Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok? (gyermekváll...

Ti mit gondoltok? (gyermekvállalás)

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen már nagyon hajlok az "igen, vállaljuk be az újabb apróságot" felé, de érdekelne a véleményetek.


Néhány hete megemlítettem a férjemnek, hogy milyen jó is lenne egy kislány. Akkor beszélgettünk róla és végül elvetettük a témát, miattam. Azt hittem ezzel lezárva, de a napokban újra felhozta és látom rajta, hogy annyira akarja, olyan boldog lenne.


Ezzel nem is lenne gond, de van négy fiunk. 8 és 6 évesek, meg 2 éves ikrek.

Az anyagiakkal nem lenne gond, a férjem magas pozícióban jól keres, nekem vállalkozásom van és a fiúk is testvérszeretetre vannak nevelve.


Azt hiszem én is szeretnék egy kisbabát, de nagyon bizonytalan vagyok. Most minden teljes egyensúlyban van, de olyan kételyeim vannak, mint például kicsúszna minden az irányításom alól, nem találnám az egyensúlyt az életem különböző területei között, stb. Viszont attól is félek, hogy ha most nem vállalnék be egy ötödik csöppséget, azt később megbánnám, nagyon.


2015. máj. 1. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Vállaljátok. :)

Beszélgessetek róla a tesókkal. Aztán ha kislány sikerül, milyen király lesz neki 4 bátyóval!! :)

Ha anyagilag, fizikailag nem megterhelő, mindketten szeretnétek, akkor én semmi akadályát nem látom.


(Olyan jó, ilyet olvasni....)

2015. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is 4 van. Szerettem volna ötödiket, de sajnos nem sikerült, meg mire ez megérlelődött bennem, 40 felett voltam és annyira már nem akartam.

Szóval a helyedben vállalnám, esélyes, hogy ha mégsem ezt teszed, néhány év múlva bánni fogod.

2015. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Ne csak arra gondolj, hogy MOSt elég pénzetek van a gyerekekre, hanem ha 10-15 év múlva négy gyereket kell taníttatni, az azért legalább egy nagyságrenddel többe fog kerülni.

Négy kamasz nem kis megterhelés, anyagilag is meg pszichikailag is


Arról nem is szólva, hogy ha valamiért kiesne a párod jövedelme - akár baleset, halál, vagy válás miatt, ami igen sok családban elöfordul - akkor egyedül hogy tudnád öket ellátni?

2015. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 omba ***** válasza:
70%

Én egyet se akartam, aztán négy apja vagyok, de nem valami boldog családi idill...

szerintem nem lehet ezt előre látni, hogy miként hatna rátok.

A nemét meg főleg nem nagyon lehet befolyásolni, tehát csak abban bízva, hogy hátha kislány lesz nem erőltetném.

De ha ilyen klasszul éltek: nem is tennék ellene!

2015. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha csak a kislány miatt akarnánk biztos, hogy nem vállalnám, már csak biológia szempontból is nézve a 4 fiú nem véletlen, az apa génjei a dominánsak, kicsi az esély a lányra...
2015. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!