Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok, ti inkább spórolós...

Családosok, ti inkább spórolósok vagytok, vagy megvesztek néha olyan dolgokat is, amik nélkül meglennétek?

Figyelt kérdés

Néha nem tudom eldönteni, hogy pl. egy 5000 ft-os extra kiadást megreszkírozzak, vagy inkább tegyem félre a pénzt.

Nem élünk rosszul, szerencsére nem kell azon aggódnunk, hogy mit eszünk hónap végén, de azért nem járunk évente nyaralni. Olyan alsó-közép osztályt mondanék, ha lehet így fogalmazni.

Mindkettőnknek van keresete, egy gyerek van, és a "kötelező" dolgokon kívül szoktunk néha extra dolgokra is költeni, mondjuk egy pár cipő, amire nincs is annyira szükségünk, de jól esik, hogy van még egy (vagy egy táska, könyv, mozi, ilyesmi, ami nem létszükséglet). Emellett keveset spórolni is tudunk. De néha felmerül bennem, hogy tényleg kell-e az a cipő, vagy inkább azt az 5000 ft-ot is el kéne tenni. Aztán meg arra gondolok, hogy egyszer élünk, és meg kell engedni magunknak ilyen apróságokat.

Ti hogy vagytok vele? Eltesztek minden forintot, vagy költötök néha "felesleges" dolgokra?


2015. máj. 14. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
2 gyerek van, félretenni nem tudunk. Eddig el tudtunk menni nyaralni, bízom benne idén is sikerül. Ha valamit akarok, megveszem. Olyat nem szoktam, aminek nincs helye vagy nem hasznos.
2015. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekek szuletese elott sokat koltottem ruhakra, cipokre. Sokat dolgoztam, mindig a tulorapenzemet vettem el. Most amire nem sajnalom a penzt, a gyerekek (maganovi, sport mindkettonek), kozos programok, konyv, kozos utazasok. Nem hiszek a veg nelkuli sporolasban, elnimis kellene az eletet.
2015. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%
Mi fix összeget teszünk félre,az azon felüli plusz pénzt költjük a "felesleges" dolgokra.Étterem,kirándulások,könyvek,cipők-ruhák stb.Így van megtakarítás,és megvan az öröm is,amit amit az elköltött pénz okoz,ha élmény akkor az,ha tárgy akkor az.
2015. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Nagyapám volt nagyon spórolós amellett hogy családtagjaival egész életében egy büdös paraszt volt.

Csak 2 naponta lehetett fürödni és a fűtéssel is úgy spórolt hogy majdnem már fáztak és egyéb apróságokon is spórolt, mikor semmi okuk nem volt rá (jó anyagi helyzetbe lettek volna enélkül is)

És nemért el az életben ezzel semmit... ma ott tart hogy egy lyukban él egyedül(saját hibájából) de a ma napig is egy zsugori bukó ember.

Én azt mondom hogy nem kell szórni a pénzt, de azért bolond módjára se kell spórolni.

2015. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


(Látom, hogy megint alacsonyak a %-ok, én mindenkinek pozitívat adtam, soha nem is értettem a lepontozós részét a dolognak olyan kérdésnél, ahol az ember a többiek véleményére kíváncsi...)

2015. máj. 15. 10:05
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megélhetésen felül képeztek tartalékot, akkor a bevétel 10%-át szinte kötelező elszórakozni. Hogy érezd, miért dolgozol.
2015. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is elgondolkodom ezen..Amikor gyerek voltam nem volt egy normális ruhám.Sőt a bénából is kevés volt.Karácsonykor s e ajándék,se extrább kaja volt hogy fa sem volt.Nem tanultam meg a pénzzel bánni mert nem volt.Most mindketten dolgozunk a férjem a a maszek pénzét félre teszi.A többit feléljük.Csekkek befizetve,kajára is van hó végén is.Mindenkinek sok ruhája van(3 gyerek)nem plázás,és nem nagyon drága cuccok de szépek.Könyvre,újságra,havonta egy mozira,havi 1 pizzázásra szánunk pénzt.Néha elgondolkodom rajta én is hogy van ami felesleges és talán minden évben eljutnánk nyaralni ha nem költenénk ezekre.De annyira szánalmasan szürkék lennének a hétköznapok.
2015. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!