Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülbelül havi hány ezer...

Körülbelül havi hány ezer forintból élhetne meg egy pár, hogy ne kelljen nélkülözni, számolgatni minden forintot?

Figyelt kérdés

Két fő jövedelmének mennyinek kéne lenni-e, hogy normális életfeltételeket lehessen teremteni?

(Tehát nem habzsi dőzsi mindenre, de kerüljön mindenre, pl: egyik fél cukorbeteg diétához szükséges teljes kiőrlésű termékekre, édesítő, lisztek.)


Mennyi pénz kéne összesen, hogy ha pl albérletet is fizetni kéne és az nem egy lyuk, hanem pl legugolva nem verem a seggem a mosógépbe az állam meg a tűzhelybe?


2015. máj. 28. 17:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Kertes házat lehet venni 5-7 milliótól persze nem a legújabb és kell rá költeni, de lehet venni.


Ha egy modern házat akarsz építeni akkor az 20-30 millió+ telek.

2015. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Kertes ház drága, már ha nem lepukkant. Azért jó fizetés nélkül egy életen át gürcölhetsz. Pedagógus házaspár rokonok belebuktak.


Nem rossz minden, ami olcsó, én kifejezetten élvezem, hogy ebay-ről töredék áron megkapok dolgokat, ami nálunk kuponos akciósan kb. 2-5 ezer Ft-os, akció nélkül 10 ezer Ft körüli raszterszemüveg, az ott kb. 500Ft, ugyanaz... :-)


Az étel más, ott azt veszem, ami jó, és ha jó az olcsó, akkor nem fizetek többet, csak hogy ne fizessek keveset. Persze bele kell férni a keretbe, de a drágább sem mindig jobb. :-)


Amúgy számolj az inflációval is, apám gyerekkorában 50 fillér volt egy gombóc fagyi, ma kb. 200Ft alatt nem nagyon kapsz.

2015. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
persze, hogy nem rossz, de azért rossz nézni az árakat, hogy fú most egy lisztet vegyek és tudjak sütni több napra zsömlét vagy vegyek mást és kifújt a pénzem :D ebay pedig jó :D gyűrűk nagyon szépek 200-300 forintért
2015. máj. 28. 21:20
 34/41 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz nézni az árakat. Tudod, apám még olyat is fogott már ki, hogy valami italból az akciós drágább volt, mint ugyanabból a kicsit másik csomagolású, de ugyanolyan jó minőségű nem akciósan. :-)
2015. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
tudom én sem úgy értettem :) :D pl tejfölnél, tejnél, a sparos vagy tescos vagy cbas saját márkást is a mizo gyártja :D aztán olcsóbb... de ugyan olyan finom :D
2015. máj. 28. 21:29
 36/41 anonim ***** válasza:
Egyébként értelek, én sem akarok centizni, de nagy komiszok tudnak lenni a kereskedők, ha nem figyelsz, átvernek. :-)
2015. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
az tuti . :D
2015. máj. 28. 22:02
 38/41 anonim ***** válasza:
Ahogy irták nem mindegy, hogy hol. Én felvidéki vagyok és nálunk már egy kisvárosban olyan 70-80 euro körül azaz 25 ezer körül kétszobásat bérelsz. Egyik ismerősömék most mondták, hogy olyan jó helyen van a lakásuk, hogy még télen is alig kell füteni. Most is visszakaptak egy rakat pénzt a szolgáltatótól. Minden oldalról jön a meleg a lakásra és az egyik oldalt a nap is süti, szóval tartja a hőt rendesen. Nem mindegy ez sem. Én úgy gondolom egy 300-350 ezerből vigan megél egy pár mindenféle hitel nélkül. Mi párommal hamarosan költözünk és ennyi lesza bevétel. Bár párom lakást fog venni, szóval csak rezsit kell fizetni. Szerintem ebből simán 100 ezret félre tudunk majd tenni havonta és még szórakozásra is fog jutni. Mi eléggé szeretjük a hasunkat is, szóval kettőnkre biztos el fog menni nasival gyümölcsökkel mindennel együtt 70-80 ezer ft körül kajára. Igaz még élesben nem tapasztaltam meg a dolgokat, de ahogy számolgattuk nem kell filléreskednünk majd.
2015. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Párommal Budapesten garzonlakásban élünk, havi kb. 170-190 ezer Ft-ból (azért ilyen változó, mert én még tanulok, és attól függ, mennyi diákmunkát tudok vállalni, mennyi ösztöndíjat kapok egy félévben). Albérlet rezsivel, internettel, mobil előfizetéssel együtt téli hónapokban max. 80 ezer Ft. A maradékból viszonylag jól élünk, hetente egyszer rendelünk ételt, igyekszünk egészségesen élni, szóval húsok, zöldségek, teljes kiőrlésű dolgok, olajos magvak nálunk is fontosak. Mi van amin spórolunk, amiből jó a spar, tesco gazdaságos, friss gyümölcsöket, zöldségeket viszont csak a piacon veszünk (ami néha szintén spórolás) és néha "luxus dolgok" avokádó, mogyoróvaj, növényi tej is beleférnek. Félretenni csak kisebb nyaralásokra, kirándulásokra tudunk. "Sajnos" én örököltem korábban egy nagyobb összeget, ami egy kisebb lakás 2/3-ára elég lenne, de az egyelőre pihen a bankban (kamatozik a jelenlegi feltételek mellett) egyelőre nem veszünk fel hitelt hozzá lakásra, mert nem biztos, hogy itt fogunk maradni hosszú távon. Meg inkább kimegyünk külföldre dolgozni a maradék pénzért, mint a hitel.
2015. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

