Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak - te...

Családon belüli erőszak - te beavatkoznál?

Figyelt kérdés
Egy mai kérdésről jutott eszembe. Kinek kell, kinek szabad beavatkozni, és mi van, ha az áldozat nem kér a segítségből?
2015. máj. 30. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Kényes kérdés. Felajánlani a segítséged fel lehet, de ha az áldozat nem kér belőle,nincs mit tenni.

Aki nem akarja, hogy megmentsék, azt nem is lehet.

2015. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Fiatal koromban úgy gondoltam, magánügy. Ma már úgy érzem, bűnös az, aki nem tesz az erőszak ellen.

Talán, mert gyáva voltam beavatkozni. Vagy kényelmes.

Azok a gyerekek, akik erőszakban nőnek fel, mint áldozatok, később is ilyen helyzetbe kerülnek, mert azt hiszik, ez a természetes. Pedig nem az, csak nem tudják.

Előbb lelki, majd fizikai terror.

Nem érdekel, ha családon belül apa, fia késre mennek, mert egy fiú tudja megvédeni magát.

Beavatkozom, ha egy férj veri a feleségét, kiskorú (bármilyen nemű) van veszélyeztetve.

Nem azért, mert én vagyok Betmen, vagy Terézanyu, hanem mert volt benne részem. Nem kívánom senkinek.

2015. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
61%

A "beavatkozas" jelentheti azt is, hogy hivom a rendorseget. Megoldas.


Nyilvan, ha elet van veszelyben, akkor a lelekjelenleten mulik, bevallom ez utobbirol fogalmam sincs, szerencsere nincs tapasztalatom. Ott helyben nem sok ido lenne gondolkozni, beavatkozni es aldozatta valni, senkit sem megmentve, vagy rendort hivni es idot vesziteni, de valamennyi eletet megmenteni.


Ezek mondjuk a legdurvabb esetek.

2015. máj. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Mit értesz családi erőszak alatt?

Jogos védelmi helyzetben (anyuka / apuka késsel kergeti a lurkót az udvaron) nyilván odab*sznék egyet, hogy mindenki megnyugodjon.

De ha a Gizike nem akarja elhagyni a részeges Józsit, mit tudok tenni? Ő dóga, mindenki úgy szopatja magát, ahogyan akarja.

2015. máj. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdésben Gizike volt.
2015. máj. 31. 08:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos külső szemlélőként nagyon nehéz az ilyesmibe beleavatkozni. Az ember nem tehet feljelentést, ha az ismerősét veri a párja, kizárólag az áldozat tehet feljelentést. Ha viszont ő nem akar, te hiába próbálod erőltetni, a végén még te leszel a szemét.

Nem volt szerencsére ilyen tapasztalatom még, de ha lenne, biztosan nem akarnék - mivel sajnos nem is tudnék - beavatkozni. Elmondanám az érintettnek, milyen lehetőségei vannak, ha szeretne ebből kiszabadulni, és biztosítanám arról, hogy ha segítségre van szüksége ehhez, rám számíthat. De ez csak akkor működik, ha ő ebben partner.

2015. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os.

Én voltam ilyen helyzetben, a végén én lettem a szemét,ahogy mondod.

Ha Gizike nem partner a megmentésébe, sajnos akkor annyi a dolognak.

Gizike saját elhatározása kell,különben nincs mit tenni.

2015. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez közügy! A férhet elkell taposni! Még szép hogy rendbetenném
2018. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!