Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnénk egy boldog...

Hogyan lehetnénk egy boldog család?

Figyelt kérdés

Sokak szerint azok vagyunk, de én másképp látom. Három gyermekünk van /13, 15, 17/. Én hivatalosan soha nem dolgoztam. Amíg lehetett, főállású anya voltam. A családot tudatosan vállaltuk. Midenünk megvan, semmiből nem szenvednek hiányt a gyerekek, kitűnő tanulók. Minden évben egyszer belföldön, egyszer külföldön nyaralunk /Erdély, Kárpátok/.

A férjem mérnök-igazgató, óriási felelősséggel. Eddig tőlünk 14 km-re dolgozott, ám újabban a munkája 80 k-re szólítja. Ezt az utat naponta oda-vissza megteszi. Teljesen bizonytalan, mikor ér haza. Általában nem nyolc órát, hanem többet dolgozik. Folyamatosan döntés helyzetbe hozzák, ami növeli a felelősségét. Szinte egyáltalán nem tudunk beszélgetni. Mindig fáradt. Azzal térek nyugovóra, hogy talán majd az ágyban tudunk egy kicsit beszélgetni. Mire elkezdeném, azt veszem észre, hogy már alszik.

Nagyon féltem. Félek,hogy egyszer a kocsiban munkába menet elvét valamit, rosszul veszi be egy kanyart, nem figyel eléggé, stb. A munkahelyi terhek mellett egy vallásban is felelős poziciót tölt be /az egész család gyakorolja ezt a vallást/, ahol hozzá fordulnak az emberek. A ő ügyeiket is intézi/intézzük, ami igen szerte ágazó. Vidéken is tart előadásokat, többször a lakóhelyünktől 3-400 km-re. Örökösen úton és mozgásban van a család. Képtelen vagyok megteremteni egy lassúbb életet, egy nyugodt légkört. Mit kellene másképp csinálnunk? A vallásunkat nem akarjuk feladni, mert hiszünk benne és erre neveljük a gyerekeinket is.


2010. febr. 19. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
a Te boldogságod ilyen. Ez egy szép élet. legalább egy apától vana 3 gyermek és igenis család vagytok, együtt nyaraltok. ne aggódj már, pláne ha ot a vallás... sokat segít. bár nekem segítene valaki.
2010. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Értékeld,amid van.Sok embernek nem adatik meg mindaz,ami Nektek megadatott.Szerintem ha találnál magadnak olyan elfoglaltságot,ami leköt,akkor nem lenne időd és energiád rágódnia férjed miatt.Ezáltal hasznosan tölthetnéd az időt,és bevonhatnád a gyerekeket is.
2010. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nos, először is neki kell arra az elhatározásra jutnia, hogy lassítani akar. Szerintem ebbe beleszólni nem szabad.


Most lehet itt okoskodni, de

1. közelebb keres másik munkát, esetleg nem vezető beosztásban, de így kevesebb pénz is lesz. Gondolom az egyház nem fizet semmit, tehát abból megélni nem lehet.


2. a vallást nem kell feladni természetesen, de a felelős pozícióról le lehet mondani.


Azt hiszem ezek a megoldások vannak, más nem nagyon jöhet szóba.


Egy felelős munkahely bőven elég terhet jelent, a vallási előadások és felelősség már túl sok szerintem. De lehet hogy a férjedet ez a sokminden élteti, lehet hogy ha valamelyik abba maradna, akkor magába zuhanna.


Én más típus vagyok, szeretek nyugiban lenni, engem kikészítene ennyi utazás, folytonos program, de van aki más, és ezt szereti. Akkor meg nem kell félteni.

2010. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de ha az én férjem ennyit dolgozna, úgy, hogy közben lehet, hogy kevesebb munkával is el tudna bennünket tartani, akkor bennem felmerülne, hogy esetleg nem akar velem/velünk lenni. Szerintem erről minél hamarabb üljetek le beszélgetni.
2010. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

szerintem ülj le vele egyszer és beszéljétek meg mi aggaszt.Lehet ő ezt nem is veszi észre, nem gondolja hogy neked rossz és kiötöltök majd valamit.

Amúgy ne aggódj miatta, a félelem nagyon rossz tanácsadó.

megkérdezhetem mi a vallásotok?

