Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma mi lesz a vacsora?

Ma mi lesz a vacsora?

Figyelt kérdés
..16/L vagyok,a szüleim elváltak,tesóm terhes,de már nem velünk él.Anya egészségügyi gondok miatt nem tud dolgozni,csak takarítást tud vállalni és hasonlókat.Édaspám kűmőves a rossz idő miatt tavaly november óta nem dolgozott....Anya azt mondta hogy tavasztól elmegy dolgozni,és mondtam hogy valamit hétvégékre én is bevállalok,hogy legyen zsebpénzem,és ne kelljen a szüleimtől kérni,csak ha olyan van.Anyával ketten vagyunk,a nyugdíjból élünk,és a gyerektartásból,ami nagyon kevés együtt..Apa nem tud fizetni többet (tízezret fizet),mert nincs munkája.Nagyon sok a kiadás,van olyan este hogy nincs semmi kaja,csak fél kiló kenyér van,meg egy doboz vaj...Anya ebben a hónapban a netet már nem fogja befizetni és a telefont sem,valószínüleg kikötik majd..Szükségem lenne ruhára,viccen kivül olyanok a melltartóim hogy szétvan esve,a zokniim lyukasak stb...A ruháim felét már kinőttem stb,nehéz megfelelni és felvenni a versenyt "csórón"a korombeli 16évesekkel..Kicsit megvisel hogy nem tudok adni magara mert nincs miből.Sajnos anyukám ugyanigy van ezzel..Édesapámrl ne is beszéljünk....Sajnálok mindenkit aki ugyanebben a helyzetben van,sosem gondoltam volna hogy érdekelni fog ez az egész,de engem is megvisel hogy már rengeteg embernek néha nins mit enni,még én is 16éves fejjel ideges leszek ettől,egyre inkább befelé fordulok,és csak arra tudok gondolni hogy vagy valakinek olyan jólmegy hogy már aztsem tudja mire költsön,vagy olyan rosszul hogy nem tudja összeszedni az aprót amiből vesz fél kiló kenyeret...És ezt a kis "gazdag"16-17éves lányok ill.fiúk(középiskolai korosztály),gáznak tartják,meg milyen égő hogy ilyen cuccokban járok?!...Hát igen,de én rengeteget segítek itthon,fát vágni,fát behordani,befűteni,kimosni stb...Ők meg még életükben talán egy seprűt meg egy lapátot nem fogtak meg,meg csak bedobják a mosogatógépbe a tányérat és már tiszta is!!...Félre ne értse senki nem az zavar hogy ők megtehetik,mert ha nekem is annyi pénzem lenne,én is megtenném..Csak nem értem miért kell lenézően viselkedni!!
2010. febr. 19. 18:49
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
100%
én is küldök neked ruhákat ha szeretnéd!! sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. ha tudnék valahogy segíteni írj! tudom énis bármikor kerülhetek ilyen helyzetbe és nekem is jó lenne ha segítenének. diákmunkát szerintem kapnál a mindiák szövetkezetnél! próbálkozz remélem sikerülni fog
2010. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nagyon sajnálom, milyen rossz körülmények között kell élned, de, ha lehet őszinte lennék hozzád. Sajnos szarul áll a szénád mint tudjuk, és az a baj, hogy a többi válaszolókkal ellentétben én úgy vélem, hogy, ha sokat tanulsz, és, ha egyáltalán lediplomázol, még az sem fog kiemelni a trutyiból, hisz manapság már kapcsolatok kellenek mindenhez (gondolok itt elsősorban a munkahelyre.). Sajnos, ha nincs meg benned egy rakás akarat, nem sumákolsz, nem vagy bűnöző, nem lopsz, akkor szinte esélytelen, hogy jó állásod legyen, ilyen háttérrel főleg. Ennek ellenére mindenképp javasolnám, hogy tanulj, mert az egyik kulcs szempont mindenképp a tanulás lehet, de sajnos csak lehet. Az, hogy lenéznek, azzal te ne foglalkozz, egyenlőre. Tudod, az élet olyan mint egy háború. Az ellenség különböző módon megpróbál megfélemlíteni, megzavarni. El akarják hitetni veled, hogy ők jobbak, többek nálad, és, ha te ezt el hiszed, máris vesztettél. Sajnos manapság, a liberalizmus botcsinálta világában, már az is elég, ha nem követed a divatot és máris kitaszított vagy, ez vigasztaljon (már, ha vigasztal). Valami munkát is nézhetnél magadnak talán az egy kicsit segíthetne, még ha meg is nehezítené egyben az életed.... A sorsod te magad alakítod, de egyenlőre még túl fiatal, hogy legyen esélyed változtatni, ha a szerencse nem szól közbe (faterod nem kezd el dolgozni, nem kaptok támogatást), akkor sajnos mást nem tehetsz mint alkalmazkodsz a helyzethez. Pár év múlva talán lesz esélyed.
2010. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled. A kérdésed filozofikus részéhez tudok hozzászólni csak. Nagyon jó látod a helyzetet, ma Mo. eléggé kettészakadt azokra, akik hó végén nem biztos hogy esznek, és azokra, akiknek a luxusra is futja. Középen alig vannak valakik. Mi oda tartozunk, és ezerrel dolgozunk azon, hogy 4 gyerekkel felfele essünk ki a rostából, és ne lefele, ha lehet.

