Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Együtt éltünk...

Mit csináljak? Együtt éltünk a párommal több mint 2 évet.

Figyelt kérdés
Oké volt veszekedés, sértődés de hol nincs? Veszekedés alkalmával mond olyat az ember amit később visszaszívna, de már kimondta. Szóval mind a kettőnknek volt hibája. A párom magában tartotta, míg én mindent kimondtam (túlságosan is).
2010. febr. 27. 16:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Beszéld meg a fiával, mi az ábra. Szereted, de a szerelem nem elég egy normális kapcsolathoz.

"A férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy test." Ez a házasság meghatározása a Genezis könyvében. Aki nem képes a szüleit a második helyre tenni, soha nem lesz boldog házassága. A párod nincs tisztában ezzel a tanítással, és az anyja borzasztó lelkiismeretfurdalást kelt benne azzal, amiket írtál.

Hallottam olyan esetről, hogy XY megnősült, hazavitte az új asszonyt, és az első nap azt mondta a velük élő anyukának: Mától fogva két XY-né lesz ebben a házban. Ha vita lesz köztük, én mindig az ifjabbiknak adok igazat. Anyuka egy hétig duzzogott, de aztán helyreállt a családi béke, és tartós maradt. A férfi ref. lelkész volt, és ismerte a tanítást a Genezisből.

A te eseted nehéz. Próbálj rávilágítani a párodnak arra, hogy az anyja gondolkodásmódja tarthatatlan. Ha téged elmar, mást vajon elfogad majd? Elég lesz majd akkor nősülni, ha anyuka a sírban lesz? Milyen motivációk mozgatják anyukát? Az önzést kiszolgálni bölcs dolog? Biztosítsd arról, hogy ha teljes szívvel melléd áll, nem kell attól féljen, hogy az anyja ellensége leszel, vagy azt várod tőle, hogy ő az legyen.

Az anyukalátogatást pedig a legritkábbra kellene szorítani, ha mégis melletted marad végül a párod.

2010. márc. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Elköltözött már - az anyjához. Állítólag állása is van már. Tehát végleges a dolog. De akkor miért nem mondja meg? Folyton csak azt hajtja, hogy ebben a városban nem tud élni. Milyen válasz ez? Több száz ember elkerül a szülővárosából és megszokik máshol. Nekem ennél rosszabb már nem lehet. Egyenlőre csak az tartja bennem az életet, hogy van egy gyerekem. A legegyszerűbb az lenne, hogy elszállok az autópályán.
2010. márc. 2. 06:18
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem mindenki tudja megszokni, max. nem mutatja ki. Anyukám több, mint 25 éve él Budapesten panelban, falun nőtt fel kertes házban, és mai napig utálja a panelt, de többre nem volt pénz, viszont ha lenne lehetőség, kiköltözne kertesbe.
2010. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a legnagyobb baj az, hogy a parod nem beszelt veled oszinten! En biztos vagyok benne, hogy az anyukaja egyfolytaban huzta az o agyat, es az anyja igy ahogy irtad is korabban egy buta, onzo...stb. no! A sajat fia eletet teszi tonkre, vagy mar tonkre is tette. A fia lehet hogy mar jonne is vissza hozzad!

De az is lehet, hogy a fiu nem erezte jol magat a TE lakasodban. Mindig idegen volt neki minden. Es lehet hogy te is ugy viselkedtel vele (ezt egy vagy tobb kivulallo tudja megmondani), hogy o csak a reklamszatyraval bekoltozott hozzad, es minden a tied.

A legnagyobb gond az, hogy a fiu nem beszelt veled! Se oszinten, se hazugon, sehogyan.

Egyik naprol a masikra a te hatad mogott csak felmond a munkahelyen es lelep?! Hat ez is milyen huzas volt?

Nem tudom, nehez valaszolni. Igazabol te eltel vele, te ismered ot. De ugy latszik, hogy meg neked sem az igazi enjet mutatta.

Azt irod, hogy az anyja nagyon tud szineszkedni, ketszinu.

A fia is ugyanolyan ketszinu, mint az anyja. Osszepakol, felmond a munkahelyen es lelep?

Elhiszem hogy hianyzik neked, es szereted, es faj hogy elment, de nem volt o egy teljesen tisztesseges ember, ne haragudj. Miert nem beszelt veled, mitol felt???

Probald magadbol kibeszelni a fajdalmadat, es keressel egy uj hobbit, kosd le magad. A fiu meg nem hiszem hogy visszajon. Szerintem tul nyamnyila ahhoz, hogy visszajojjon hozzad. Majd irjal, hogy hivott-e vagy mi volt.

2010. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ha boldog volt veled, és jól érezte magát ott, akkor nem tudta volna az anyja elszakítani tőled ilyen egyszerűen, ahhoz komoly erőszak és terror kell, ez nem elegendő.
2010. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Aláírom, hogy valaki nem szokik meg, vagy rossz neki. De nem egy idősebb emberről van szó, akit 50 év után elmozdítanak. A nagymamám 66 évesen költözött be családi házból tömblakásba. Rossz volt neki, de megszokta.

Többen vígasztalnak, hogy nem is szeretett igazából, ha így elment. Próbálom magam túl tenni, de nagyon hezéz és fáj, hogy így elbánt velem. Fáj, hogy nem beszélte meg velem ha valami problémája volt, vagy nem tetszett neki.

Oké, hogy az én lakásom, de nem egy szatyorral jött oda. Voltak műszaki cikkjei, autója stb.

2010. márc. 2. 12:37
 27/28 anonim ***** válasza:

Egyedülálló anya vagy. Adott esetben más ezt kihasználja. Bármikor el lehet hagyni egyszerűbb, gyerektelen nőért. Stb. külső, reális-szkeptikus nézőpontból ez a helyzet.

Nincs értelme jobbat várni, ez az alap, ami jobb, az a kellemes csalódás.

A jelenre kanyarodva az embered gyakorlatilag felszámolta a kapcsolatotok életben tartásának a lehetőségét (munka, költözés). Ennek nyilván korábbi előzménye volt, kevéssé lehetőség, hogy ennyire anyu kicsi fia legyen még mindig.

A helyedben nem várnám, hogy ez rendbe jön, ezért kinyitnám a szemem a helyi ffi-akra. Ez többnyire bőven több időt vesz igénybe (mire valóban nézel is, nem csak mímeled), mint ameddig az ex esetleges magához térése tart, ugyanakkor az időd, életed nem pazarlod befelé fordulásra. Nem szükségszerű, hogy 1-2 emberrel éljük le az életünk aktív részét.

2010. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, kijózanító, de igazad van.

Nem tudom mit csináljak. Azt a választ, hogy nem tud itt lakni (ebben a városban) nem tudom elfogadni.

2010. márc. 2. 19:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!