Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülbelül havi hány ezer...

Körülbelül havi hány ezer forintból élhetne meg egy pár, hogy ne kelljen nélkülözni, számolgatni minden forintot?

Figyelt kérdés

Két fő jövedelmének mennyinek kéne lenni-e, hogy normális életfeltételeket lehessen teremteni?

(Tehát nem habzsi dőzsi mindenre, de kerüljön mindenre, pl: egyik fél cukorbeteg diétához szükséges teljes kiőrlésű termékekre, édesítő, lisztek.)


Mennyi pénz kéne összesen, hogy ha pl albérletet is fizetni kéne és az nem egy lyuk, hanem pl legugolva nem verem a seggem a mosógépbe az állam meg a tűzhelybe?


2015. máj. 28. 17:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
54%
400 ezer
2015. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

tényleg körül kell nézni és behatárolni milyen albérletet szeretnétek. mert megyekszékhelyen már 60ért is lehet normálisat találni, ami elég nektek. de ha igényesen bútorozott vagy felújított akkor biztos több lesz.. passz

körül kell nézni

én is fővárosi árakat írtam azt hittem oda gondolod.

2015. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

150.000-t, a 120.000-t


Kezdetnek jó, de próbálni kell előre lépni.

2015. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

sose vettem sok ruhát, ékszereket sem, sminkből csak egy spirált, a kedvenc parfümöm 2 havonta 1500 ft kb :D moziba mennénk ritkán


félre rakni viszont szeretnék mindenképp, még ha havi egy ezres is marad..

2015. máj. 28. 18:09
 15/41 anonim ***** válasza:
75%

"Viszont Bp-en sokkal drágább az élet, mint Debrecenben."


Annyival NEM drágább, mint amennyivel többet fizetnek.


Az étel ugyanannyi, a szolgáltatók (=rezsi) se kérnek többet.

A ruházkodás se kerül egy fillérrel többe.

A bérleti díjak között sincs horribilis eltérés. Pesten 60-ért, Debrecenben 55-ért béreltünk majdnem ugyanolyan paraméterekkel rendelkező lakást.


Tényleg szerinted mi a drágább?

Még a helyi bérlet se drágább annyival, mint amennyivel nagyobb területet lehet beutazni vele Pesten.

A kisgyerekes bérlet még olcsóbb is!

2015. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Mi megyeszékhelyen eddig havi 300-ból élünk, saját lakásban (3 szobás Panel) viszont havi kb. 80-100-at félre tudunk rakni.

Én erősen diétázom: édesítő, tk-liszt mindig kell, viszont magunknak sütjük a kenyeret, zsömlét. Zöldség mindig van itthon és csak minőségi húsokat veszünk.

Nem nagyon járunk el, max havi egy buli vagy mozi...

Szóval szerintem Havi 300-ból már ki lehet jönni még albiban is, max félre nem tud rakni sokat az ember.

2015. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi átjárunk a határon Ausztriába dolgozni, ketten kb. 450 ezer forintot keresünk, két autónk van. Jól élünk, telik nyaralásra, van megtakarításunk, de ez az összeg még édes kevés az igazán kényelmes élethez. 50 ezer elmegy üzemanyagra, közel 100 ezer ételre (kétszeresen is diétáznom kell, ami elég drága), havi 50-100 között megy el autójavításra (messzire járunk, most tervezzük az egyik autót eladni, mert nem bírjuk anyagilag, kényelem ide vagy oda). Ha mindezt megnézzük, alig marad valami magunkra, pedig mi még lakbért nem is fizetünk. ha elmennénk albérletbe, úgy számolunk, legalább 550 vagy 600 ezer Ft-ra szükségünk lenne. Igaz, mi fiatal pár vagyunk és minden hónapban veszünk valamit a leendő lakásunkba, már van egy csomó bútorunk, konyhai eszközeink, porszívó, vasaló, tv, nekünk ezekre is sok megy most el.
2015. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

A hivatalos közlés szerint a létminimum 150,000/fő.

Feltételezem bruttó, de azt vmiért sose mondják be.


Amúgy itt egy gyors számítás, ebből fejlesztheted a kalkulációd:

[link]

2015. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2015. máj. 28. 18:30
 20/41 A kérdező kommentje:
szemét állam :D apám fizetéséből az összes levonás 119.000 forint ... abból vesznek a menekültek mobilokat :D
2015. máj. 28. 18:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!