Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szánalmas, ha valaki...

Nem szánalmas, ha valaki mindenhol az IQ-jával kérkedik?

Figyelt kérdés
Apámról van szó. A minap is hazajöttem, ül részegen az asztalnál és előadja, hogy neki 120-as az IQ-ja, mert hát ha a mensa teszt ezt állítja, akkor biztosan így is van. Hogy ő megcsinálta már több másik emberrel ezt a tesztet és senkinek nem jött ki ilyen jó eredmény. Én vajon megcsináltam e már, na mi van félek félek? Nem tudom eldönteni, hogy szánjam a szerencsétlent, vagy sajnáljam. Ezzel a "rohadt magas" IQ-val még sem vitte az életben semmire. Nincs egy karrierje, egy jól fizető állása, alkoholista, az az igazi kőbunkó, aki megvan róla győződve, hogy ő sz*rta a spanyol viaszt, közben meg szegényem olyan orbitális hülyeségeket ad elő, hogy sokszor azon is elgondolkodom, nem csak ugrat e. De aztán rá kell jöjjek nem, ő tényleg egy ekkora hülye. Most ezek után főleg nem értem mi értelme kérkedni ezzel a számmal, ami úgy tűnik bizonyos esetekben mégsem jó az ég adta világon semmire? :D Ti hogy reagáltok, mikor valaki egy random beszélgetés alkalmával előadja, hogy neki mekkora az IQ-ja? Vagy csak én apám ilyen szánalmas? Szerintetek egy IQ szint elmond bármit is az emberről? Most őszintén! (szerintem amúgy nem)
2015. máj. 3. 08:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Az EQ-ja viszont a béka segge alatt van.

A 120-as IQ meg nem egy nagy durranás.

(Mensa teszt a netről? :))

2015. máj. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem véletlenül szokták mondani:

Bölcs ember nem dicsekedik az intelligenciájával.

2015. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁ első, én is épp azt kérdeztem tőle, hogy aha és az EQ-d mennyi? Válasz: mi az az EQ? :D
2015. máj. 3. 08:37
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Elmondanám neki, hogy magas iq-nak számít a 140-180 érték közötti, neki átlagosnál kicsit alacsonyabb. És rávenném, hogy töltsön ki egy EQ tesztet is, mert tényleg ott vannak komoly gondok. Ha meg részeg, nem kell olyankor szólni sem hozzá, szomorú dolog.
2015. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

# 4/

Ugye tudod, hogy az IQ teszt nem egy statikus értékelésű teszt, ergo a medián mindig 100? A 120 egy igen jó érték (ha igaz).


Kérdező:

Ne foglalkozz vele. Gondolom kitöltött a neten egy tesztet ami szerint nekem 160 az IQ-m (non-szensz, főleg, hiszen akkor már rég a CERN-ben dolgoznék). Nem érnek semmit az ilyen tesztek, mert az IQ tesztet nemre, korra, és további 100+1 dolgora kell optimalizálni.


Meg hát értelmes ember nem szokta "előadni", hogy neki aztán ennyi vagy annyi az IQ-ja, mert amúgy kutyát nem érdekel.


Az IQ szint amúgy sokat elárul egy emberről - de nem a személyiségéről. Nagyon okos ember még lehet bunkó - csak nem gyakori.

2015. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4-es: az átlagos IQ 100-as, a 120 az átlagosnál magasabb. A 180-as IQ-s emberek már zseninek számítanak.

A kérdésre válaszolva: mindenki azzal dicsekszik, amivel tud. Elmondásod szerint a karrierjére annyira nem lehet büszke...

2015. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 75 jött ki :D
2015. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hűha :DD 120-as IQ, ez igen.. És gondolom nem is a rendes írásos tesztet töltötte ki, hanem a netes szutykot. XDD Nekem 131, de sosem hangoztatom, mert ezzel csak hülyét csinálnék magamból. Kicsit az átlag felett van és kész, de ettől még nem vagyok zseni, ahhoz 150+ kell.
2015. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem úgy 100-110 az IQ-m, ez átlagos. Tudom, hogy nem vagyok egy nagy észkombájn.

A nővérem IQ-ja magasabb, mint az enyém, hogy pontosan mennyi, nem tudom, de 120 vagy egy kicsit magasabb.

Nem kérkedni akarok, de: 18 évesen egy megszökése alkalmával összeállt egy pasival, csináltak egy gyereket, 10 évesen kiderült a kislányról, hogy autoimmun betegsége van-a férfi családja tele van mindenféle betegséggel, köztük autoimmun is van. 4 éves volt, mikor széjjel mentek, apám hozta ki őket a putriból, beengedte őket a saját albi lakásába-volt 2 ilyen lakása, meg egy háza amiben laktunk. Arra kérte őket, hogy dolgozzanak, fizessék a rezsit. Nem dolgoztak, rezsit nem fizettek. Önkormányzati lakást igényeltek, megkapták. Aztán leváltotta a nővérem egy másik tagra a gyerek apját. 1 hónapot kinn van, egy hónapot otthon. Egy szolis volt az előző párja a fickónak, oda 3 gyereket csinált, akik már akkor 11-16 évesek voltak. A mai napig anyagilag kell támogatni őket felnőttként és valamelyik még ott is lakik náluk. A pasinak van pár tesója, tartoztak neki 10 milkával, hát a közösen örökölt házat adták oda neki, de úgy, hogy még 5 milkát ki kell abból fizetni, a ház épphogy össze nem dől, egy kis faluban van, ahol esély nincs dolgozni és még 5-6 milkát rá kéne költeni, hogy valahogy ne legyen életveszélyes. A nővérem nem látja el a háztartást, nem törődik a gyerekeivel, mert azóta csináltak egyet közösen, hogy megfogja a pasit, 120 kilós a nővérem, nem fizet magánnyugdíjat, hogy mikor nyugdíjas legyen valamilye, mert dolgozni büdös, az érettségit estin végezte, pedig 4-es tanuló úgy volt, hogy oda se figyelt órán, otthon nem tanult. Olyan képtelen üzlet ötletekkel áll elő, hogy eldobom az agyam. Ellenben én, aki mindig is legbutább voltam 3-unk közül-van még egy öcsém-egyedül én végeztem és kaptam diplomát. Van egy jó állásom, nem szorulok állandóan apám segítségére-egyáltalán soha, van egy házunk, aminek a törlesztését szépen fizetjük, dolgozunk a férjemmel, két szép gyerekünk van. Volt annyi eszem, hogy 18 évesen nem csináltatattam fel magam, és dolgozzak, hogy legyen miből enni, nem egy olyan link alakkal összeállni, mint annak idején a nővérem-egyébként akkoriban linkebb volt a srác, mint a nővérem, de már jó néhány éve felnőtt és dolgozik, ellátja magát. Lehet, hogy hamarabb kiszámolja a nővérem, mennyi 2x2, de az is biztos, hogy az élethez tök hlye és lusta. Nem kéne a 120-as IQ-ja, ha ez lenne az ára.

Bocs, hogy hosszu volt.

2015. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk magas IQ-kat öröklünk, de az apám valami hasonló bunkó volt (akkor is, ha nekik voltak azért számottevő szabadalmaik) nekem is sok energiámba került, hogy ne ezzel hencegjek.

A gyerekeimnek is gyakran mondom, hogy nem dumálni kell róla, használni kell, mindegy mire.

Valami ősanyánk agyasra sikerült... nem kell ezzel foglalkozni.

2015. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!