halt már meg olyan rokonod...

Halt már meg olyan rokonod vagy közeli ismerősöd akinek a halála egyáltalán nem hatott meg?

Figyelt kérdés
ki volt az hogy halt meg és miért nem hatott meg?
2015. jún. 8. 22:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet ilyet írni, akkor az apám.

Az egész gyerekkorom a szüleim alkoholizmusáról szólt és arról, hogy sosem volt semmink, csak konyak, sör és játékgépbe dobált pénz. Egész kicsi koromban jártam a borozókba, sörözőkbe, az volt a délutáni program a szüleimmel. Hitelbe vettem konyakot és bort a boltban, mert anyám apám elzavart, hogy hozzak. Az árokpartról szedtem őket össze tizenegy-két évesen, mert haza se tudtak jönni. Otthon folyton állt a bál, apám napi rendszerességgel verte az anyámat. Minket tesóimmal meg anyám vert. Ebben nőttem fel.

Felnőtt koromra megutáltam az apámat a folyamatos terror miatt, meg hogy folyton anyut szidta, verte, mintha ő nem lenne hibás. Elköltöztem 18 évesen, de sokszor kaptam telefont aputól, hogy hazaért anyu nincs otthon, ha hazamegy anyám elveri, kiköti a kutyához stb... nagyon durva dolgokat láttam otthon. :(

Aztán anyu meghalt, az meghatott. Minden áldott nap a kórházi ágya szélén álltam és bíztam. De elment.

Nem sokkal később apunál rákot diagnosztizáltak, nyirokmirigy, szerteszét az egész testében. Kemóra járt, minden héten 10 évet öregedett. Nem mentem be hozzá a kórházba, nem érdekelt a szenvedése. Mikor hazakerült és úgy látta nővérem, hogy nem sok van hátra, akkor mentem le. Ott álltam az ágyánál és néztem ahogy haldoklik. Másnap meghalt. Nem éreztem semmi különöset, csak azt, hogy 30 évnyi terrornak vége. 51 éves volt.

Köszönöm, hogy leírhattam.

2015. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%

a nagymamám akivel jóban voltam mindig is...

én mosolyogtam a temetésén, mert eszembe jutott egy vicces történet amit meséltek róla egyszer amikor családi összejövetel volt...

nem sírtam, nem voltam rossz kedvű...a halál az élet velejárója, nem azt mondom, hogy jobb nélküle, de neki is eljött az ideje, főleg, hogy évek óta rákos volt, sok műtéten átesett, vége lett a szenvedésének...én nem arra emlékeztem a temetésén, hogy meghalt hanem azokra a dolgokra amiket hátrahagyott...főleg a vicces emlékekre, mert azokra akartam emlékezni...


22F

2015. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ma reggel halt meg az apósom, és alig könnyeztem be tőle, bár lelkileg nem álltam hozzá közel. Amúgy nekem már meghalt jó pár rokonom és több barátom is, talán elsírtam a könnyeim javát!
2015. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!