Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szánalmas, ha valaki...

Nem szánalmas, ha valaki mindenhol az IQ-jával kérkedik?

Figyelt kérdés
Apámról van szó. A minap is hazajöttem, ül részegen az asztalnál és előadja, hogy neki 120-as az IQ-ja, mert hát ha a mensa teszt ezt állítja, akkor biztosan így is van. Hogy ő megcsinálta már több másik emberrel ezt a tesztet és senkinek nem jött ki ilyen jó eredmény. Én vajon megcsináltam e már, na mi van félek félek? Nem tudom eldönteni, hogy szánjam a szerencsétlent, vagy sajnáljam. Ezzel a "rohadt magas" IQ-val még sem vitte az életben semmire. Nincs egy karrierje, egy jól fizető állása, alkoholista, az az igazi kőbunkó, aki megvan róla győződve, hogy ő sz*rta a spanyol viaszt, közben meg szegényem olyan orbitális hülyeségeket ad elő, hogy sokszor azon is elgondolkodom, nem csak ugrat e. De aztán rá kell jöjjek nem, ő tényleg egy ekkora hülye. Most ezek után főleg nem értem mi értelme kérkedni ezzel a számmal, ami úgy tűnik bizonyos esetekben mégsem jó az ég adta világon semmire? :D Ti hogy reagáltok, mikor valaki egy random beszélgetés alkalmával előadja, hogy neki mekkora az IQ-ja? Vagy csak én apám ilyen szánalmas? Szerintetek egy IQ szint elmond bármit is az emberről? Most őszintén! (szerintem amúgy nem)
2015. máj. 3. 08:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Volt régen ez a TVés IQteszt.

Édesanyám, aki amúgy pocsék helyesíró, 136ot ért el. Én 13 voltam és 128lett.

Én azon szoktam itt röhögni, mikor karaktergyilkolják a kérdezőt, vagy a válaszolókat a nyelvtan-nácik.

Szóval, szerintem apád is olyan mint ők. csak apád számszerűsíti.

2015. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt utálom, amikor valaki kamuzik ezzel kapcsolatban. Le merném fogadni, hogy az emberek többségének nem jön ki 100-110-én nagyobb érték, mégis eddig akárkivel beszéltem, mindenki 220-as IQ-ról beszélt. Mert ugye ha egy társaságból 9 ember azt mondja, hogy nem 220-as IQ-ja van, akkor tök ciki lenne 90-es IQ-val kilógni a sorból. Amúgy nekem menzán 90 jött ki:)
2015. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A netes mensásat én is kitöltöttem kétszer. A vicc az hogy egyszer 132 jött ki egyszer 97. Igaz a 97-est sörözés közben töltöttem ki. Amúgy én a 132-est túlzónak találtam, pedig nem tippeltem a válaszokat. Amúgy meg teljesen mindegy mennyi. Főleg így hogy apád egy igazi far.

Na de volt egy csajom annak 134 jött ki az írásos teszten, viszont az életbeli dolgokban átlag alatti volt.

Itt látszik hogy semmit nem jelent.

2015. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben elmondanam neki, hogy a 120-as iq-ja nem meno. Lehet, volt az 130-135-is, csak elitta az agyat. Azt is tanacsolnam neki, hogy gyorsan kurtolje szet a vilagban az eredmenyet, mert ha igy fogytatja, hamarosan 100 ala csokken a pialas miatt.
2015. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Meg aztán ott van az is, hogy mennyi sok kedves, szeretetre méltó, hasznos ember van, vélhetően kisebb IQ-val.

Szóval nem az adja az ember értékét, hogy egy pár teszt milyen számszerű értékkel zárul.


Örülök, hogy a gyerekeim kitűnő közeli tanulók, de azért az igazi értéküket abban látom, hogy milyen

jókedv-bombák, és a társaik számára mennyire fontosak, játékban, csoportmunkában, viták közben.

2015. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Erről valamiért az jut eszembe, hogy általában a legkevésbé humoros, illetve leginkább erőltetett humorú emberek szeretnek a legjobban a humorról, rosszabb esetben a saját (jó) humorukról beszélni...
2015. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor részeg, tegyetek úgy, mintha nem hallanátok. Bizonyára amikor megvan a kellő alkoholszint a vérében, szükségét érzi, hogy valamivel vagánykodjon és most épp ez van terítéken nála.

Amúgy meg, ha ,,megcsináltatta" másokkal ugyanazt a tesztet, akkor az nem lehet a hivatalos Mensa teszt, hanem valami interneten talált próba verzió. Amihez egyébként oda is van írva, hogy kizárólag tájékoztató jellegű, hivatalos eredményt csak a Mensa-nál bejelentkezve végzett írásbeli teszt ad. Ha jól tippel, a valós eredménynél jóval magasabb pontot is kaphat.

Másrészt az IQ ugyanúgy csak egy szám, mint a BMI és társai. Önmagában ez az adat nem mondja meg senkiről, hogy mennyire okos, mennyire állja meg a helyét az életben. Egyszerű következtetést is csak egy teljes tesztsorozat elvégzésével lehet kapni, amit a hiteles hozzáértő bizottságoknál lehet megcsinálni, ez IQ, EQ és esetenként AQ tesztből áll. Nekem mindhárom tesztet meg kellett csinálni, volt amelyiket többször is és mindannyiszor elmondták, hogy önmagában a számadat nem jellemzi az embert, csak segítség. Semmi értelme azzal dicsekedni, netán beállítani egy állásinterjúra, hogy ide a munkát, nekem 155-ös az IQ-m.

2015. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Megmondom ősziintén - és nem biztos, hogy igazam van, ez csak személyes észrevétel - de nem is nagyon látom, hogy ennek a számnak lenne bármi pozitív hozadéka, azonkívül, hogy egy erre vevő társaságban ezzel lehet dicsekedni. Senki nem lett attól szorgalmasabb vagy jobb képességűbb, mert 180as az IQ-ja, azonkívül ez sem műveltséget, sem tehetséget nem mér. Mire jó akkor? Saját apámon látom, hogy az ég adta világon semmire, nálunk még csak dicsekedni sem tud vele, mert pont lekakiljuk.
2015. máj. 4. 16:22
 19/19 anonim ***** válasza:

"Nem szánalmas, ha valaki mindenhol az IQ-jával kérkedik?"


Hát, ha csak kérkedik vele, de a hatását nem tapasztalja senki, akkor igen. És a hatásnál nem a karrierre gondoltam, mert ahhoz nem IQ kell. Hanem az ötletességre, gyors, jó, esetleg szokatlan problémamegoldásokra (hiszen EZ AZ IQ, nem az a vacak szám). Vagyishogy ha villog valaki, no.

2015. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!