Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülbelül havi hány ezer...

Körülbelül havi hány ezer forintból élhetne meg egy pár, hogy ne kelljen nélkülözni, számolgatni minden forintot?

Figyelt kérdés

Két fő jövedelmének mennyinek kéne lenni-e, hogy normális életfeltételeket lehessen teremteni?

(Tehát nem habzsi dőzsi mindenre, de kerüljön mindenre, pl: egyik fél cukorbeteg diétához szükséges teljes kiőrlésű termékekre, édesítő, lisztek.)


Mennyi pénz kéne összesen, hogy ha pl albérletet is fizetni kéne és az nem egy lyuk, hanem pl legugolva nem verem a seggem a mosógépbe az állam meg a tűzhelybe?


2015. máj. 28. 17:44
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Leírom a mi költségvetésünket.

Mi ketten vagyunk a férjemmel + egy 7 kg-os kutya.


Én pl. most 28-án megkaptam a fizum, 139.000 Ft.

25 ezer ment a megtakarítási számlára.

13500 a két telefonszámla

kb. 31.000 bevásárlás (havi)

4000 villanyóra feltöltés

10.000 tankolás

hétvégi piac bevásárlás (friss zöldségek, tojás, kutyakaja stb) kb. 5000

ebben a hónapban megengedtem annyi "luxust", hogy rendeltem 3 táskát a férjemnek a házassági évfordulónkra 8500.

LTP: (enyém) 15.000

UPC (2 havi) kb. 14-15.000

TV törlesztő: 7500

Az én fizetésemből mára marad kb. 4,500 Ft.


Majd megjön a férjem a fizetése, kb. 150-160.000 Ft. Ebből lesz durván 70.000 az albérlet, összesen kb. 20.000 Ft a biztosítás és LTP.


Még anyukámnak adok 4.000 Ft-ot gyógymasszőrre, + utazunk a szülőkhöz szintén + legalább 5000-t még tankolni kell.

Ebben a hónapban szeretnék orvoshoz menni, legalább 15-20.000 lesz, de ha szerencsém van, a nagyobb költség jövő hónapra tolódik.


Tehát az összkiadásunk kaja nélkül 148 500 Ft átlagban, van hogy több, van, hogy kevesebb, de ennyi általában megvan.

Ehhez jött még hozzá a 31.000 Ft-os nagy bevásárlás + a havi bevásárlások: pl. kenyér, friss zöldség stb mondjuk 10.000.

Kettőnknek + kutya havi szinten legalább 200-220 elmegy a "fenntartásokra", ebben még nincs benne az utazás, öltözködés, szórakozás, és a váratlan kiadások. Nekünk megvan a 300.000 Ft havi szinten, ami most jól hangzana, hogy de jó, marad havi 80-100 ezer forint, de sajnos nem, örülök, ha 10-15.000 Ft-ot el tudunk tenni, mert sok a váratlan kiadás. Múlt hónapban sajnos gumit kellett venni, előtte tönkrement valami, most orvos, mindig van valami. El is keserít folyamatosan, de amíg van munkám legalább nem esek kétségbe.


Nyilván ez attól függ, hogy ki mire költ.

Én pl. nem eszem fehér lisztet, fehér kenyeret, helyette picit drágább, de jobb minőségű ételeket eszek, a férjem pedig szeret horgászni vagy haverokkal sütögetni.


A nyaralás idén rokonoknál lesz, hogy minél olcsóbb legyen.


Az albérletünk Budapest, 34 nm, ami benne van, szinte mindent mi vettünk.

Nem szűkölködünk, de hónap végére azért jobban odafigyelünk mi is.


Én amivel jól érezném magam, az kb. 350-400 e Ft két személyre a jelenlegi kiadások mellett. Pár éve kevesebbet kerestünk, én 102 körül, a férjem is kb. 90-100-at, mégis tudtunk eltenni valamennyit, de akkor nem is volt ennyi kiadásunk.

2015. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!