Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy anyós =...

Miért van az, hogy anyós = gonosz boszorka?

Figyelt kérdés
Mindenben a kedvébe jártam fiam választottjának, éreztetve vele, hogy szívesen látjuk a családunkban. Amióta elvette, azóta gonosz anyós lettem. Soha nem szólók semmibe, amiben tudok, segítek. Az utóbbi időben ezek közül amit elfogad, az anyagi támogatás. Soha nem telepedtem rájuk, nem osztogatom az észt, kérés nélkül nem adok tanácsot. A támogatást természetesen elfogadja továbbra is, de mindent megtesz azért, hogy a fiamat ellenem hangolja. A fiam érdekében minden engedményre hajlandó vagyok, de úgy látom, minden kevés, neki valamiért a puszta létem irritáló. Most akkor szakítsak meg a fiammal minden kapcsolatot, hogy a menyemnek jó legyen? És akkor tényleg jó lesz neki? Vagy kössem fel magam (anyós úgy jó, ha porhanyós)?
2010. febr. 17. 14:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt semmiképpen sem.De lehet hogy le kellene ülni,és beszélni erről az egészről velük.Hátha akkor jobban át lehet látni hogy mi a baja.
2010. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Nezd, en a helyedben nem tamogatnam oket anyagilag! Szeresd oket, es szeresd magadat is!!! Mindenki elni jott erre a vilagra, ne menjel tonkre a menyecsked miatt, es a gyereked miatt se!

Utazz, kirandulj, nem tudom hogy mi a szorakozasod, hobbid, de szentelj sok idot es penzt arra.

A gyerekedet felnevelted, most eldd te is az eletedet!

A kapcsolatot ne szakitsd meg a gyerekeddel, miert is tenned azt?! Viszont ne penzeld oket, hidd el jobban fognak tisztelni teged!

Tudom, hogy nehez a fiataloknak megelni, de neked is biztosan nehez volt annak idejen, amikor te voltal fiatal.

En a helyedben elnem az eletemet, barmiben ANYAGIAKON kivul segitenek nekik, es kesz. Szeresd magadat, ne csak oket!

2010. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem értettem az ilyen embereket! Én örülnék,ha lenne anyósom! Párom 16 évesen veszítette el az édesanyját...

Az ismeretségi körünkben egyébként van egy ugyanilyen eset mint a tiéd. A csaj behízelegte magát a jóba,aztán szépen lassan elmart mindenkit a srác mellől. Nem járhatott haza,vagy ha igen 5 perc múlva csöngött a telefon,hogy biztos ott van-e és siessen haza. Az unokákat sem engedi a nagyszülőkhöz. Pedig szegények tényleg nem tettek semmi rosszat! A pénzt persze ő is elfogadja! A megoldást sajnos nem tudom,talán a fiaddal kellene leülni beszélni,hogy ő mit szól ehhez az egészhez. A fent említett srác túlságosan is papucs.Tudja ő,hogy milyen a felesége,de nem csinál semmit.... Titokban szökdös haza a szüleihez,40 évesen...

2010. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha lapvetően nem kedvel,nem vagy szimpatikus neki,akkor nincs mit tenni,meg kell tartani a három lépés távolságot.ne alázkodj meg,ami nem megy,azt egyszerűen ne erőltesd,nem szerethet mindenki mindenkit,ő olyan,amilyen,Te meg maradj meg olyannak,amilyen vagy.Azt meg ne hagyd,hogy kihasználjanak.

Én például szeretem az anyósomat,nincs vele bajom,és nem tartom boszorkánynak.Az én esetemben más van a családban,akit legszívesebben agyonütnék! :-)

2010. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
nem minden anyós rossz és gonosz. itt pl nyilvánvalóan a menyedben van a hiba. a fiaddal tartsd a jó kapcsolatot, a menyeddel meg próbálj meg ne foglalkozni. nem is kell a kedvében járni sem.
2010. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Tehát,ha jól értem,azelőtt jó volt a kapcsolatotok?

Nem jut eszedbe valami,amivel esetleg tudtodon kívül megbánthattad?

Unoka van már ?

2010. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
nagyon nemnormális menyed lehet...minket anyósom anyagilag nem tudott támogatni, "csak" a rengeteg segítségével, amit pénzben ki sem lehet fejezni, mennyit jelentett, főleg, mikor már megvolt a kislányom is...azt hiszem be is csavarodtam volna nélküle meg anyu nélkül...környezetemben különben gyakran látom, hogy az ilyen anyós-meny konfliktus gyakran a menyeken múlik, meg 1mást hergelik ráadásul a barátnőkkel, így akinek nincs baja anyósával, az is azt hiszi, hogy "kötelező" utálnia. én meg a családom életén kívül BÁRMIT odaadnék, ha Anyuka újra velünk lehetne...
2010. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Miért támogatod őket anyagilag, miért segítesz? Oldják meg maguk a problémáikat. Hidd el, hamarosan ők fognak keresni téged.
2010. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, hogy miert van, de mindharom baratnom oszinten szolva utalja az anyosat. Ezt ok mondjak igy, hogy utalom, ne is kerdezd. Ha megkerdezem, hogy mi van anyossal?

Az egyik baratnomet az anyosa milliokkal latja el, es megis fuj ra a baratnom!

A masik ha atmegy anyoshoz ebedezni, nem eszi meg amit anyos fozott!!! Csak azert nem eszik mert anyos fozte! Hihetetlen, es szerintem tok bunkosag.

A 3. baratnom meg csak ugy szimplan utalja az anyosat, de ha megkerdezem tole miert, nem tudja, hogy miert. Talan csak mert "illik" utalni az anyost.

Nem tudsz mit csinalni, ne foglalkozz veluk annyit. Ez van.

2010. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
75%

Mivel a menyed nem írt ide, ezért csak a Te szemszögedből ismerjük a dolgot :)

Nos! Mint az írásodból kitűnik :

"Az utóbbi időben ezek közül amit elfogad, az anyagi támogatás"

De azt nem írtad hogy kérte-e ?

Ismered ! Amit adnak fogadd el, ha kergetnek szaladj el!

Csak egyet tudok érteni az előttem hozzászólókkal.

Szerintem had éljék a saját életüket mindenféle felesleges "harc" nélkül.

Mivel te írtál ide ezért lehet hogy neked van problémád vele. Ennyi erővel azt is írhattad volna hogy : vagy kössem fel a menyemet, hogy visszakapjam a fiam? :)

Mert ugye itt erről van szó hogy kontrollálni szeretnéd az életüket?!

Természetesen pontozz le :)


ui.:

A fiad élete már egy külön élet, ezért köszönettel tartozik neked! Te pedig megérdemled a fáradságos munkával töltött évtizedekkel a hátad mögött hogy végre megint magadra fordíts az idődet és pénzedet :)

2010. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!