Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyanoktól kérdeznék, akik...

Olyanoktól kérdeznék, akik együtt élnek a párjukkal, de külön kasszán vannak?

Figyelt kérdés

A párom tegnap jelentette be hogy ezentúl külön kasszàn leszünk, a csekkeket felesbe fizetjük, kajàt meg mindenki vesz magának.

Akkor ezt mégis hogyan szokás megoldani?

Én akkor ezentúl főzni se fogok rá, nehogymàr a SAJAT kajámból főzzek neki is, amit MAGAMNAK vettem a saját pénzemből... az övéhez meg nem nyúlok hozzá...

Nem is értem hogy ezt hogy gondolta

Ti hogy csináljátok?


2015. máj. 6. 16:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Oké, de ha gyűjteni akar autóra, és pénzkidobásnak tartja a csekkek befizetését, meg az evést, akkor mit fog enni? Kiköltözik az udvarba egy sátorba vagy mi? :D

Én mondanám neki hogy oké, de akkor szerezzen egy sátrat, mert az nem járja, hogy fogyassza az áramot, vizet stb de nem fizet bele majd semennyit, mert szerinte az pénzkidobás.

2015. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Ez lenne az a pont amikor elgondolkodnék, hogy van-e értelme ennek a kapcsolatnak. A párod szerintem úgy gondolja, hogy mostantól Te veszed a kaját, ő meg kocsira spórol. Ha ez egy normális, működő kapcsolat lenne, akkor azt mondta volna, hogy jó lenne egy autó, kezdjetek el EGYÜTT spórolni rá.
2015. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

ezt úgy érti legyél te a pótanyucija és varázsolj neki saját pénzből teli hütőt, meg wc papirt...

olyan emberel nem lehet hosszú távon tervezni aki nem akar felnöni

2015. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

pff haggyál már

aztán majd jön hogy te tovább fürödtél, hosszabb ahajad, többet pisilsz, többet fizess a vízbe

aztán te fázol, miattam több a fűtés...

2015. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Mi házasok vagyunk és külön kasszán. Az viszont szerintem sem normális, ha az ételt is külön vásároljátok.


A külön kasszának az a lényege, hogy a saját pénzeteket (ami a közös dolgok befizetése után marad, mert a rezsi, lakbér, stb. közösek, hiszen mindketten ott éltek) arra költitek amire akarjátok és mindenki csak a sajátját, nem egy számlán van és nem fértek hozzá a másikéhoz.


Az, hogy külön vesztek ételt is, már tényleg durva, egy kapcsolatban az ilyesmit nem lehet elkülöníteni és nincs is értelme. Én ebbe nem mennék bele a helyedben.

2015. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
53%

8 eve elunk egyutt es mindig kulon kasszan voltunk.

A lakberbe o ad bele tobbet, mert o tobbet keres, de kaja, rezsi, az felesbe megy. En fozok o meg szorgosan mosogat. Nekem ez igy jo. A maradek penzet mindenki arra kolti amire akarja, kulon kocsink van, mindenki fizeti a sajatjanak a torlesztojet, biztositast, javitast stb.

2-3 havonta megbeszeljuk ki mennyit koltott (van hogy en veszem a kajat, o fizeti a rezsit) es osztunk/szorzunk es aki tartozik a masiknak, az fizet, aztan a legkozelebbi ilyen alkalomig gyujtogetjuk a blokkokat, hogy meg tudjuk a masiknak mutatni es elszamolni vele.


Az hogy a parod most jelenti be, az eleg gaz. Lehet hogy valami mas all a hattereben a dolognak. Miota vagytok egyutt? Miert nem beszelsz vele? Nekem nagyon furcsa, ha kozos kasszan lennenk es a parom ilyennel allna elo, nem neznem jo szemmel. Raadasul ha olyan korulmenyek kozott elnenk, akkor pl a kocsi is kozos lenne nalunk, vagyis beleadna mindenki, de szerencsere megtehetjuk, hogy mindenki sajat kocsit vesz maganak.

