Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme így az életnek?...

Mi értelme így az életnek? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Van egy (jó esetben) boldog gyerek- és fiatalkorunk,(jó esetben)gyerekeink. De ők felnőnek,mi betegek leszünk,esetleg egyedül maradunk,talán szegénységben és szenvedésben halunk meg. De még ha ez nincs is így,akkor is unalmas az élet,talán már csak azon 'izgulunk',hogy mi legyen az ebéd és mit nézzünk a tv-ben.

Nekem ez már az elején el van cse.szve,szegénységben nőttem fel (és növök fel,mivel még elég fiatal vagyok),beteg vagyok,nem nagyon vannak barátaim,egyszóval szinte semmi esélyem sincs egy boldog életre (bár,mint már fentebb leírtam,annak sem feltétlenül látom értelmét).

Tanulhatok,beleölhetem minden megmaradt energiámat valamibe,de egyáltalán nem biztos,hogy azzal elérek bármit is. Hogy mondjuk lesz pénzem - mert mégiscsak jobb gazdagon,egy luxusnyaralóban (ez nyilván túlzás) megdögleni,mint szegényen és betegen.

Legszívesebben megölném magam (nem 'önsajnáltatás'),de nem tudom megtenni,mert tudom,hogy az édesanyám teljesen összeomlana (neki is van elég baja).

Valaki segítsen,mit csináljak? Csak a pénz tudna segíteni,mert a mai világban sajnos mindennek ez az alapja,de nem tudunk ennél többet előteremteni. Mi legyen? Öljem meg magam és ne törődjek azzal,hogy másokkal mi lesz? (Azt ne írja légyszi senki,hogy 'ilyen hozzáállással nem mész semmire')


2015. máj. 1. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Neked egy agyturkász kéne.
2015. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi volt a legutolsó,ami örömmel töltött el? És az mi volt, amin nevettél? Mit adsz anyukádnak Anyák napjára?
2015. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Szerinted nem próbáltam?


#2 Az osztályomban alapvetően jól érzem magam,néha szoktam nevetni. (Sok osztálytársamnak van jó humora)

Anyukámnak csokit adok és szedek virágot is,többre nem telik.

2015. máj. 1. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:

"egyszóval szinte semmi esélyem sincs egy boldog életre"

Ez nem igaz. Vannak piszok rossz periódusok az életben (akár még hosszabb időre is). De "nincs lehetetlen csak tehetetlen" (ehhez borzasztó nagy akarat kell és kitartás!).


"Tanulhatok,beleölhetem minden megmaradt energiámat valamibe,de egyáltalán nem biztos,hogy azzal elérek bármit is." - Ezzel nagyon sokan vannak így. Általános probléma, hogy ez egy zsákbamacska. Millió-egy dolgon múlik, hogy hogyan tudsz érvényesülni az életben. (Pl egy ismerősöm videószerkesztő okj-val is tud dolgozni, én meg két nyelvvizsgával és diplomával nem.) Ilyen az élet.

Van, amikor könnyebb, van, amikor nehezebb. De azért ne add fel!

2015. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az jó. Az osztályban jól érzed magad. Találni kellene valami olyan tevékenységet, ami otthon is jó érzéssel tölt el. Mit szeretsz? Rajzolni? Olvasni, írni, énekelni? Hányadikos vagy? Mi szeretnél lenni?
2015. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Nem tudom,nincs tehetségem semmihez és nem tudom,mit szeretnék,nem ismerem önmagam. Beteg vagyok és szegény,így nagyon nehéz bármit is csinálni. 8.-os vagyok.

De nem is ez a lényeg,hanem a jövőm. Milyen életem lesz így? Olyan,mint eddig? Mert azt nem akarom. Másra viszont nincs lehetőségem.

Miért éri meg élni? Nem motivál semmi. Mit csináljak?

2015. máj. 1. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!