Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet egy futócipőre?

Figyelt kérdés

Még suliba járok. Nem állunk rosszul anyagilag 3 főre jut kb 250-300E.

Nyáron mindig jártam futni, most is lenne kedvem, de csak 900forintos kínai tornacipőm van. A lábamnak nem valami jót tesz. Így is sokszor szokott fájni a talpam. Egy csontom ott el is volt törve.

Arra gondoltam, hogy jó lenne egy cipő ami direkt futásra van, mindenki azt ajánlja.

Csak hát nem 2 forint!

Hogy vegyem rá őket? Úgy vannak vele, hogy csak kezdeti lelkesedés, nem fogom kihasználni. Pedig évekig jó lenne.. És tényleg nagyon sokszor van kedvem menni, de van amikor rosszul lépek és nagyon megfájdul ott a lábam.Ez a gagyi cipő nem tesz neki jót.

Egyátalán mennyibe kerülnek?Tényleg jók?Mivel győzzem meg őket?


2015. ápr. 4. 10:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10:23-as, de igen, 10 éve is volt külön futócipő, sőt már 20 éve is, csak akkor a futócipőt hordták utcára is.
2015. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
60%

Nem tudom, hogy egyesek miért esnek neki a másiknak ilyen kérdéseknél és néha erőltetik a nyári munkát. Nem mindenkinek van lehetősége nyáron dolgozni, mint ahogy nekem sincs. Felénk még felnőttek se nagyon kapnak munkát, nemhogy gyerekek. Legközelebb talán 40km-re van olyan hely ahol lehet, hogy lehetne kapni diákmunkát de akkor meg az utazásra megy el a pénz. Na mindegy.


Egyébként kérdező nem tudom mit csinálj. Szerintem tarts ki az akaratod mellett és hozd fel nekik többször is, hogy jó lenne. Azt nem mondom, hogy panaszkodj lábfájásra mert szerintem arra az lenne a válasz, hogy akkor nem kell futni. Nem tudom mennyibe kerülhet egy ilyen cipő de én úgy tudom, hogy nem is jó mindegyik mert baromira árt az ízületeknek ha nem megfelelő cipőben futsz. Szerintem egy sportboltban rákérdezhetsz vagy akár ezen az oldalon is, hogy milyet érdemes venni és körülbelül mennyibe kerülhet olcsóbban.

2015. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

"Kb.10 éve sem volt külön futócipő."

-Nike Air Max90 (1990)

-Nike Air Pegasus (1991)

-Nike Air Max93 (1993)

De mondok jobbat, a Cortez (amit a Forrest Gump-ban kapott a srác) a 70-es évekből való.

Hát, majdnem... :)

Nem véletlenül voltak màr akkor is futó (és tenisz, kosaras, mászó, foci stb.) cipők, mivel a sporthoz megfelelő cipő kell. Van, aki pénzkidobásnak tartja, meg "drága", de attól még kell!! Lehet, hogy nem most jön ki a probléma (bàr Neked màr most fáj...), de jönni fog. Térdfájás, hátfájás, lágyszöveti sérülések, porcsérülés, stb. Nem tudom, hogyan vehetnéd rá őket, de ha nem sikerül, akkor inkább ne fuss. Egyébként az áruk vàltozó, márka és típusfüggő is. De talán ki tudsz fogni valami jó leértékelést. Nekem 2 futócipőm van, egy Nike free flyknit, ès egy Nike lunar2. Ezek nem olcsók ugyan, de előbbi gyakorlatilag tönkre tehetetlen (az anyaga miatt), a második pedig a valaha volt legkényelmesebb cipőm.

2015. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
normális futócipő 15-20 ezer, de megéri, mert kényelmesebb, és nem jönnek szét.
2015. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

# 12 én is falun nőttem fel, tőlem 25 kilométerre volt a város, ahol tudtam diákmunkát vállalni, váltott műszak, diákkedvezmény utazásra akkor is volt, ma is van de akár még a diákszövetkezet is visszatérítheti az utazási költségeket, nem lehetetlen, itt nem évekről, hónapokról van szó.


Azért erőltetik mert ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja annak ha egy tinédzser akar valami apróságot magának de megy a huzavona az anyagiakban.

2015. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Normális futócipő 20.000-nél kezdődik.

Dolgozz érte és nem mondhatják hogy nem.

2015. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

ha nem fizetik semmiképp, akkor kérd, hogy fizessék az úszásodat. (futás helyen jobb híján azáltal is fejlődhetsz).

pár hónap úszás többe fog nekik kerülni, mint az évekig jó futócipő.

szerintem meggondolják egy idő után.

2015. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
48%

hát nem tudom ti milyen 20ezerről beszéltek, nekem a hervisben vettünk egy nike futócipőt kb 7000 forintért... és baromi jó, nem is jön szét, jól is néz ki :) biztos van jobb, ilyen-olyan párnás talppal meg minden, de ez is tökéletesen megfelel.


amúgy szerintem kérj büfére, mozira meg ilyen hülyeségekre csak egy ezrest mindig és akkor elég hamar össze tudod rakni rá a pénzt.

2015. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
49%

Egy normális futócipő tényleg 20.000-nél kezdődik. Hervis, az olyan kínai középkategóriás sportdolog.


Egy normális futócipőben nincs lábfájás, könnyen idomul, kényelmes és legalább 5 évig bírja. Igen...

2015. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

azt nem olvastad hogy nike? :) nem hiszem hogy sz.rt gyártanának :D


ezek közül mindegyik igaz, azt nem tudom 5 évig bírni fogja-e, mert még nem olyan régi. de egyébként ajánlottam csak egy olcsóbb alternatívát, ami márkás, nem kínai meg valami bolt sajátmárkás terméke.

2015. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!