Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülbelül havi hány ezer...

Körülbelül havi hány ezer forintból élhetne meg egy pár, hogy ne kelljen nélkülözni, számolgatni minden forintot?

Figyelt kérdés

Két fő jövedelmének mennyinek kéne lenni-e, hogy normális életfeltételeket lehessen teremteni?

(Tehát nem habzsi dőzsi mindenre, de kerüljön mindenre, pl: egyik fél cukorbeteg diétához szükséges teljes kiőrlésű termékekre, édesítő, lisztek.)


Mennyi pénz kéne összesen, hogy ha pl albérletet is fizetni kéne és az nem egy lyuk, hanem pl legugolva nem verem a seggem a mosógépbe az állam meg a tűzhelybe?


2015. máj. 28. 17:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

-kinek mi a normális,

-és hol van az az élet?


Nem mindegy...

2015. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
55%
400 eFt
2015. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
hát nekem az a normális, hogy mondjuk nem csak tesco gazdaságos és legolcsóbb termékeket szabad megvennem, nem a legolcsóbbat, hanem nem kell annyira figyelnem az árakat, de azért nem is veszek 10 ezerért egy joghurtot...meg nem veszek minden hónapban egy telefont meg tvt meg szóval ilyenekre nem, kaja pia, internet, telefon, télen fűtés...tehát nem havi 1 millióra gondlok, de mennyi lehet ez a fizetés? pl egy megyeszékhelyen... mondjuk a férfi keres jelenleg 150.000-t, a nő 120.000-t . Gondolom ez nem sok.. ha lenne albérlet, arra elmenne egy 100as...?! nem értek hozzá, fiatal vagyok :D
2015. máj. 28. 17:52
 4/41 anonim ***** válasza:
58%
olyan 350 körül már ketten meglennétek
2015. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
49%
47ezerből simán meglehet élni....
2015. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%
Ha marad 170.000.-, az beosztva bőven elég. Cukorbetegnek sem kell feltétlen a drága teljes kiőrlésű liszt, kenyér.
2015. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ami megyeszékheylen 150 ezret fizet, az a fővárosban 290-320 eFt/hó netto.


Mondjuk egy flotta írányitó, nem vezető, hanem a huszadik beosztott.

Debrecenben 150-et fizetnek, ugyan az Bp-en annyi mint amit irtam. Viszont Bp-en sokkal drágább az élet, mint Debrecenben.

2015. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Még mindig kevés az infó.


Az étel, lakhatás csak az alapszükséglet. Az általad írt 270-ből, 100-as lakbér+rezsi mellett is bőven lehet fedezni a "különlegesebb" étrendi szükségleteket.


A kérdés csak hogy efelett mire menne még?

Mozi, színház, buli, drága ruhák, utazások, költséges egyéb hobbi, autó... mindenkinek más az, ami még "létszükség" az általa "kényelmesnek" vélt élethez.

2015. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%

ez főleg az albérlettől függ. ha van kocsitok akkor nem kell a sarki drága boltban vásárolni darabjával pl a tejet hanem a centerből 10darabot olcsóbban. szóval ezeken áll a pénz nagy része.

albérletet jót kell kifogni, kb 100ért már lehet találni olyat ami két főnek idális rezsivel együtt.Én már 70-80ért láttam olyanokat ami két főnek tökéletes.

Kaja meg rajtatok áll, mi nagy tételben vásárlunk be, így van olyan hónap amikor 100 elmegy kajára vagy tisztálkodó szerekre ,ruhákra, míg másik hónapban max 10 ezer a romlandó dolgok miatt.

szóval szerintem már 150-200ezerből meg lehet élni, de ahhoz hogy legyen anyagi biztonság és tényleg ne kelljen nézni az árakat 300E .

arról nem is beszélve hogy lehetnek váratlan kiadások, ezért én javaslom hogy minden hónapban tegyetek félre annyit, amennyit még nem éreztek meg. Ez lehet 2000 forint is, de 30000 is ha nincs hiánya.Így ha nem jön be az albérlet tudtok hamar másikat keresni, vagy bármi lehet, nagyobb betegség, tűzhely elromlása stb, amikor jól jön ha van tartalék..esetleg egyik munkahely megszűnése.. szóval én legalább 300ezer tartalék nélkül nem költöznék össze ha nem muszáj.

2015. máj. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
drága nem . sima teljeskiőrlésű búzalisztre gondoltam... 250 ft/kg
2015. máj. 28. 18:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!