Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szánalmas ez?

Szerintetek is szánalmas ez?

Figyelt kérdés
4 fõs családban 3-an dolgoznak mindenki többet keres mint a minimálbér.80.000-120.000Ft-ig.Mégis arra az egy emberre fogják aki iskolába jár,hogy miatta nem tudják a számlát kifizetni ami nem éri el a 90.000ft-ot havonta.Fejenként 25-30.000 forintot sokallnak rezsire.Más családok ennek a feléből élnek...Bezzeg alkoholra meg dohánycikkre mindig van pénz csak a számlára nincs.
2015. máj. 21. 23:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

"kit miért kell szapulni" ez tetszett:D

Ha te vagy a gyerek, aki még tanul és még valóban gyerek vagy, akkor nagyon igazságtalanul piszkálnak otthon.

Miért rádfogják? Talán egyetemre jársz és az költségtérítéses?

Ha már egyetemre jársz, inkább költözz be a koliba-olcsó és legalább nem kell hallgatnod az otthoniakat.

Ha meg 2. diplomádat csinálod már, akkor tessék elköltözni, ne a másik 3 emberen élősködni.

2015. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
ó, hát nálunk ugyan ez volt. Ha ruhát kaptam, azt a keresztanyámtól, vagy nagyszülőktől, vagy a szomszédok kinőtt cuccai jutottak nekem. A sulis költségeket a nagyszülők fizették. Az asztalra, uzsonnás dobozba csak penészes kenyér jutott, aminek a levét még most is iszom, mert nyílván megsínylette a szervezetem, hogy ilyeneket ettem, de a lényeg, hogy a cigi és a bor az mindig megvolt... egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy miattam nem jutnak egyről a kettőre és miattam nincs befizetve ez meg az. Mintha a családipótléknál többet költöttek volna rám... Már felnőttem, elköltöztem, saját keresetem van, de azóta is azt hallgatom, hogy anyám vért izzadt azért, hogy eltartson és iskoláztasson engem. huhhh, ha csak egy vér nélküli izzadságcseppet is láttam volna, akkor még talán osztálykiránduláson is részt vettem volna mondjuk egyszer.
2015. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%

"Meg hát az ember elméletileg azért dolgozik,hogy számlát fizessen meg ételt vegyen elsősorban."


Nagy birka vagy, ha ezt így elfogadod.Nem, a normális ember azért dolgozik, hogy "élvezze a munkája gyümölcsét".Tehát éljen, ne pedig csak túléljen a fizetésből.Persze tudom, magyarországon örül a hülye, ha rezsire meg ételre fussa, hogy ne dögöljön meg a rabszolga és másnap is be tudjon menni trógerolni.De ez így abszolut nincs rendjén.

Minden esetre ennyi pénzből,amit írsz szűkösebben, de nagyjából meg kéne élniük, bár az is számít hány tagú a család, hogyan osztják be és mennyire spórolnak.De nem lehetnek valami eszesek, ha a tanulóra fogják, hogy valamire nem telik.Az baj is lenne, ha a számlák elérnék a 90000 Ft-ot!

2015. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk, ezt én is hallgattam, pedig anyám felsőfokú végzettségű volt és egyetlen gyerek voltam, de sokszor megkaptam, hogy miattam nem jut előre, meg milyen sokba került az eltartásom.De ez szerintem mindenhol így van, ahol megy a szülőknél a pia meg a cigi, sajnos nálunk is ez volt.Előre kéne ezeknek gondolkozni, hogy pia vagy gyerek, mert a kettő együtt nem megy!
2015. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Értem.Páran azért leírhatnák,hogy a család mire is való szerintük,ha annyiban sem lehet számítani rájuk,hogy legalább a számlával ne maradjanak el.A lakbér,fűtés,szemétdíj akkor is ugyan annyi,ha én nem lakok itthon,mert ezek fix összegek és ezek teszik ki a számla nagy részét.Szó nincs arról,hogy miattam ne lehetne a számlát kifizetni.
2015. máj. 22. 10:28
 16/26 anonim ***** válasza:
29%

Miért nem válaszolsz arra a kérdésre, hogy te hány éves vagy és ki a többi csaladtag?


Amúgy valóban vannak olyan számlák, amik fuggetlenek a személyek számától. De pl lehet hogy net csak miattad van, vagy a vizszamla azért magas, mert de naponta háromszor fürdesz

2015. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Azért nem válaszolok,mert teljesen lényegtelen.Vízszámla 12000,de 2 havonta jön csak számla az áram meg 12.000ft.


Havi 30ezer forintra jön ki fejenként és ennél olcsóbban sehol nem tudna lakni senki.Ez a lényeg.Szerintem pedig akinek ez sok az max kifogásként mutogathat rám.

2015. máj. 22. 13:03
 18/26 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem lényegtelen. Nem mindegy, hogy egy 16 éves gyerek vagy, akinek Igen kevés lehetősége van diakmunkara, ellenben iPhone nélkül létezni se tud, vagy orvostanhllgato, akinek esélye nincs az egyetem mellett dolgozni, vagy egy fizetős, melegedés szakon lebecolo főiskolás, akinek büdös a munka, de legyen meg minden. Az mindegy, hogy a három kereső kicsoda - 2 szülő és egy testvér? Vagy csak testvérek? Esetleg nagyszülők? Egyedül a szülőknek kötelessége eltartniunk téged, senki másnak
2015. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
29%
Azért mégsem mindegy milyenek a körülmények. Más dolog, ha 18 évesen középiskolába jársz, vagy bőven húsz fölött mondjuk egy okj-s képzésre. Hacsak nem tizenéves vagy illene beszállnod a rezsiba. A többi csak mellébeszélés a részedről.
2015. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%
A lepontozód ku.va any@tokat. 6-os voltam. Mellesleg kérdező nagyon úgy fest, hogy bőven 20 felett vagy és eltartatod magadat, bár én is 20 felett vagyok és tanulok, így eltartanak, de ahogy írtam normális szülőkkel vagyok megáldva. De nem mindegy, hogy 22 vagy, esetleg 25 aki még szenved a tanulással csak azért, mert kényelmes neki. Igen kényelmes tud lenni az egyetem hidd el tudom... :D De ha végzem, akkor én sem fogom felróni apámnak, ha én fizetem be a villany számlát és nem csak a felét. :D
2015. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!