Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy anyós =...

Miért van az, hogy anyós = gonosz boszorka?

Figyelt kérdés
Mindenben a kedvébe jártam fiam választottjának, éreztetve vele, hogy szívesen látjuk a családunkban. Amióta elvette, azóta gonosz anyós lettem. Soha nem szólók semmibe, amiben tudok, segítek. Az utóbbi időben ezek közül amit elfogad, az anyagi támogatás. Soha nem telepedtem rájuk, nem osztogatom az észt, kérés nélkül nem adok tanácsot. A támogatást természetesen elfogadja továbbra is, de mindent megtesz azért, hogy a fiamat ellenem hangolja. A fiam érdekében minden engedményre hajlandó vagyok, de úgy látom, minden kevés, neki valamiért a puszta létem irritáló. Most akkor szakítsak meg a fiammal minden kapcsolatot, hogy a menyemnek jó legyen? És akkor tényleg jó lesz neki? Vagy kössem fel magam (anyós úgy jó, ha porhanyós)?
2010. febr. 17. 14:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

Most tényleg azért kell lepontozni,mert megkérdeztem,hogy azelőtt milyen volt a kapcsolatotok??

Vagy mert azt kérdeztem,hogy esetleg észre sem vetted,és véletlenül megbántottad valamivel??


Hát igen,ez tényleg komoly ok!

Pontozz le nyugodtan,ahelyett,hogy válaszolnál...

2010. febr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
14:23-as vagyok, engem is lepontoztak, szerintem nem a kérdező, hanem valamelyik iq-negatív ezzel szórakozik, hogy mindenkit lepontoz :(
2010. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Már kialakult benned is egy kis ellenszenv a mennyel szemben (egymás mellé raktam ezeket a gondolataidat: "gonosz anyós lettem, A támogatást természetesen elfogadja, a fiamat ellenem hangolja, a puszta létem irritáló, kössem fel magam"). Óhatatlanul ő is érzi ezt, és ha egyikőtök sem gondolkodik tiszta fejjel, akkor csak tovább hergelitek egymást, és még paprikásabb, ellenségesebb lesz a helyzet.


Most kell megállni, és rendezni, amíg nem mélyül el! Addig, amíg nem bántjátok meg egymást annyira, hogy már csak kínkeservvel tudtok kulturáltan, és főleg barátsággal közeledni egymás felé. Muszáj! A fiad és a leendő unokák érdekében:):)


Ráadásul ne add fel a reményt arra, hogy kialakulhat köztetek a sztereotíp undok anyós-meny viszony helyett egy kellemes kapcsolat. Hiszen van egy olyan mondás is: "a lányt elviszik, de a fiú hoz egy lányt is a házhoz". Miért ne kaphatnál te is egy lányt? Csak okosan, ne ellenségesen!

2010. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem próbáltál meg választ találni arra, hogy mitől lehet ilyen? Azelőtt nem volt ilyen? Teljesen egyértelmű, hogy menyben is vannak olyanok, akik nem képesek elfogadni az anyósukat és mindenféle ok nélkül "utálják". Biztosan vannak ilyen emberek is. De én a helyedben azért beszélgetnék vele, hogy mitől van ez? Ne haragudj meg érte, nem piszkálni akarlak, csak nagyon nehéz azt elképzelni, hogy Te mindenben pozitívan állsz hozzájuk, nem szólsz bele semmibe, támogatod őket, anyagilag is és mégis ilyen Veled. Más szerint is így van? Hogy nem szólsz bele? Nekem a volt anyósom nézett nagyokat, amikor "beolvastam" neki, hogy mindig mindenbe beleszól és nem bírom már, hogy mindennek úgy kellene lennie, ahogy ő fütyüli. Nézett rám nagy boci szemekkel, mert ő ezt nem tudta magáról, hogy ilyen. Tényleg ne haragudj meg ezért, csak érdemes mindent végiggondolni. Ha pedig valóban Te mindenben pozitívan állsz hozzájuk és nincs benned hiba, akkor ha teheted, csak a fiaddal (unokával ha van) találkozz. Semmiképp ne szakítsd meg a fiaddal a kapcsolatot, miért is tennéd?
2010. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%

Hát rossz volt a gyerekkora és attól lett olyan ? :D

Kérdezd meg tőle!

