Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még lehet tökéletes életem?

Még lehet tökéletes életem?

Figyelt kérdés

A szüleim durván elrontottak mindent. Állandóan terrorizáltak, vertek, megaláztak. Semmit nem csinálhattam, 0-24ben be voltam zárva, folyton ok nélkül büntettek.

Szerettem volna zenét tanulni, sportolni, rajzolni, de normális ruhákra sem volt keret, mert apukám egyszerűen nem akart dolgozni. Már nem igazán tartom velük a kapcsolatot, ha nagy ritkán felhívnak is csak azt hallgatom, hogy semmirekellő vagyok, megléptem, ahelyett, hogy elmentem volna dolgozni, hogy segítsem őket.

Kijöttem külföldre, elkezdtem dolgozni, de a barátommal megromlott a viszonyom, hamarosan költözöm (ugyanazt csinálja, mint apukám, bezárás, lelki terror, megalázás), így nagyon szűk körülmények közé szorulok, szükségem lesz minimum kettő, de lehet, hogy három munkahelyre párhuzamosan.

Sajnos az ilyen vágyaimról, hogy művészeti suli, rendszeres sport már erősen lekéstem, és már nem kezdhetem előről az életet.

Szeretnék jobb alakot, szebb ruhákat, többet dolgozni, több nyelvet tanulni...de úgy érzem, mindenre késő van.


21L


2015. máj. 25. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj már, semmihez nincs késő, még nagyon fiatal vagy! Ha művészeti sulihoz nem is lesz időd, pénzed, hobbiból rajzolhatsz, a sportról meg végképp nem kell lemondanod, maximum az olimpiára nem jutsz már ki. Én huszonévesen kezdtem sportolni, addig hidegen hagyott a téma, az iskolai tesi órákat utáltam. Nyelvet is tanulhatsz manapság önállóan az interneten, gyakorolni meg pláne tudsz, ha anyanyelviek között vagy.

Az külön jó, ha felismered egy pasiban, ha olyan, mint a szüleid, és lépni is tudsz.

Melyik országban vagy? Ha már dolgoztál, és van némi tapasztalatod, egyáltalán nem biztos, hogy mindjárt több állás kell ahhoz, hogy megélj. Csak meg kell találni a megfelelőt.

2015. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Németországban vagyok. Egy teljes állásból sem tudnék megélni, nemhogy egy félmunkaidősből, ami most van. Szóval keresek még egy félmunkaidőset (a jelenlegit imádom, nem akarom otthagyni), mellette szeretnék elmenni privátba takarítani
2015. máj. 25. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Tökéletes élet nincs, számodra tökéletes életed viszont simán lehet.

Csak ne állj össze olyanokkal, mint akik tönkretettek azelőtt. Ez nagyon nehéz feladat...

Külföldön több munkahelyet kellett vállalnod? Azt nemigen értem, hacsak nem kelet felé mentél innen dolgozni.

Az életedet olyanná alakítod, amilyenné szeretnéd, csak engedd el a múltat, szükség szerint szakítsd meg minden visszatartó erővel a kapcsolatot. Ne ez befolyásolja a jövődet, mert akkor sosem szabadulsz.

2015. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 FüligJimmy88 ***** válasza:
A tökéletes egy elvont fogalom. Semmi sem tökéletes, tehát ne arra törekedj, hanem a boldogságra. Bár, ahogy vesszük, mert ha eléred, hogy azzal élj, akit szeretsz, azt csináld, amit szeretsz, megélj abból, amit szeretsz, arra azért már rá lehet fogni, hogy tökéletes :) És ne aggódj, nem vagy lemaradva semmiről. Valószínűleg ilyen háttérrel nehezebben boldogulsz majd, de boldogulni FOGSZ.
2015. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz tökéletes életed, mint ahogy senkinek sem az.

Viszont változtathatsz a hozzáállásodon, a kesergés helyett, a megoldásokat keresd és lásd meg az élet apró örömeit.

Sportolni lehet bármikor, futhatsz, vagy otthon tornázhatsz. Mindkettő ingyen van, nem igényel sok időt, nem kell utazgatni konditeremben, nem kell bérletet venni.

Rajzolni is rajzolhatsz, gyakorolhatsz, fejlesztheted magad.

De ha meg sem tudsz élni, akkor azért ne az legyen a legnagyobb bánatod, hogy nem járhattál rajzsuliba.

Nyelvet tanulni is lehet egyedül kezdeni. Aztán ha olyan környezetbe kerülsz, akkor fogsz úgy is igazán megtanulni.

Ja és 21 éves vagy!!!!! Hogy lenne bármihez késő!

2015. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 Írta, hogy Németországba ment. De előfordulhat, hogy a kérdező németország egyik csóróbb részén van. (már ha ott olyan nagy szegénység lenne...)

De a magyaroknak sokszor kevesebbet fizetnek.

Viszont nem értem miért kéne 3 munkahely? o.O Lakásra gyűjtesz?...

2015. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

21 évesen még előtted az egész élet, és még bármi lehetsz, sőt még jóval később is, csak akarnod kell.

Én 38 évesen fejeztem az érettségit be, és utána jelentkeztem infós fősulira, nekem az volt a vágyam. Mellette 80eFtból élek egyedül meg, jelenleg, de főiskola után lesz jobb is. Már nekem sincs társam 2 éve - hasonló okokból egyébként -, gyermekem sincs még, de ha 40 éves korom után érem el azt, hogy egyenesbe tegyem a karrierem, és a családi életemet, akkor legalább akkor elérem és szerintem még ilyenkor se késő, mások véleménye - kapok ezért hideget/meleget, meg már nem érdekel -, amíg érdekelt addig én magamat is hagytam azok által is elnyomni. Szóval ne add fel a vágyaidat, és ne írd soha magadat le, ne becsüld le magadat, a múltat pedig felejtsd amennyire csak tudod el. Előre nézz mindig, ha baromira nehéz akkor is.

2015. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez ma este a 3. olyan kérdés, ahol nem járhatott rajzolni, sportolni a lány. Kezdem azt hinni, hogy ez kamu. Fura lenne, hogy pont ugyanolyan problémákat ír ma este mindenki :)
2015. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem kamu, csak már hónapok óta írja ki ugyanezt különbözö megfogalmazásban.
2015. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De minek kell állandóan megkérdezni ezer féle változatban?

Ne kérdezgessél, hanem csináljad, amit szeretnél.

A múltat nem tudod megváltoztatni. Csak a jövőt.

2015. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!