Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik a párjukkal élnek kettesb...

Akik a párjukkal élnek kettesben! Mennyit költetek havonta ételre?

Figyelt kérdés
Mi a húst-zöldséget-gyümölcsöt egy olcsó, jó piacról vásároljuk, így havonta átlagosan 40ezer forintot költünk ételre (amibe beletartozik havonta 1x pizzázás, és ha netalántán nincs időnk főzni másnapra ebédet, párom kifőzdében ebédel).
2015. márc. 26. 12:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Havi 30 a nagybevásárlás, ezen kívül olyan 10 a mellékes. Úgyhogy nekünk is olyan 40-be kerül és ebből jó minőségű húsokat, zöldséget, gyümölcsöt, stb. tudunk venni.
2015. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
mi ketten élünk, külföldön, és kb 300-400 dollárt, de jóval drágábbak az élelmiszerek mint otthon. gyorskaját ritkán eszünk. havonta 1-2 alkalommal.
2015. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

22es, nem tudom, hogy te hol vásárolsz dollárért, de ahol én, ott a tejen-kenyéren kvül minden élelmiszer olcsóbb, mint otthon.

Amúgy mi kéthetente szoktunk nagyobb bevásárlást tartani, az kb 100-150 dollár. Plusz van amikor 3-4 napig nem is főzünk, hanem rendelünk vagy beülünk valahova és szerintem még így is alulról súroljuk a 400 at.

2015. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

ha szigorúan a főznivaló, itthoni kaját veszem, olyan 50.000 körül, ha beleveszem a csipsz-csoki-kajarendelést, akkor olyan 60-65.000ft


(de ehhez hozzátartozik, hogy husiból csak csirkemellet és combot veszek)

2015. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

20-as, azért annyira ne sajnálj, mert az 50 ezerből rengeteg mindent ki lehet hozni :D Ebben van hétvégente étterem vagy kajarendelés, húst csak akkor nem eszünk, ha nem akarunk, gyümölcs, zöldség mindig van, nasi, csoki is, a nutella pedig alap a háztartásban :P

Sörből a Staropramen az alap, de inkább különlegesebbeket veszünk.

Az viszont tény, hogy egyikünk sem nagyétkű, 2 napra kettőnknek kb. 75 dkg hús elég. Én reggelire 3-4 szem kekszet eszem (nem azért, mert nem futja többre, hanem mert ennyi elég).

Azért tudom ennyiből kihozni, mert a közelben van piac, illetve kínai, ahol a csoki, nutella, stb. negyedáron van a bolthoz képest.

Ha mindent a Sparban vennék, tuti én is 100 ezret költenék egy hónapban.

2015. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Én már írtam, nem is tudom hányadik válaszadó vagyok. Most voltam piacon. Összesen kb. 4000 ft-ot hagytam ott, ebben volt csirkecomb, szárny, zöldség a püréhez, oldalas, és hozzávaló a sütihez. Azt mondom, kb. tényleg ki tudnánk jönni egy 10-esből heti szinten szerintem, max 12, de képtelen vagyok nyomon követni.

Havonta egyszer elmegyünk Auchanba, kb. 20-25-öt hagyunk ott: tészták, konzervek, üdítő, kutyakaja, liszt, stb, tehát a nem romlandó ételek.

Van, hogy egyszerre vásárolom be a havi húskészletet, kb. 13-14.000 Ft, ez eddig alaphangon 35-40.000 Ft. Ugye ebben még nincs benne mondjuk a kenyér, felvágottak, bár néha azt is veszek nagyobb kiszerelésben és pl. az extra cuccok, ha olyan ételt csinálok, amihez külön kell venni hozzávalót. + néha a külön megkívánt dolgok. Néha pizza, múltkor lángost sütöttem, bár ahhoz nem kell sok minden. A lényeg, hogy tényleg olyan 50-60 körül jön ki.

2015. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Kb. 80 ezret költünk havonta. Ebbe benne van a zöldség, gyümölcs, néha gyorsétterem.
2015. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Én naponta 4-5eFt-ot költök kajára, azaz kb 135eFt / hó.
2015. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

vendeglatasban dolgozunk mind a ketten...

nekem specko etrendem van ( cukorbeteg vagyok,nem ehetek akarmit) a volegenyem pedig az etteremben eszik ritkan eszik otthon....

Hat nezzuk csak. Eu-ban irom mert Olaszban vagyunk.

naponta 4 eu a reggeli ( 2 kv 2 brios)

kb 130 eu csak a reggeli kv es brios.

azon kivul pl 1 csomag teszta ( teljes kiorlesu) 3 eu,de az nekem sokaig eleg mert nem vagyok tesztas...

kb 300 -400 eu megy el ezekre. es minden van benne. zoldseg,gyumolcs,hus,tartos dolgok stb :)

2015. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
45-60.000 között, ebben az étterem/rendelés nincs benne, csak a bevásárlások. A bevásárlásba viszont a háztartási dolgok is beletartoznak, hogy külön ételre mennyit költünk, nem tudom (szerintem ennek azért a 90%-a ételt). Sok zöldség, gyümölcs, nagyon minimális hústermék, de az egy közeli gazdaságból, megbízható forrásból.
2015. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!