Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi fogjuk meginni a levét a...

Mi fogjuk meginni a levét a dolgoknak?

Figyelt kérdés

A lényeg:

Barátnőm (élettársam) bátyjáról van szó.

29 éves, otthon lakik-ezzel nem is lenne baj, vannak ismerőseim, akik "mama-hoteleznek", viszont ők besegítenek, anyagilag is a szüleiknek. Ellenben a bátyókával, aki nem dolgozik, ellenben úgy járkál a lakásban, mintha ő lenne a "férfi a háznál".


A szüleik elváltak, és mivel barátnőm akkor már külön lakott, az édesanya nagyon durván elkényeztette a srácot.

Eleinte fel sem tűnt, mindig kedvesen köszönt, értelmesnek, normális fiúnak hittem, azt vettem észre csak, hogy nem sokat segít a háztartásban.

Több napos ottlétek (és barátnőm állandó szorongása hazautazás előtt) után kezdtem szembesülni a srác dolgaival.


Pár példa a sok közül:

-alap: szinte nem csinál/segít semmit otthon.

-aljas módon csal ki pénzt az emberekből. Egyszer tanfolyamra kéregetett nagyobb összegeket, majd kiderült, hogy nincs is tanfolyam. Leendő anyósom persze odaadta neki a pénzt, mert bízni kezdett benne, hogy a fia végre csinál valamit. Különösen durvának tartottam ezt a dolgot, mert a srác tudta, hogy anyja spórol és kevés a pénze. Több százezer forintról van szó.

-nálam is bepróbálkozott, de barátnőm szólt, ő már akkor sejtette, hogy kamu az egész.

-szereztem neki munkahelyet. Pár hónapig "bírta", aztán szó nélkül otthagyta, pedig könnyű és ehhez képet jól fizető munka volt.

-míg dolgozott, semmilyen formában nem szált be a rezsibe, sőt felháborodott, amikor barátnőm megkérte, hogy vegyen a saját pénzén ételt így is segítve anyjukat. Természetesen karácsonykor semmit nem vett senkinek-pedig volt pénze, és mikor rászólt barátnőm, hogy legalább az anyjuknak vegyen valamit, csak unottan megvonta a vállát.


Ez csak pár példa, és tudom, hogy az anyóson is múlik a dolog, mivel ő kapatja el. Párom már próbált vele beszélni, a testvérével is-de az ha felelősségre vonják csak aljasan visszaszól valamit, olyan mintha nem érdekelné, nem fogná fel, hogy az anyja fáradt (lassan nyugdíjas lesz, és sokat dolgozik, aztán megy haza mosni-főzni erre az élősködőre). Az anyuka meg homokba dugja a fejét, jaj hát ő a kisfiam, stb.

Barátnőm egyre jobban retteg attól, mi lesz, ha édesanyja nyugdíjasként már nem fogja tudni eltartani "a kisfiút"(és aggódik az édesanyjáért is), és mi örököljük majd. A rokonok is őt kérdezgetik, miért nem beszél a testvérével, tesz valamit - már megtette, feleslegesen. Én egyszer próbáltam vele beszélni, végighallgatott, aztán visszaült játszani a géphez.

Tényleg nem tudom hová tenni, mert alapszinten kedves az emberrel, de ha ilyen pénzügyes dolgok vannak, kíméletlen tud lenni és aljas. Néha már pszichopatának hiszem.


Aki hasonló cipőben jár, vagy ismer hasonló szituációt: mit lehet tenni? Mert változni szerintem nem fog, viszont mi meg nem akarjuk eltartani, csak félek, hogy élettársamnak megesik rajta a szíve...


Köszönöm a válaszokat előre is és bocs a hosszúságért!


2015. ápr. 7. 13:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%

oh értem én

örökség miatt aggódsz ugye?

ha anyuka meghal akkor a srcáot nem tudjátok majd kirakni?!

2015. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondjuk az tényleg érdekes, hogy sokak szerint "semmi közöm hozzá". Sokan gondolkodnak így, úgy látszik, ezért is elterjedt pl. a családon belüli erőszak és áldozathibáztatás. Tehát lényegében, ha látom, hogy barátnőmnek rossz, mert aggódik az édesanyjáért, szorong és minden egyes otthonlét után nagyon el van keseredve, akkor semmi közöm hozzá? A többség inkább elnézi a kihasználást, aljaskodást, míg vele nem történik meg.