2010. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos az anyóst utálni divat! Egyszerűen nem értem az ilyen nőket! Itt is televan velük az oldal! Ha lesz*rja őket az anyós akkor az a baj, ha segíteni akkor meg az, semmi nem jó nekik...
2010. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem várod el, hogy hetente többször láthasd a fiadat? Nem akadsz ki, ha közbejön valami és csak 2 hét múlva láthatod? Nem szoktál folyton az életükről érdeklődni? (Hagyod, h azt mondjanak el, amit ők akarnak?) Nem akadsz ki, ha karácsonykor csak 26-án tudnak átmenni látogatóba? Gondold végig ezeket őszintén és ha bármelyikre "de" a válasz, akkor benned (is) van hiba.
2010. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%
Az a bizonyos anyagi támogatás biztos, hogy önzetlen? És nincs valami vaj a füled mögött, amiért az anyagiakkal akarsz törleszteni? A támogatás nem kötelező, de nyilván oka van. Az én anyósom előre megtelefonálja, ha a kínaiban 250Ft-ért 3 db bugyit vesz az egyetlen unokájának. Többe kerül a telefon, mint amit rákölt, de azt nemcsak előre, utólag is hónapokig felhántorgatja. Nekem lejárt szavatosságú Avon termékmintákat ad névnapomra, amit a barátnőjétől ingyen kap, de fél évig visszahallom utána. Soha nem segített a babázásban, de számtalanszor megszívtam, h. mire végre megtanuult aludni délben a pici, én nem pihenhettem, mert takarítanom kellett a tízperces vasárnapi látogatása miatt. Azon is idegeskedhetek, h. ne érjen oda előbb, mint ahogy a pici felébred, mert simán bemegy a szobájába és felkelti.Pedig ezerszer elmondtuk, hogy ébredés után szeret még ágyban maradni. Aztán 10 perc után elmegy, én meg maradok a hisztis gyerekkel estig egyedül, plusz a férjem is morog a sírása miatt. Na én ezért utálom. De szerintem a Te menyednek is megvan az oka rá. Ha intelligens vagy, leülsz, és beszélsz vele, hogy szeretnél tiszta lapokkal továbbiakban jó kapcsolatot ápolni. Ha unoka lesz, gondolom pláne nem akarod elveszíteni őket. Ha az elején kimutattad, hogy lenézed, jobbat terveztél a fiacskádnak, az örök tüske marad. Hiába nem szólsz bele semmibe, valahol már elronthattad az elején. Tisztázzátok, vesztenivalód nincs, ennél még lehet jobb.
2010. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy valakit milliókkal lát el az anyósa, attól még lehet ám vele szemét. Nyilván aki ad, annak van is miből.

Nem írtad, hogy kérték, vagy engesztelésül adtad egy korábbi anyósos húzás miatt. Én is ismerek olyat, aki titokban jár haza az anyjához 40 évesen, de a kedves mama mindennek elmondta a faluban a menye származását. Utána meg csodálkozott, hogy nem ment oda hozzá az ellene nevelt unokája. Én a másik unoka vagyok, de mégis azt mondom, megérdemelte.

2010. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Több kérdésre válaszolva elmondom, hogy nincs vaj a fülem mögött, és nem is akarom "magamnak megtartani a kicsi fiamat", nem magamnak neveltem fel, hanem hogy boldog legyen a családjával. Szerintem ezért mindent meg is tettem. Ja, és én senkit nem pontoztam le, hanem köszönöm szépen a válaszokat.
2010. febr. 17. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!