Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet közös gyerekük? Kissé...

Lehet közös gyerekük? Kissé bonyolult, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a nagyobbik tesóm feleségének hosszas betegség után meghalt a nagypapája. Utolsó napjai egyikén bevallotta a sógornőmnek, hogy ő bizony annak idején félrelépett, és a mi anyukánk minden valószínűség szerint nem a mi papánk, hanem az ő lánya volt (sajnos régen meghalt balesetben). Másokat is kérdeztünk a családból, mindenki szerint lehetséges, balhé is volt ebből annak idején, csak persze anyuval, és főleg velünk nem éreztették ezt a dolgot, sőt, titkolták. Tehát a tesóm és a felesége vér szerint több mint valószínű, hogy másodunokatestvérek. Szeretnének gyereket, de lehet így? Nem lesz születési rendellenessége emiatt? Nagyon ki vannak borulva, főleg hogy nem szólt az öreg eddig semmit...pedig ott volt az esküvőjükön is...
2010. febr. 24. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Másodunokatesók akkor nem lehet gond.
2010. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A másodunokatestvér már nem túl közeli rokon - hivatalosan is összeházasodhatnak.

A legcélszerübb elmenni genetikai tanácsadásra, ott mindenképpen ki tudják deriteni, hoyg tényleg van-e köztük rokonság, és ha igen, akkor tanácsos-e gyereket vállalniuk.

2010. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Háááát...én olvastam valahol, hogy ilyen esetben nem árt felkeresni a genetikai tanácsadót, vagy labort.

Nem a legközelebbi a rokonság, de azért mégiscsak rokonság.

2010. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha jól tudom, ilyen fokú rokonságnál már nem nagyobb a kockázat, mint két idegen esetében. Főleg, hogy csak a nagypapa közös, a nagymama nem. Általában azért idegenkednek sokan a másodunokatestvérek közötti kapcsolattól, mert normális esetben egy nagy családban nőnek fel, kvázi mint testvérek. De ebben az esetben ez sem áll fenn.
2010. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
77%
Ne aggódj, a másodunakatesóság elég messzi dolog... Miért ne? Nem lesz a gyermeknek emiatt semmi problémája, mert annyira távoli rokonok, hogy így már nem történhet vérfertőzés. Nálunk a családban is ez volt egy ideig a dilemma, amikor az unokatesóm a másodunokatesónkba volt szerelmes, bár nem jártak /nem emiatt/, de mindenki egytől egyig úgy tartotta, hogy ez távoli rokoni kapcsolat, és baj nem lesz belőle. :) Mondd meg nekik, hogy nyugodjanak meg, az öreg simlis volt ez ügyben, de ártani nem árt/ott/ vele...
2010. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

sose értem ezeket a családi kapcsolatokat... szóval a sógornődnek és neked közös a dédpapátok, vagyis a nagyszüleitek testvérek voltak? Hát, én Mamám testvérének az unokáit nem is ismerem, pedig minden családi összejövetelen ott voltam... Ebből kiindulva sztem sem lehet gond, mert annyira távoli rokon...

De ha biztosak akarnak lenni a dolgukban, menjenek el orvoshoz.

2010. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"és a mi anyukánk minden valószínűség szerint nem a mi papánk, hanem az ő lánya volt"


Nem nagyon értem ezt a mondatrészt, de a válaszokból kiindulva, és azt gondolva hogy mások megértették (ez nem beszólás akar lenni!!!) igen, egy genetikai tanácsadás előnyükre válna, már csak azért is, hogy az anyuka ne stressz alatt hordja ki gyermekét.

2010. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Na szóval

Papád-Mamád(->viszony)sógornőd papája- mamája

/ / /

neked meg tesódnak az anyukája sógornőd anyuja

/ /

te+tesód -------------------- sogornőd

Na hát nekem ezek alapján úgy tűnik, hogy első unokatestvérek vagytok,mivel anyukáitok testvérek voltak, nem?Hát én nem mennék soha hozzá az első unokatesómhoz, de végülis a szüleitek csak féltestvérek voltak, az talán javít a helyzeten. De hogy lehet-e egészséges közös gyerekük, azt sajnos nem tudom, ahogy a többiek is írták, max egy genetikus segíthetne.

24/L

2010. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!