2015. máj. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
52%
Hát én ezt sosem tudtam megérteni,mi a jó ebben a különkasszában....Egy normális kapcsolatban nem közös minden?Ha lesz gyerek akkor a pelenkát is elfelezitek?Nálunk egy számlára jön a fizetetés,abból gazdálkodunk ami van...Spórolni is közösen...jól is néznénk ki ha külön gyüjtögtne kocsira...
2015. máj. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy amikor összeköltöztünk, megnéztük kb mennyi a rezsi (átalányt fizetünk mindenből), és mennyi a kaja. Ez kb. ugyanannyira jött ki, így ő fizeti a csekkeket, én meg vásárolok. Természetesen ugyanúgy főzök rá is (sőt, leginkább rá főzök, mert én nem szeretem a saját főztömet enni), és azt se nézem, hogy mennyit evett a nutellából, ami inkább az "enyém", ahogy ő se nézi, hogy mennyit ettem a sajtból, ami inkább az "övé".

Ha valami nagyobb dologra kell költeni, vagy megyünk nyaralni, azt felezzük, de ezt is csak kábéra, szóval nem fillérre pontosan. Nyaralásnál most pl a szállás kb megegyezik az úti költség + költőpénz összegével, így párom fizeti a szállást (az ő kártyája olyan, amivel tud utalni, az enyém nem), én meg majd a többit. Nyilván, ha valami miatt nagyon elmennek a költségek akármelyik irányba, akkor utána osztozunk.

Ezen felül mindenki a saját pénzéből költ amire akar. Ezt a rendszert egyébként én kértem, mert fele annyit keresek, mint a párom, és nem érzem jogosnak, hogy az általa megkeresett pénzt szórjam el.

Nagy dolgokra (kocsi, esküvő), mi mondjuk együtt gyűjtünk.

27N 28F

2015. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat. Mi eredetileg lakótársakként indultunk, akkor érthetően abszolút külön kasszán voltunk. Én odaadtam a részemet a számlákra, teljesen külön vásároltunk, megvolt az ő polca, meg az én polcom a hűtőben, ha kettőnkre főztem akkor visszafizette a saját felét. Mindkettőnknek külön volt mosóportól kezdve minden, kivéve az annyira nehezen osztható dolgok, mint WC papír.


Utána kezdtünk összemelegedni és kezdtek elmosodni a ki mit miből vásárol című határok is. De a kezdeti pár hónapban megvolt a külön kassza.


Szerintem ezt tartósan nem lehet csinálni egy kapcsolatban. Nagyon idegesítő folyton centizni, meg, hogy nem tudsz kivenni a hűtőből valamit jó érzéssel, mert hát azt nem én vettem.

2015. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Hát én ezt sosem tudtam megérteni,mi a jó ebben a különkasszában....Egy normális kapcsolatban nem közös minden? - attol meg hogy nem erted, masoknal ez mukodik. Nagyon sok mindentol fugg, neveltetes, kultura, korulmenyek, stb.


A parom majdnem 300e keres tobbet mint en. Tobbet is fizet a lakberbe, de rezsi, kaja, az felezodik, mert egyforman hasznaljuk a villanyt, meg egyforman kajalunk.

A maradek penzevel mindenki azt csinal amit akar. En imadom a cipoket. Gusztustalanul sok cipom van, es nem lenne fair, ha az o penzebol vennem a cipoket. O nem kolt divatra, de megvette almai Harley-jat, abba viszont en nem adtam bele, mert bar vonz a motorozas, az a motor engem nem hoz lazba. Ennyi.


De mi mindig is kulon kasszan voltunk, nekunk ez igy jo. Az a furcsa, amikor kozos kasszan vannak a felek es hirtelen az egyiknek eszebe jut, hogy menjenek kulon... miert?!?!

2015. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!