Az én ismeretségi-baráti körömben hasonlóak vannak, mint mi. De van egy barátnőm, akik minden fillért meg kell nézzenek hova tesznek, én nála szembesültem azzal, amit leírtál. 63 ezer lakáshitel havonta teljesen leszívja őket. Volt hogy tőlem kért 2 kg krumplit hogy legyen mit enni 3 napig hó végén.

Az iskolában az én gyerekkoromban mindenki kb. egyforma volt anyagilag, sőt kötelező volt köpenyt hordani, hogy a ruházatbeli különbségek még csak véletlenül se látszódjanak. Nem tudtuk hogy ezért van, mert nem is törődtünk a ruhákkal. Most meg a lányaim (8 és 10 évesek) beszámolnak róla, hogy őket megszólják az osztálytársak mert nem divatos ruhákban járnak. Mi sok ruhát kapunk ismerősöktől, mert tudják hogy sok a gyerekünk és szívesen elfogadjuk. Nekünk lenne pénzünk márkásra, de én direkt nem veszek, mert sajnálom rá a pénzt. Tanulják meg a gyerekeim is, hogy nem teszünk eleget mások hülye elvárásainak a saját pénzünkön.

Azt látom még, hogy vannak sokan, akik élik a színvonalas drága életüket, és hó végén ugyanúgy üres a kassza, mint a barátnőméknél. Na ezt nem tudom megérteni. Képmutatás, és nagyon kockázatos.

Amit a jövőre tudok tanácsolni, hogy tanulj egy piacképes szakmát, lehetőleg olyat amivel önállóan maszekolni is tudsz, és ha megteheted, legyen diplomád. A kettő együtt elég nyerő. És ne engedj a csábításnak, hacsak lehet, soha ne legyen hiteled!

Kitartást neked, és élj az előttem felajánlók adta lehetőséggel, fogadd el a ruhákat!

2010. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszi a segítséget,de am nem tudom hogy tudtok e küldeni,mert 160cm vagyok,meg 45kiló : ) szval alacsony meg vékony xd
2010. febr. 20. 14:08
 35/39 A kérdező kommentje:
De ha még is,akkor írjatok nekem privát üzenetet,tényleg nagyon köszönök mindent!
2010. febr. 20. 14:09
 36/39 A kérdező kommentje:
Am közgazdasági gimibe járok,ez a második évem,szerintem ezzel jól lehet keresni!(Persze nem most,hanem majd)
2010. febr. 20. 14:10
 37/39 anonim ***** válasza:
19:56-os vagyok.Basszus,tényleg elég vékonyka vagy.Én "vékonyan" is sokkal nehezebb voltam Nálad sajnos,de szét fogok nézni.Hányas lábad van?
2010. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire szóba kerültem. 1000Ft-ot kaptam egész napra. D.e. suliba vagy d.u. táncra járok. 19:00 voltam.
2010. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
38
2010. febr. 20. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!