2015. ápr. 7. 14:37
 13/24 A kérdező kommentje:

ma 14:27


Szia, szerintem, ahogy én látom, nem akar dolgozni-ezt a munkás történetből is lehetett érezni. De örülök neki, hogy írtál, mert jó lenne ha tényleg "csak" abban a cipőben jár, mint amiben Te vagy és összeszedi magát.

Neked sok sikert!

2015. ápr. 7. 14:40
 14/24 anonim ***** válasza:
3%

Hogy jön ide az erőszak és áldozathibáztatás?????


És valóban semmi közöd ahhoz, hogy a barátnőd anyja mit tesz.

Miért kéne nektek eltartani?

2015. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"oh értem én

örökség miatt aggódsz ugye?

ha anyuka meghal akkor a srcáot nem tudjátok majd kirakni?!"


:D Szép próbálkozás.

2015. ápr. 7. 14:42
 16/24 A kérdező kommentje:

Na oké, léptem, köszönöm a normális válaszokat.

A többieknek meg további jó acsarkodást más kérdések alatt.

2015. ápr. 7. 14:43
 17/24 anonim ***** válasza:
4%
Kerdezo, Te nem vagy egyszeru, komolyan ha nincs prtoblemad keresel egyet.
2015. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
36%

Eloszor is az 1-es es a 9-es valaszado ertelmi kepesseget nem kommentelnem, de ritka nagy hulyeseget irt.


Teljesen megertem a helyzetedet. Sajnos az ilyenek ellen csak ugy tudsz fellepni, ha abszolut patthelyzetet teremtesz szamara ugy, h neki csak egyetlen egy lehetosege legyen.


Miert kene Nektek eltartani ot?! Az az anyuka dolga valoban, h o ennyire elkenyeztette a fiat, de ha pl az anyuka nyugdijba megy, vagy olyan idos lesz, h hozzatok koltozik, akkor a sracnak meg lehet mondani, h o mehet, amerre lat es nem fog tudni erre mit mondani. A masik, penzt az anykanak se adjatok, m m o tuti odaadja asracnak. Azzal lehet segiteni az anyukan, h pl bevasaroltok, vagy ti kifizettek vmi szamlat stb. de penzrol szo sincs. Egyszeruen el kell lehetetleniteni a sracot, h ne legyen se lehetosege, se alkalma lehuzni az embert. Es ezt lehet kedvesen is kozolni vele...Remelem, megoldodik a helyzet.

2015. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok- szerencsére- hasonló szituációban, de családanyaként, idősebbként nekem még egy szempont eszembe jutott.


Ok, az egy dolog, hogy most a lusta fiú az anyja gondja- de néhány év múlva esetleg elhalálozik a nyugdíjas anya.

Akkor mi lesz?

A két gyerek (a kérdező barátnője) és a lusta testvér megöröklik a családi házat.

A barátnő dolgozik, már elköltözött, addigra talán családot alapít, házasodik, szül stb.- a lusta testvér meg marad a családi házban- teheti, mert tulajdonos és ott az állandó lakcíme is.

Összeköltözni nyilván nem fognak (NE tegyétek, hacsak nem akarjátok, hogy rámenjen a kapcsolatotok is!).


A lusta testvér gondolom nem fog rohanni munkáért (ha eddig sem tette, akkor nem valószínű), a számlákat ne fizeti, a házat, a közös örökséget lelakja, a testévrt megváltani nem tudja és közben még tartja a markát, hogy a dolgozó testvér és a családja segítse őt.

(jogilag viszont neki kellene az elköltözött testvérének kifizetnie a részét, de legalábbis a lakhatása költségeit, állagmegóvást, ha már testvérek között ún. lakáshasználati díjról általában nem beszélünk)


Én ezt tartom anyagilag és érzelmileg a jövőre nézve a legveszélyesebbnek és egyértelmű csapdahelyzetnek.

2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
23%

Vele fogsz együtt élni?

Nem.


Akkor?! Semmi közöd hozzá, ha a mama ilyen naiv, meg hlye, hát így járt!

2015. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!