Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szánalmas ez?

Szerintetek is szánalmas ez?

Figyelt kérdés
4 fõs családban 3-an dolgoznak mindenki többet keres mint a minimálbér.80.000-120.000Ft-ig.Mégis arra az egy emberre fogják aki iskolába jár,hogy miatta nem tudják a számlát kifizetni ami nem éri el a 90.000ft-ot havonta.Fejenként 25-30.000 forintot sokallnak rezsire.Más családok ennek a feléből élnek...Bezzeg alkoholra meg dohánycikkre mindig van pénz csak a számlára nincs.
2015. máj. 21. 23:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%

300.000 - 90.000 számlára, - kaja, négyen vannak, fejenként havonta úgy 40.000, az -160.000, akkor marad 50.000 plusz egyéb költségek cigi, pia.


Figyelj, aki keresi a pénzt annak nincs túl sok jogod megmondani, mire költse azt.

2015. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szép is lenne,ha költenének 40et kajára,de az sincs itthon sose.Szerintem akinek sok a 30ezer rezsire az sehol nem tudna ellenni belőle még egy munkásszállón is elkérnek ennyit.Meg hát az ember elméletileg azért dolgozik,hogy számlát fizessen meg ételt vegyen elsősorban.
2015. máj. 21. 23:56
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

anya is rám fogta amikor elmentem otthonról, hogy de jó, így jóval kevesebb lett a vízszámla.

én meg rákérdeztem hogy mennyivel, fejben osztás szorzás..és közöltem hogy pont a negyedével lett kevesebb, és ugye mi 4 tagú családban voltunk, tehát semmivel nem használtam el több vizet mint mások.



szóval hajlamosak ráfogni a "kisebbre" igazságtalanul.

2015. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

"Meg hát az ember elméletileg azért dolgozik,hogy számlát fizessen meg ételt vegyen elsősorban."


A puszta megélhetésért csak Mo-on szokás dolgozni.

2015. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Magyarországon élünk.
2015. máj. 22. 00:19
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Na igen, ez gáz. Főleg, amikor a saját családtagot fúrják emiatt, aki meg érezheti rosszul magát a sok suttyó (már elnézést) miatt. Nekem apám sosem mondta, hogy miattam megy el a fizuja fele rezsire (nagy ház és keveset keres a fater :D) bár most is maszekol így lesz pénz bőven, de nem minden hónapban van és amikor elkérem a fizuja felét (22 évesen), hogy befizessem a számlákat egy szót nem szól. Bár azért nem panaszkodom, mert van egy édesanyám aki azért jobban el van eresztve, de a maszekból hazajövő apám is a megkeresett pénze minimum 1/3-át, de akár felét is nekem fogja adni zsebpénz gyanánt, bár nem kérem el a felét azért, maradjon neki is :D Szóval szülőktől függ. Egy normális szülő ilyet nem hoz fel, nem mond. Bár tényleg egyénfüggő. :D
2015. máj. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Tehát apa, anya, idősebb testvér dolgozik, te meg tanulsz. A szülők jövedelme számít csak -a testvér nyilván csak egy adott összeget kell(ene) hogy a háztartáshoz tegyen. Így már nem is olyan sok pénz az, ugye? Nincs itt semmi szánalmas
2015. máj. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
Eltartja. Gondolkozz már:a 3. csaladtagnak nem kell a teljes jövedelmét beszamitani. 240 e nem egy nagy összeg 3 főre.
2015. máj. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

"Figyelj, aki keresi a pénzt annak nincs túl sok jogod megmondani, mire költse azt."


Ha a gyerek elmúlt 18 éves akkor jogilag igaz. De, ha ő költi a pénzét alkoholra és dohányárura, rezsi és kaja helyett; nem foghatja a gyerekre vagy bárki másra a problémát. (Bár, ha rendszeresen iszik, valószínűleg nem sokáig lesz már jövedelme.)


Ha pedig a gyerek nincs még 18 éves, akkor jogilag is eltartási kötelezettsége van a szülőnek. (Bár jelen kérdező, stílusa alapján valószínűleg már elmúlt 18.)


Persze tisztességes szülő örül, ha tanul (az akár 18 év feletti) gyereke. De, hát Aki rendszeresen alkoholt fogyaszt, az aligha tisztességes szülő.

2015. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg a tisztánlátás kedvéért, légyszíves írd meg, hogy te milyen szerepet töltesz be a családban. Gyerek vagy, felnőtt, meny, vő, hány éves vagy stb. Csak hogy tudjuk, kit és miért kell szapulni.
2015. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!