2010. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én sem bántani akarlak, de ha az emberek nagyon nagy része ezt elolvassa, arra gondol, hogy ha Te így nem vagy boldog, akkor sehogy sem leszel. Nagyon sok jó van az életetekben, ami sokaknak nem adatik meg. Azt szokták mondani, az az ember boldog, aki értékelni tudja, ami neki megadatott. Ha a férjed a felelősséget nem teherként éli meg, ettől nem türelmetlenebb, nem viszi haza a munkahelyi gondjait, akkor a férjed valószínűleg így boldog, hogy igazgató, hogy utazik, hogy vallási munkát végez. Lehetséges, hogy Ő meg egy sivár beosztotti munkától őrülne meg. Teljesen érthető, hogy félted az utazásai alatt, ez így van rendjén, de próbálj nem stresszelni ezen. Te ismered a férjed, milyen ember ilyen helyzetben? Ha fáradtnak érzi magát, akkor megáll megiszik egy kávét mondjuk vagy akkor is vezet, hiába veszélyes? Az pedig sajnos úgy van, hogy nem is kell egy balesethez valakinek fáradtnak lennie, elég, ha egy másik belehajt már kész a baj. De akkor ilyen alapon senki ne üljön kocsiba, mert bárki belehajthat? Kicsit le kellene nyugodnod. Találj valami elfoglaltságot magadnak, ami leköt. Az pedig teljesen érthető, hogy a férjed fáradt, mert nagyon sokat dolgozik. Épp ezért javaslom Neked, hogy foglald el magad, mert amíg ilyen sokat dolgozik a férjed, úgysem lesz beszélgetésre se használható esténként. Ezt fogadd el. Járj el mondjuk tornázni, mozgasd meg magad, hidd el, szebbnek fogod látni a napokat. Sok sikert hozzá!
2010. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem annyira aggasztó a helyzet, mint ahogy gondolod. De biztosan régóta rágod magad emiatt, így nincs más választás, muszáj erről beszélgetni a férjeddel. Teljesen megértelek, én ugyanebben a cipőben voltam, bár nekem nem a férjemről, hanem a páromról volt szó. Ügyvéd volt, rengeteget túlórázott, este hulla fáradt volt, és az ügyein kattogott az agya. Én nem bírtam, és 3,5 év után elhagytam. Életem legrosszabb döntése volt, mert ettől függetlenül nagyon jó ember volt, szeretett és lehetett rá számítani. Ott hibáztam, hogy nem tudatosítottam benne, hogy engem mi bánt.
2010. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a férjem sem boldog. Annyira nyomassza a felelősség, hogy nem tud kikapcsolni. Pedig tudja, hogy addig nem nélkülöz a család, amíg ő ebben a beosztásban marad. Az alatta dolgozó fiatalabb munkatársai mind bogyókat szednek. Ő a vallása miatt nem tenné. El se fogunk válni ez utóbb miatt, az biztos. A legszélesebb családunkban soha senmi nem vált még el, de többen megözvegyültek.
2010. febr. 19. 19:16
 9/21 A kérdező kommentje:
18.42! Elfoglaltságot? Nekem? Egyetlen szabad percem sincs. A férjem egy kiskanalat nem tesz odébb éppen a leírtak miatt. Naponta főzök, mosok, takarítok, a vallásom szintén nagyon sok időt igényel /térítés/, háromfelé járok szülői értekezletre. Ápolom a kapcslatot a rokonokkal, mert otthon ezt láttam. Igyekszünk mindenkit meglátogatni illő gyakorisággal. Még azokat is, akik 2-300 km-re laknak tőlünk. Nem is sorolom, mennyire be kell osztanom az időmet.
2010. febr. 19. 19:20
 10/21 anonim ***** válasza:

Pénzügyileg hogy álltok? Lehet hogy a férjed szívesen lejjebb adna, de úgy érzi, nem teheti meg, mert összeomlana a családi költségvetés. Minden tiszteletem a tiétek, értem az értékrendeteket, én is megtért ember vagyok, csak más felekezet, nem Jehova tanúja.

Néha muszáj leülni magunkkal, és átgondolni, mi az amit le lehet adni az elfoglaltságokból. Mi az, amit ki lehet szervezni, vagy átadni másnak. Segíthet a gondolkodásban, ha elképzeljük, mi történne, ha ma éjszaka meghalnánk. Mely feladatokat lenne feltétlenül muszáj tovább csinálni, és kire lehetne bízni? Melyek azok, amikről nem feltétlenül kellene valakinek tovább gondoskodni?

Isten áldjon meg benneteket.

2010. febr. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!