Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme kibékülni?

Van értelme kibékülni?

Figyelt kérdés
7 hónapja szétmentünk a párommal, nem vagyunk házasok, a kapcsolatból született egy kisfiúnk, ő most 8 hónapos. A mai napig nem tudtam elfelejteni őt, mind a ketten nagyon hiányoznak, úgy érzem ő se tudott még elfelejteni. Szerintetek volna értelme újrakezdeni? Kis apróságon indult a vita, aztán szebbnél szebb dolgokat vágtunk egymás fejéhez. Mára már elég rendesen elharapódzott a helyzet közöttünk. Teljesen elvagyok keseredve, nem tudom mit kellene tennem, szívesen beszélgetnék valakivel erről akár privátban is. De itt is szívesen fogadom a véleményeket!
2015. febr. 15. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hiányoznak? a gyerekkel sem tartod a kapcsolatot?

csak mert, ha látja, hogy a gyerekkel jól foglalkozol, feltehetően lenne esély a békülésre...ha teljesen magára maradt a gyerekkel, érthető, ha nem békülne

2015. febr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Mit értesz az alatt, hogy "mára már elég rendesen elharapódzott a helyzet"? Folytatódott az ellenségeskedés, vagy mi?


Alapvetően azt gondolom, hogy ha egy egy hónapos gyerek mellett sikerült úgy összevesznetek valamin, hogy szakítás lett a vége, akkor ez elég esélytelen.

Másfelől meg nyilván el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy egyszer egy apróságon ennyire elborultatok, de most kicsit távolabbról nézve már látjátok, milyen bagatell ügy volt, és mindketten képesek vagytok újrakezdeni.


Bár mondjuk ha az elmúlt hét hónapban ez nem történt meg, nem volt közeledés, akkor elég kétes, hogy lesz-e ebből bármi is. Írhatnál kicsit még a helyzetről, mennyire vagytok most napi kapcsolatban, gyereket látogatja, veled milyen a viszonya?

2015. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy mások mit írnak, vagy mondanak, de EGY PRÓBÁT MEGÉR!
2015. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tartom a kapcsolatot, heti 2 alkalommal látogatom is a kisfiamat, de ez is kevés nekem, mert ott lenne a helyem mellette. Minden más kötelességemet teljesítem vele kapcsolatban első perctől (gyerektartás, gyógyszereket kifizetem ha beteg, ruhát veszek).


Arra gondoltam kedves második hogy a mai napig egymás fejéhez vágunk dolgokat (bár érdekes csak facebookon veszekszik velem, mert első sorban ő szokta kezdeni, személyesen szinte soha).

Többször kibékültünk pár hétre vagy napra, de a feltételeivel ellehetetlenítette a kapcsolatot + szerintem túl gyorsan akart haladni, én egy a béküléskor egy lassabb óvatosabb tempót szerettem volna, úgymond újraismerkedni vele, megbeszélni a dolgokat, a problémákat. De ő egyből azt akarta hogy költözzek oda, 3 hónap kihagyás után, azt mondta hogy aki szereti a családját és velük akar lenni az nem habozik egy percet sem, igazat is adok neki, de a történtek ill. a megalázások sorozata után az ember fél a másiktól...

Egyébként én lennék az apuka.

2015. febr. 15. 19:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám veszni a családomat!
2015. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az világosnak tűnik, hogy mindkettőtöknek még intenzív érzelmei vannak, csak hát az ő esetében ez inkább negatívnak tűnik. Mondjuk abba gondolj bele, hogy azért egy kisbabával nem egyszerű egyedül maradni, szóval neki sokkal keményebb élete van, mint neked, mert ő nem alszik lassan egy éve.


Elárulod, hogy mégis min sikerült ennyire összeveszni???


Meg mondjuk azt sem igazán látom, hogy miben fogtok most máshogy működni, ha újrakezditek? Másfelől a párod is megértem, meg téged is, hogy óvatosan akarsz haladni. De lásd be, neki egy csecsemővel nem olyan egyszerű elkezdeni randizgatni veled, mint neked vele...

2015. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

értelme tuti, hogy van

mindkettőtök oldala érthető...hogy Ő azonnali költözést akar, az is érthető, hogy Te egy lassabb folyamatot...én tuti harmadik személy segítségét kérném

2015. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A béküléshez is két ember kell. Vagy te fogadod el, hogy odaköltözöl, vagy ő fogadja el, hogy "lazább" a kapcsolat, de számíthat rád. Nehéz ez. Beszéljétek meg, és ne a FB-on, hanem személyesen.
2015. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megpróbálnám rendbe hozni a dolgokat.
2015. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A költözés meglett volna, igazából én 1 hónapot kértem csak tőle, hogy lássuk meg hogy működik e egyáltalán a kapcsolat, ha egy hónapig működik köztünk a dolog, akkor részemről nincs akadálya, elment az anyjához és elhagyott egyből... Lett volna értelme összeköltözni?
2015. febr. 15. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!