Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma mi lesz a vacsora?

Ma mi lesz a vacsora?

Figyelt kérdés
..16/L vagyok,a szüleim elváltak,tesóm terhes,de már nem velünk él.Anya egészségügyi gondok miatt nem tud dolgozni,csak takarítást tud vállalni és hasonlókat.Édaspám kűmőves a rossz idő miatt tavaly november óta nem dolgozott....Anya azt mondta hogy tavasztól elmegy dolgozni,és mondtam hogy valamit hétvégékre én is bevállalok,hogy legyen zsebpénzem,és ne kelljen a szüleimtől kérni,csak ha olyan van.Anyával ketten vagyunk,a nyugdíjból élünk,és a gyerektartásból,ami nagyon kevés együtt..Apa nem tud fizetni többet (tízezret fizet),mert nincs munkája.Nagyon sok a kiadás,van olyan este hogy nincs semmi kaja,csak fél kiló kenyér van,meg egy doboz vaj...Anya ebben a hónapban a netet már nem fogja befizetni és a telefont sem,valószínüleg kikötik majd..Szükségem lenne ruhára,viccen kivül olyanok a melltartóim hogy szétvan esve,a zokniim lyukasak stb...A ruháim felét már kinőttem stb,nehéz megfelelni és felvenni a versenyt "csórón"a korombeli 16évesekkel..Kicsit megvisel hogy nem tudok adni magara mert nincs miből.Sajnos anyukám ugyanigy van ezzel..Édesapámrl ne is beszéljünk....Sajnálok mindenkit aki ugyanebben a helyzetben van,sosem gondoltam volna hogy érdekelni fog ez az egész,de engem is megvisel hogy már rengeteg embernek néha nins mit enni,még én is 16éves fejjel ideges leszek ettől,egyre inkább befelé fordulok,és csak arra tudok gondolni hogy vagy valakinek olyan jólmegy hogy már aztsem tudja mire költsön,vagy olyan rosszul hogy nem tudja összeszedni az aprót amiből vesz fél kiló kenyeret...És ezt a kis "gazdag"16-17éves lányok ill.fiúk(középiskolai korosztály),gáznak tartják,meg milyen égő hogy ilyen cuccokban járok?!...Hát igen,de én rengeteget segítek itthon,fát vágni,fát behordani,befűteni,kimosni stb...Ők meg még életükben talán egy seprűt meg egy lapátot nem fogtak meg,meg csak bedobják a mosogatógépbe a tányérat és már tiszta is!!...Félre ne értse senki nem az zavar hogy ők megtehetik,mert ha nekem is annyi pénzem lenne,én is megtenném..Csak nem értem miért kell lenézően viselkedni!!
2010. febr. 19. 18:49
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az lenne az igazi kérdésem,hogy mások hogy viselik el eza helyzetet?É smikor lesz már végre olyan hogy mindenkinek legalább annyi pénze van hogy megtudjon élni?Ez igy borzalmas,és egyre több család van igy!!Nagyon jó lenne ha valaki már tenne valamit!!Más hogy éli meg ezt a dolgot?És én mit tehetnék hogy tudjak magamnak venni valamit?Esetleg félre teszek?
2010. febr. 19. 18:53
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
Ahogyan olvastam, nagyon sajnálom a helyzeteteket. Sajnos az utóbbi időben egyre több család kerül hasonló helyzetbe. Az a baj, hogy az emberek nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Nem kell az ilyen felfújt hólyagokkal foglakozni. Egyébként az hogy még valaki drága ruhát hord, nem biztos hogy van is neki. Tipikus pláza tíus: menő ruha, kb. 200 van a zsebbe, csak az arca akkora mint a ló. Ne fogalkozz velük, ahogyan itt az írásod olvastam, 16 évesen érettebb vagy mint némely 30 éves ismerősöm. Fel a fejjel. Peregjen le rólad. gondolj arra, hogy az ilyeneknél sokkal különb vagy. 28 N
2010. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
50%

Apukadnak mondd meg, hogy havi 10 ezer nem eleg neked a megelhetesedre! Te 16 eves vagy, es ennyi penz meg az ennivalodat sem fedezi.

