Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osszekaptunk a ferjemmel....

Osszekaptunk a ferjemmel. Tudja a gyerek honnan jon az etel vagy sem?

Figyelt kérdés
A szuleimnel voltunk videken. Gyerekkoromban mindig voltak allataink, es teljesen termeszetes dolog volt, hogy levagtuk oket, igy en is lattam es csinaltam. Anyaek vettek par uj csirket es beloluk szantak az ebedez. Mi a ferjemmel elmentunk a boltba ezt-azt venni es mikor jottunk haza, anya mar fozott, erre a fiunk elkezdte meselni, hogy a mama megolte a csirket es o segitett neki megkopasztani. A ferjem felrehivott es osszeszidott, hogy nem vagyok normalis, miert kell egy 8 eves gyereknek ilyneket latni. Lehet en vagyok maradi, de a bolti csirke is ugyanilyen modon lesz konyhakesz es nem ertem mi a gond azzal, ha a gyerek ez tudja, vagy latja. Vagy csak en vagyok tul videki? A velemenye mellet kiall es anyukamat is felelossegre vonta, hogy ezt igagazan nem kellett volna. Ti ovnatok az ilyen latvanytol a gyereket?
2015. márc. 12. 16:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

>a többivel nem volt bajom, csak ne lássam


Hát ez az.. szerintem sem kell látnia. Az nem baj, ha tudja hogy "honnan jön az étel", de látnia 8 évesen még nem kell..


Érdekes hogy a néhai 2. válaszoló hogy ki lett törölve innen.. ő volt az egyetlen, aki szerint szintén nem való kisgyereknek ilyen látvány. Szerintem nem kellett volna kitöröltetni.. vagy fáj az ellenvélemény?

2015. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Semmi baja nem lesz a gyerek lelkivilágának ettől, nem is értem a férjedet, meg az egy-két hepciáskodó kommentelőt. Amikor a gyerekeim a nagyszülőknél nyaraltak, láttak csirkevágást, nyúlvágást. Az egyik nyúlvágásnál épp akkor mentem ki, amikor apósom leütötte a nyulat és nekiállt nyúzni, a kisebbik lányom (4-5 körül volt akkor) pedig érdeklődve nézte. Aztán meg jóízűen megette, és ő magyarázta el nekem, hogy a csirkének kihúzni kell a tollát, a nyuszinak meg levenni a bundát egészben, mert nincs tolla. :D
2015. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
39%
A férjed bölcsész diplomás ugye?
2015. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől semmi baja sem lesz...Gyerekként én is hamar "szembesültem" tyúkvágással. Nem mondom, hogy életem legjobb élménye volt, de inkább azért, mert engem gúnyoltak, amiért elfordultam, és sokáig nem mertem hozzáérni a döglött állatokhoz. Erőltetés nélkül, kedvesen oktató jelleggel még érdekelt is volna a dolog.

Ha a fiadnak a nagyi hagyta, hogy eldöntse, akar-e segíteni, akkor ez egy izgalmas új felfedezés volt a számára, nem több. Mellesleg a későbbi, egészség- és környezettudatos gondolkodást gyermekkorban igen komolyan meg lehet alapozni, legalább nem fogja azt hinni, hogy az élelmiszerek konyhakészen teremnek az áruházakban, és különbséget tud tenni mű és igazi étel között.

2015. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 acelsziv ***** válasza:
19%
a férjed egy idióta. Én 8 évesen már fogtam a csirkét amíg apám a nyakát vágta. 4-5 évesen a disznóról kapartam le a pörkös sörtét perzseléskor. 10 évesen már én csaptam fejbe a nyulat vágáshoz. Úgy, hogy nagyon szerettem őket, simogattam etettem de, ha vágni kellett akkor vágtam és kész. A gyereknek ettől semmi baja nem lesz. Legfeljebb nem lesz egy nyámnyila pipotya alak belőle.
2015. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

"Legfeljebb nem lesz egy nyámnyila pipotya alak belőle."


Hagyjuk már ezeket a "hú de vagány vagyok" szövegeket. Attól,hogy valaki nem bírja az ilyet még nem lesz nyámnyila.

Ettől függetlenül az anyának van igaza: ha a fia bírja, akkor miért ne vehetne rész benne?

2015. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Na akkor sorban: en nem pontoztam se fel se le senkit, a 2-es komment torlese nem az en saram, szoval ne engem szidjon, aki irta. A ferjem nem bolcsesz, es leiidiotazi se kene. Mindenki masnak koszonom a normalis valaszokat.
2015. márc. 12. 21:41
 28/28 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ezzel probléma. A férjed hülye. Én falun nőttem fel, sok állatunk volt. Nyulak, szárnyasok, disznó és mivel az apai nagypapám sokat járt horgászni, még rengeteg halpucolásnak is tanúja voltam. Szóval volt ott minden. Nyilván vigyázni kell az olyan állatokkal ami odacsíphet (ne adj isten a gyerek arcába) vagy mondjuk mi disznóvágásnál csak akkor léphettünk a disznó közelébe, amikor már egyértelműen kifeküdt. Ilyen dolgokra egy gyereknél nagyon kell figyelni, de egyébként miért baj az ha tudja hogy hogyan kerül a hús az asztalra? Ne legyen segghülye, mint anno a városi osztálytársam aki földrajzon úgy felelt a tanár kérdésére hogy "A falu és a város között az a különbség, hogy a faluban lovaskocsikkal járnak." Na EZ gáz. Legyen csak tájékozott a gyerek. Ezek a dolgok a nagyon alap műveltséghez tartoznak.
2015. márc. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!