Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyanoktól kérdeznék, akik...

Olyanoktól kérdeznék, akik együtt élnek a párjukkal, de külön kasszán vannak?

Figyelt kérdés

A párom tegnap jelentette be hogy ezentúl külön kasszàn leszünk, a csekkeket felesbe fizetjük, kajàt meg mindenki vesz magának.

Akkor ezt mégis hogyan szokás megoldani?

Én akkor ezentúl főzni se fogok rá, nehogymàr a SAJAT kajámból főzzek neki is, amit MAGAMNAK vettem a saját pénzemből... az övéhez meg nem nyúlok hozzá...

Nem is értem hogy ezt hogy gondolta

Ti hogy csináljátok?


2015. máj. 6. 16:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Azért élünk együtt, hogy ne külön kasszán legyünk. Ne haragudj, de a párod hülye.
2015. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Azért válaszolok, hogy lássam a válaszokat majd. Egyébként mi is közös kasszán vagyunk, de én úgy tudom, hogy a vásárlások összegét is felezni szokás ilyenkor.
2015. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Mi nem kettesben élünk együtt, hanem a párom tesójával, és a nagypapájukkal. Gyakran van itt a sógornő párja is, ilyenkor ugye 5 ember fogyaszt vizet, villanyt, főzéshez gázt, stb. Mi úgy oldjuk meg, hogy éppen akinek több pénze van, vagy hamarabb kapott fizetést, az vesz kaját. Mondjuk 2,5 kg csirkeszárnyat. Az elég 5 embernek. Tisztálkodáshoz, öltözködéshez mindenki magának oldja meg a pénz beszerzését, persze ki is segítjük egymást ha kell. Mikor a párommal ketten voltunk, akkor is így volt. Minden más feladatot is megosztunk. Ha én főzök, sógornőm mosogat pl. Szerintem beszélgess el a pároddal, mert ez nem normális, ha így gondolkozik.


22L

2015. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
22L vagyok; ja és negyedeljük a közműves dolgokat. Mindenki ad bele valamennyit.
2015. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Mi a kapcsolatunk elejétől kezdve külön kasszán vagyunk. Együtt megyünk bevásárolni blokk alapján meg elfelezzük ki mennyit fizet attól hogy külön fizettünk érte még főzök rá vagy ha ő főz attól még az az én ebédem/vacsorám csak elfeleztük az árát. A számlák árát is megfelezzük. Még nincs gyerekünk de már azt is megbeszéltük hogy ott is felesbe fizetjük a dolgokat.

UI: Miért döntött a párod pont most hogy külön kasszán legyetek?

2015. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy elege van abból hogy mindenre csak elb*ssza a pénzét (értsd:csekkek, étel, ezt ő mondta), és nem tud gyűjteni magànak mert ő kocsit akar venni.
2015. máj. 6. 16:36
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szerintem is, csak magadnak vásárolsz, magadnak főzöl, ő meg oldja meg magának. De nem csak kaja. Fogkrém, wc-papír, mosószer, ruhákat külön mossátok.
2015. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a külön kassza úgy működik, hogy nagyjából tudjuk,.mennyi a reszi, kaja, egyéb közös dolgok- erre mindketten ugyanannyit bedobunk a közösbe, a többi pénzével mindenki azt csinál amit akar. De ez hogy gyakorlatilag a kaját külön vegyétek vicc és pénzkidobás.
2015. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámoljátok mennyi a rezsi meg a kaja, mindenki beleadja a felét, abból fizetitek, amiket közösen vesztek, a maradék egy része mehet közös megtakarításra, amennyiben ilyen felmerül nálatok, és ami megarad, azt mindenki költheti magára.
2015. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs közös kassza (már abban az értelemben, hogy nincs közös számlánk, meg ilyenek), de nagyon nem számolgatjuk, ki mit és mennyit fizet.


Nagyon nincs is mit számolgatni, párom keres 450-et, én meg kemény 90-el tudok hozzájárulni a szerény közöshöz. Egyszerű a megoldás: én veszem a háztartási dolgokat, a kaját, gyakran igyekszem beszállni a rezsibe (pl a garázsbérlést vagy az internetszámlát én fizetem), de kb ennyiben számít az én szerény kis pénzecském. Az albérlet, rezsi, a kocsi, minden más a páromé. Szerintem ez az egyik leglogikusabb megoldás. Ha pontosan ugyanannyit keresnék, mint ő (bár sosem fogok, de tegyük fel), akkor szerintem hasonlóan csinálnánk, hogy az ÖSSZES kiadást feleznénk meg, és nem az egyes dolgokba, pl a rezsibe fizetnénk felesbe. Nekem ez így egészen szimpatikus, mármint, minden dolognak van egy "felelőse", és akkor az tuti el lesz intézve. Míg ha jön egy számla, és én odaraktam az asztalra a magam felét, nem biztos, hogy a párom is úgy gondolja, hogy neki kéne befizetni, és aztán meg közösen fizethetjük a bírságot a kései befizetésért (volt már ilyen, csak azért mondom, bár kétlem, hogy ez lenne az általános).


Amit a te párod akar, az szerintem is elég hülyeség. Olyan dolgok, mint a főzés, a mosás, azoknak nincs értelme külön mennie.

2015. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!