Komuveskent kellene hogy legyen munkaja, ebben biztos vagyok. En olyan komuvest ismerek, aki 7 napbol 7-et dolgozik es szinte aludni nincs ideje, mert annyi munkaja van.

2010. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%
diákmunka
2010. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj,kicsi lány,TE csak magadra koncentrálj,tanulj szorgalmasan,hogy megalapozd a jövődet!Járj tiszta,kivasalt ruhában,nem baj,ha kevés van,és nempuccos,csak légy mindig ápolt,és ne adj mások véleményére!próbálj a szorgalmaddal,és a tudásoddal kitűnni,és mindig válaszolj mosolyogva a bántásokra,ez fog közölük igazán kiemelni Téged!ne aggódj,a kemény munka meghozza gyümölcsét,és pár év múlva majd TE moslyogsz többieken!Mindig gondolj arra,hogy lesz ez még így se,és mindenki mást z@rj le magasról!A ruhákkal,cuccokkal kapcsolatosan annyit tudok mondani,hogy ma már például turikból nagyon egyedi,igényes cuccokat tudsz beszerezni,és nem is olyan drágák.Fel a fejjel,ha mást nem,Mekiben tudnál munkát vállalni hétvégén,haza is tudnál adni,ás magadra is tudnál költeni!

Maradj mindig önmagad,és ne add fel az elveidet,ne hagyd,hogy mások befolyásoljanak!Kívánok hozzá rengeteg erőt,és kitartást!

2010. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%

Na pontosan mi si így vagyunk ezzel. De teljesen. Apum kőműves, hótól sártól nem tud menni dolgozni. Nincs itthon semmi kaja. Bár mi anyuval megélünk kávén meg vajas kenyéren de ez így nem túl jó. Én még nagyjából tudom tartani a megfelelő

"szintet" ruházatból de míg nem állt ez a helyzet fel minden nap majdnem 1000ft-ot kaptam most meg egy samponra nincs pénz. Most jön majd a meleg kellene új ruha mert a régit kinőttem már de nincs rá pénz. De még turkálóba se tudok menni mert annyira nincs pénzünk. Tudom internetre van de erre nincs. Nekünk is mindjárt kikötik internetet, villanyt, tv-t. Nemrég vettünk új házat most azt se tujuk kifizetni mert nincs miből. Apum nekünk még gyerektartást se ad mert hogy neki sincs miből. Engem mondjuk nem néznek le de eddig mindenhova elmentem ilyen-olyan bulikra most meg itthon vagyok aztán tanulok, hogy minél előbb kezdjek magammal valamit. De nyáron már én is mehetek diákmunkára akkor már legalább nem lesz annyira rossz. Kitartást!=) 15/L

2010. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%

Sajnállak drága, próbálj hétvégente diákmunkát vállalni. És szégyen, nem szégyen, de fordulhatnátok valami segélyszolgálathoz, pl. Vöröskereszt, hogy egy-két kevésbé viseltes ruhára szükséged lenne, eteleg valami hideg élelemmel, pl. konzerv, ha tudnának támogatni. Itt is próbálkozhattok:

[link]

2010. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%
Sajnàllak,hogy ilyen nehéz helyzetben vagytok,tudom ez a sajnàlat nem segit neked!Hidd el biztosan jo emberré fogsz fejlodni,mert erteket fogsz mindennek adni.A korosztàlyod nem biztos,hogy majd azt fogja az élettol kapni,amit te.Tanuljàl és majd meglàtod te alkotsz az életedbol valamit.Addig is kitartàst és fel a fejjel!
2010. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
17%
19.00 ha lett volna eszed takarékoskodhattál volna a jobb időkben és akkor most nem lenne gond. de ugye előre senki nem néz
2010. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálak:( valahogyan nem tudnék segíteni neked? Ruhákat elfogadnál ha küldenék?? Nem akaralak megsérteni!.Többiekkel meg nem foglalkozzál, Azok a lányok csak öltözködni tudnak semmi más.. de sajnos mai lányok ilyenek:(:S. Amúgy nyáron elmehetsz diákmunkára felfesznek mindenkit, aki betöltötte a 16. életévét ha van kedved írhatsz..:)
2010. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!