A teljes kiőrlésű dolgok olcsók, mesélhetnék a törökmogyórólisztemről, de van drágább cuccom is, néha belegondolok, hogy két személyre alig több, mint egy minimálbér, kicsit visszafoghatnánk magunkat (nem vagyok nullszaldósok, de kis megtakarítás és nagy remény mindig van), de olcsóbban enni nyomorérzet lenne és így sem volt soha ilyen kicsi az ételköltségünk, az említett drágaságokat nyilván óvatosan használjuk, s megnézzük, hogy hol olcsó pl. a lenmag, a rizs, a zöldség...

Én nagyjából vega ketogén paleo vonalon mozgok (s fogyni akarok, így még olcsóbb, ha épp nem konjaclisztes kávépudinggal vigasztalom magam napi 3-szor :D de az se vészes), de a párom sem hajlandó xillitnél és termelői vegyesméznél olcsóbb cukrot használni s ő igen sokat használ az ilyenből. Kakaóból jófajta holland minden nap, a kókusztej házi, mandula azért kell, rengeteg kókuszzsír fogy (na ettől olyan olcsó az ételköltség)... Havi 30 ezer fejenként bőven elég ételre nálunk.


De a többi tényező... Változó. Más emberek, más körülmények, más alapvető igények. Nekem pl. ruhára nem is kell, bár 10 éve vettem utoljára cipőt, lassan ideje lenne újra. Na majd ha telik rá. Viszont fogorvos néha kell s csak magánhoz megyek, szemüveg is kellett nemrég... Némi benzinköltség is akad, saját házban élünk, amire szintén mindig kell költeni, a szín és az ablakpárkány még tud várni, de minimum némi festék kell itt-ott... Akármi elromolhat, kellhet új mosogép, miegymás...

Azt tudom, hogy amikor 240 ezrünk volt, költeni kellett a házra, de azért elmentünk külföldi nyaralásra 2 motorral, bőven telt rá. Viszont nem vagyunk pazarlóak és drága hobbink sincs sok, inkább csak a motorozás. Most nyomor van, szinte semmi motorozás, nem baj, túrázunk gyalog. De ezt csak ideiglenesen lehet bírni.

Nekünk ugye nincs bérleti díj és a rezsi is valami 15 ezer havonta. 100-ból jöttünk már ki, de ez nem tipikus.

De tényleg visszafogtunk mindent, amit lehet. Most már csak a hasunkon lehetne spórolni, azon sem olyan rengeteget, hogy megérje a nyomorérzet. Persze jókat s elég egészségesen ennénk havi 40 ezerből is, de a legeslegolcsóbb módon, amit nem szoktunk meg s nem is akarjuk.


De kicsit talán elragadtattam magam.

Budapesten, zöldövezetben bérelve egy ház alsó szintjét valami 250 ezret költhettünk egy hónapban jópár éve? Valami ilyesmi lehetett, de akkor is takarékoskodtunk, házra gyűjtöttünk. Aztán elköltöttük motorra, de kell valami szórakozás is az embernek harmincas éveiben, nemcsak munka folyton. Sosem voltunk pazarlóak, a ruhák sem érdekeltek minket sosem s eléggé lekötött minket a munka és a természetjárás (félprofi fényképezőgép s egypár objektív, de azt is szolidan, csak egy volt negyedmillió fölött :D na, ez pl. egy teljesen visszafogott hobbi s van, aki nyomorban érezné magát nélküle. a motorozás azért durvább volt).


Nem lehet megmondani, az a helyzet.

Nekünk 300 ezer már egészen pazar lenne. Ha nem saját házban laknánk és takarékoskodnunk kellene, ez már nem lenne sok. Fénykorunkban volt vagy 400, de egy éttermet meggondolt az ember, mert ház még nem volt a láthatáron se... Házzal más.

2015. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!