Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosok, ti inkább spórolós...

Családosok, ti inkább spórolósok vagytok, vagy megvesztek néha olyan dolgokat is, amik nélkül meglennétek?

Figyelt kérdés

Néha nem tudom eldönteni, hogy pl. egy 5000 ft-os extra kiadást megreszkírozzak, vagy inkább tegyem félre a pénzt.

Nem élünk rosszul, szerencsére nem kell azon aggódnunk, hogy mit eszünk hónap végén, de azért nem járunk évente nyaralni. Olyan alsó-közép osztályt mondanék, ha lehet így fogalmazni.

Mindkettőnknek van keresete, egy gyerek van, és a "kötelező" dolgokon kívül szoktunk néha extra dolgokra is költeni, mondjuk egy pár cipő, amire nincs is annyira szükségünk, de jól esik, hogy van még egy (vagy egy táska, könyv, mozi, ilyesmi, ami nem létszükséglet). Emellett keveset spórolni is tudunk. De néha felmerül bennem, hogy tényleg kell-e az a cipő, vagy inkább azt az 5000 ft-ot is el kéne tenni. Aztán meg arra gondolok, hogy egyszer élünk, és meg kell engedni magunknak ilyen apróságokat.

Ti hogy vagytok vele? Eltesztek minden forintot, vagy költötök néha "felesleges" dolgokra?


2015. máj. 14. 14:57
1 2
 1/17 Cukybabaa ***** válasza:
83%
Mindenki költ olyan dolgokra amik nélkül meglenne, csak ezeket a kiadásokat néha jobb a családdal közölni
2015. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ mennyi tartalékom van. Ha gyűjtöttem már bőven, akkor egy kicsit lecsípek belőle ilyen extra dolgokra is. De ha szigorúan választani kell, akkor inkább spórolós vagyok.
2015. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Együtt döntünk ilyenekről, nem "lenyúlja" egyikünk a közösből. Sőt, kb minden kiadásról együtt döntünk.
2015. máj. 14. 15:06
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Ez borzasztó relatív, ruhásszekrény nélkül is lehet élni, meg szék nélkül is.


Én azt mondom, azt vegye meg az ember aminek hasznát látja, kényelmi szempontból jó, vagy szórakoztató.


Cipőt venni, hogy egy évig a szekrényben porosodjon felesleges, viszont ha 5000-et elköltök mozira az nem.

2015. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha a gyereknek merül fel valami ilyen extra, azt általában megveszem, magunknak való dolgokra könnyebben mondunk nemet a férjemmel.
2015. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Mikor gyerekek voltunk, a szüleimnek eléggé fogukhoz kellett verni a garast, de így is mindig jutott extrább dolgokra, amik nélkül azért meg lehet lenni, ennek ellenére sose pazaroltunk. Mondjuk más világ volt, nem volt munkanélküliség, én azért most is lecsippentek ezt-azt, és mindennek van valami haszna, még akkor is, ha csak jobban érzem magam tőle, jólesik ránézni, megnyugtat. Pl. a papagájom ébresztőóraként funkcionál, nagyon ráhangolódott a napirendemre, és ha észreveszi, hogy elaludtam, elkezd rikácsolni. :-)
2015. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nem lehet évekig úgy dolgozni, hogy semmit nem látsz belőle mert mind elmegy a rezsire vagy a kötelező kiadásokra.

néha igenis kell egy kis szórakozás vagy egy új ruha.. akármi

ha jól kijöttök és nincs hiány, akkor szerintem ne legyen annyira lelkiismeret furdalásod 5 ezer miatt

amikor hónapokig minden forint elment, és egy péksütit nem vehetettem meg a boltból, akkor nagyon rossz volt az életkedvem, úgy éreztem hiába dolgozok.

azóta se szórhatom a pénzt, de ha kell valami megveszem.. elvégre azért dolgozok

2015. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy vagyok vele hogy inkább költsük el havonta a pénzt ami van, minthogy álljon egy bankszámlán aztán a végén majd úgyis meghalunk és hurrá, volt egy csomó pénzünk, de minek...
2015. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Mi az összes fizetésünk kb. 10-15%-át tesszük félre. Emellett ha marad valami hó végén, akkor azt is.


A kiadásokat szinte soha nem gondoljuk meg, csak ha nagyobbak (pl. drágább bútor, újabb autó, stb.). Szóval ilyen ruházkodási, kozmetikai, tisztálkodási, élvezeti cikkeken vagy kikapcsolódáson, szórakozáson nem igazán filozofálunk, megvesszük, kifizetjük. Jut is, marad is. Plusz nem hiszem, hogy ami jó érzéssel tölt el, az "felesleges" lenne.

2015. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 schocko ***** válasza:
68%
...most úgy áll, hogy nincs mire költeni...a szekrények tele vannak, a cipőktől nem férni, egyszerűen nincs mire és ez sem jó, mert nincs meg a vásárlás öröme...
2015. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!