Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak esetében melyik az az...

Férfiak esetében melyik az az életkor, amikor kezdenek kiöregedni a házasodásból/családalapításból? És ha valaki 30-35 évesen is megrögzött agglegény, annál nincs valami 'gebasz'?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 13:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen korhatár, bár 50 évesen gyereket csinálni sztem már felelőtlenség, a férfiak várható élettartamát tekintve. 30-35 évesen még nincs gáz, sőt, elnézve a mai kínálatot, nagyjából ez az a kor, amikor a legtöbb férfinak benő a fejelágya és alkalmassá válik családalapításra.
2015. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is elgondolkodom a 30+-os egyedülálló ismerőseimet nézve, hogy nekik miért nem jött össze. Többnyire mindig valami érthető ok áll a háttérben. Van a társaságban megrögzött agglegény, aki 37 éves korában komolyodott meg annyira, hogy mostmár hiányzik neki egy társ, család.

Van olyan, akit egy komoly tragédia vezetett arra, hogy 32 évesen nem tud új életet kezdeni (4 éve elhunyt a menyasszonya).

Van olyan, akinek egyszerűen olyan fontos volt a karriere, hogy nem fért bele a családtervezés és ezért elmart maga mellől mindenkit. Mára viszonylag vastag pénztárcával rendelkező alak, aki jelenleg már emiatt talál nehezen párt, mert nehéz szűrni, hogy kinek kell csak a bankkártyája és kinek kell ő maga.

Nagyjából ennyi jutott hirtelen eszembe. Külső szemlélő csak annyit lát, hogy az élet egy területén mindannyian sikeres emberek, ugyanakkor a családalapításban láthatóan mindannyian kudarcot vallottak. Mindenki úgy áll hozzájuk, hogy biztos valami "gebasz" van velük. Nincs, csak a legtöbben előre ítélnek anélkül, hogy meghallgatnák a történeteiket.

2015. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
13:24-es vagyok, még valami. Többnyire a nőknek a biológiai órájuk miatt fontosabb/sürgetőbb a családalapítás, hiszen nálunk 35-40 fölött már semmi sem garantálja azt, hogy valaha is lehet saját gyerekük. Ha lehet is, már sokkal jobban megterheli általában a szervezetet a terhesség. A férfiaknál ilyen probléma többnyire nincs.
2015. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Annak se feltétlenül jött be az élet,aki 30éves korára már el is vált. Csak az a szokatlanabb,aki 30+ és még sose volt házas.
2015. márc. 22. 13:28
 15/28 anonim ***** válasza:
30 alatt meg rugalmasabbak az emberek, könnyebben alkalmazkodnak egy masik emberhez...férfinál a 30 elso fele még nem "gaz" ha mar pár éve ismeri a jovendobelit...egyre közeledve a negyvenhez, átlépve azt, nagyobb az esély a paniknosulésre...általában jóval fiatalabbal...akinek meg nincsenek berogzult dolgai mint neki es a szinten egyedül elő korabelieknek...
2015. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem házasodni soha nincs késő. A gyerekvállalás már más. Ott gondolni kell arra, hogy fel is kel nevelni az utódodat.
2015. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
12%
39 éves pasi vagyok,jó meló,lakás,kocsi...szerinted hülye leszek és megnősülök? Minek? Hetente más csajt (tinitől a MILF-ig) qúrok és ÉLEK.
2015. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 leszek az idén nőként, és tudom, hogy már nem szülhetek 30 alatt. Mostanában alakul jó irányba egy férfival a kapcsolatom, aki nálam 3 évvel idősebb. Nincs se vele, sem pedig velem semmiféle "gebasz". Ő is élt együtt régebben másik nővel, nekem is voltak más férfiak az életemben, ő sem és én sem jártunk eddig egyszerűen szerencsével. Nem vagyunk előnytelen külsejűek, tanultak vagyunk mindketten, normális emberek. Mindenkinek más az életútja, fölösleges aggódni, de tényleg.
2015. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
A 39éves válaszolónak üzenem,ha akarnál se tudnál megházasodni ezzel a felfogással. Remélhetőleg elszaporodni sem nagyon fogsz. :)
2015. márc. 22. 14:37
 20/28 anonim ***** válasza:
Nyugi, én nőként is lenézem az ilyen kangörcsös gyíkokat, annyira szánalmasak. Ha annyi pénzem lenne, ahányszor ilyet lekoptattam, megoldhatnám az államadósságot.
2015. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!