Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy apa ilyen...

Hogy lehet egy apa ilyen kegyetlen?

Figyelt kérdés
Egyetemre akarok menni, mert tudom, hogy a nélkül semmire se megyek és maradok ugyanabban a nyomorban, amiben most is élünk, de apám azért szurkol, hogy ne vegyenek fel sehová, csak OKJ-s képzésre, hogy továbbra is kapja a 28 ezer Ft családi pótlékot... elképesztően rosszul esik.
2010. febr. 20. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán neki nem sikerült,mert nem vették fel.Ez az emberek önzéséből adódik.Mutasd Te meg,hogy viszed valamire.
2010. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hàt ez az apa egy példamutato,inkàbb dolgozzon meg azért,hogy megkapjon 28.000 ezret ne a csalàdi potlékra hajtson rà!
2010. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ő szurkol, nem lesz kevesebb esélyed arra, hogy felvegyenek. Ne foglalkozz vele!
2010. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy ez az indoka apádnak, ugyanis így úgy is 20 éves korodig kapjátok a családi pótlékot (persze ez arra az esetre vonatkozik, ha megszakítás nélkül tanulsz nappali tagozatos intézményben). Ha mégis emiatt drukkol az egyetem ellen, akkor minden részszvétem:(
2010. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
így úgy is = így is, úgy is
2010. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Elhiszem, de ideje felnőni!


Mivel amint látod apádat nem te érdekled csupán a pénz kell neki amit kap utánad!


Nyugi, engem is a tejjegyért meg a családipótlékért csináltak, és amikor a faterom meghalt anyám fél év múlva összejött 30 év házasság után egy másik hapsival, engem meg majdnem kisemmiztek az örökségemből és kishílyán az utcára kerültem!



Lefogadom ha apád nem kapná utánad azt a 28 ezer forintot már rég ki lennél tagadva vagy köpködne rád megállás nélkül.


Az ilyen ember nem ember! Jobb ha tudatosul benned hogy az életben CSAK MAGADRA számíthatsz ha ilyen szüleid vannak (a zsák a foltja elvből következtetek hogy anyád se különb)


Innentől kezdve mindent el kell követned hogy felvegyenek egyetemre és jól fizető álláshoz juss miután elvégezted, hogy minnél előbb elköltözhess onnan!!


Neked sosem lesz otthon szavad, és sosem fogtok tudni ott élni a pároddal és a szüleiddel egy házban.


Ezt jobb ha elfogadod és nem pisálsz a széllel szembe mert nem érdemes!


Elhiszem hogy xarul esik de nincs mit tenni ez ellen, ez a valóság a mátrix mögött.



TANULJ !!!!!TANULJ !!!!!TANULJ !!!!!TANULJ !!!!!TANULJ !!!!!

2010. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg az éremnek mindíg két oldala van de esetedben a végeredmény ugyanaz.


Mivel ha nem a családi pótlék miatt drukkol hogy ne vegyenek fel téged egyetemre, mert mivel itt már említették azt úgyis 20 éves korodig kapod (- bár ebben én nem vagyok biztos mivel úgy tudom addig kapod ameddig nappali tagozaton tanulsz megszakítás nélkül-)


Akkor azért drukkol hogy ne sikerüljön egyetemre menned és így kénytelen legyél elmenni dolgozni hogy aztán leadd a fizetésed 90% át a családi kasszába hogy nekik könnyebb legyen, csakhogy!..


Neked MOST kell elkezdened alapozi a jövődet, és nem az ő elbaltázott életőket támogatni mivel ők nem tanultak.

Mert ha nem alapozod a jövődet mégis mikor törsz ki a múkuskerékből? Nekik sem sikerült! Majd összehozol egy főiskolát 35 éves korodra saját lakást meg 40 éves korodra?


Családod mikor lesz? 50 évesen?


Szóval érted, hogy mennyire ki van számolva az idő..


Azt meg garantálom neked hogy a szüleid háza mindaddig nem lesz a te tulajdonod illetve fennhatóságod ameddig ők élnek.. Mivel gondolom ők is nehezen szerezték meg, és eszük ágában sincs megválni tőle még a TE kedvedért sem!


Ne kövesd el azt a hibát amit ők! Most adottak a lehetőségek nem úgy mint régen, boldog boldogtalan tanulhat, a netről bármiylen tananyaghoz hozzájutsz szinte ingyen, van diákhitel, van távoktatás és saját egyetem fizetés, vannak magántanárok.


Nyilván az ő idejükben ilyen nem volt, nameg az emberek többsége "munkásprolinak" lett nevelve a nagy kommunista eszmék következményeként..


Gondolom te többre akarod vinni mint az apádék..


TANULJ!!!!!!

2010. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11:47 vagyok

2010. augusztus 31-től módosult a családi pótlék folyósításának időtartama: a közoktatási intézményben tanuló gyermek után az eddigi 23. életév helyett 20 éves korig, illetve annak a tanévnek a végéig jár a juttatás, amelynek időtartama alatt a 20. életévét betölti.

2010. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Viszont: "A felsőoktatási intézmény hallgatója után nem jár családi pótlék, még abban az esetben sem, ha pl. csak 18 éves."
2010. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Önző és rosszindulatú. Anyósom dettó ugyanezt csinálta a párommal. Most beadta a jelentkezést, de le akarja beszélni róla megint, pedig már nem kapja a családi pótlékot utána.
2010. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!