Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha édesanyám meghülyül az internetes tartalmaktól?

Figyelt kérdés

Kezdetben max Skypeolt és youtube videókat nézett. De most már facebookozik és minden hülyeséget elhisz.

Annyira súlyos, hogy oltáskivezetésre akarja vinni a húgom és a lányaimat is.

De mennek a csodafogyasztószerek, mindennapi rákgyógyszer stb.

Hétvégén már közrefogtuk hogy gondolkodjon már, a szuperbio paleo über egészséges nagynéném is mondta neki hogy ne vegyen be minden hülyeséget, használja a netet okosan, olvasson utána a dolgoknak, és ne vegye készpénznek, amit ott talál.

Mert így minden hoaxot bevesz.

Azt hittük sikerült eszheztéríteni. Erre tegnap meséli, hogy kipróbál egy fogyasztóport, amivel Angelina Jolie elfogyott.



2015. ápr. 15. 06:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Vigyétek pszichológushoz (vagy az a pszichiáter?)
2015. ápr. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Kössétek ki a netet, és a pénzt ne hagyjátok nála ha nem tudja kezelni.

Szakember sem ártana.

2015. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Reklámszűrő programot tegyetek a böngészőjébe (pl AdBlock). Magától gondolom nem keres rá ennyire random hülyeségre, hanem a képébe nyomják a reklámok. Anyukám is sok hülyeséget elhisz belőlük, de mi azért itt nem tartunk.
2015. ápr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám hasonló volt, bár pénzt legalább nem költött rá, de mindent elhitt. Én azt csináltam, hogy ha megosztott valami baromságot, rákerestem a cáfolatra (urbanlegendsen, vagy máshol), és privátban elküldtem neki a cáfolat linkjét. Kellett néhány ilyen, hogy egy picit kritikusabb legyen, és ne dőljön be minden hülyeségnek, de határozottan javuló tendenciát mutat. (Plusz pár ilyen után érdemes megmutatni neki, mik azok az oldalak, amik a látogatottság-generálás miatt csupa ilyen ökörséget raknak ki, aztán idővel talán leiratkozik róluk.)
2015. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Az AdBlock-ot hiába teszi fel.Ezek a hülyeségek a fészbukon jönnek a hírfolyamban neki sztem.Meg kellene nézni milyen oldalakat lájkolgatott,és azokat tiltogatni.Mondjuk akkor is látni fogja,ha mondjuk ismerős osztja meg,úgyhogy nem könnyű.Én inkább nekiülnék,és keresnék cáfoló híreket,és elolvastatnám vele.
2015. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell mindent belemagyarázni. Csodaszereket már az ősidők óta árultak és árulnak, különben miből élnének meg a sarlatánok. Csak akkor nem kellett internet, elég volt kimenni a piacra. Vevő meg akkor is volt, most is van. Édesanyád nem az internetes tartalmaktól "hülyül meg", hanem ilyen a személyisége, hiszékeny és inkább fizet másnak, minthogy maga tenne valamit saját magáért.
2015. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Én anyám dettó ugyanez, csak ő a mélymagyar-jobbikos-oroszbarát-chemtrail stb. és sütirecept vonalat is tolja a bio-paleo-homeopata vonal mellett, meg ugye mindent bekajál, pl. most a 3 millióra büntetett süteményes nénin szörnyülködött egy jót.

Már nekem is vett egy hadseregnyi táplálékkiegészítőt, kencét, magvat, mert pl. a diólevéltea a ráktól az eboláig mindenre jó.

Ja és végigjelölte az ismerőseim, az ismerőse ismerőseit, plusz a politikai csoportokban is isten tudja kiket.


Facebookon az ismerősek marhaságait csak ismerőssel együtt lehet tiltani, esetleg külön az oldalakat, de abból meg rengeteg van és valahol úgyis felbukkan valami hülyeség.


A netről rendeléshez ugye pénz kell, mondjuk egy felnőtt embernek nem igazán lehetne lekorlátozni a hozzáférését a saját pénzéhez, meg ha nem ott rendeli meg, elmegy a boltba. Anyám is a biopatika törzsvásárlója.


Én is alá szoktam linkelni, vagy ha épp nála vagyok segítek neki, hogyan kell keresni cáfoló híreket, vagy minimum olvassa el a hozzászólásokat.. az Angelina Jolie-s fogyasztószer alatt is szinte csak szidó-kétkedő emberek vannak, de az én anyám is kattint, dicsérő cikket olvas és elhisz. Nehéz dolog.

2015. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem az internetes tartalmakkal van probléma, hanem azzal, hogy nem él forráskritikával. Megpróbálhatod erről az oldalról is megközelíteni a dolgot. Vagy ismerek olyat is, akinél az vált be, hogy "anyuka, mielőtt bármit megrendel a neten, beszéljük meg". Rövid póráz, macera, de ha máshogy nem megy...
2015. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" "anyuka, mielőtt bármit megrendel a neten, beszéljük meg". Rövid póráz, macera, de ha máshogy nem megy...

"


Felnőtt emberről van szó!

Mit foglalkoztok vele?


AMúgy meg, ha nem lenne internet, akkor a Teleshopból és hasonló helyekről rendelne.

Egyszerűen ő ilyen.

2015. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Radikális megoldás:


Fogjátok a laptopját, és a hosts fájlba beírjátok, hogy:


127.0.0.1 facebook.com

127.0.0.1 www.facebook.com


Akkor nem tudja elérni a facebookot, ami szerintem a legszörnyűbb szellemi fertő a világon.

2015. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!