Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osszekaptunk a ferjemmel....

Osszekaptunk a ferjemmel. Tudja a gyerek honnan jon az etel vagy sem?

Figyelt kérdés
A szuleimnel voltunk videken. Gyerekkoromban mindig voltak allataink, es teljesen termeszetes dolog volt, hogy levagtuk oket, igy en is lattam es csinaltam. Anyaek vettek par uj csirket es beloluk szantak az ebedez. Mi a ferjemmel elmentunk a boltba ezt-azt venni es mikor jottunk haza, anya mar fozott, erre a fiunk elkezdte meselni, hogy a mama megolte a csirket es o segitett neki megkopasztani. A ferjem felrehivott es osszeszidott, hogy nem vagyok normalis, miert kell egy 8 eves gyereknek ilyneket latni. Lehet en vagyok maradi, de a bolti csirke is ugyanilyen modon lesz konyhakesz es nem ertem mi a gond azzal, ha a gyerek ez tudja, vagy latja. Vagy csak en vagyok tul videki? A velemenye mellet kiall es anyukamat is felelossegre vonta, hogy ezt igagazan nem kellett volna. Ti ovnatok az ilyen latvanytol a gyereket?
2015. márc. 12. 16:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
10-esnek ment, nem az utolsónak:)
2015. márc. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

A férjed elég bután áll a dologhoz. Ha ráhagynád a nevelést, úgy járna a gyereked, mint azok a bizonyos amerikai óvodások, akik a valódi egér és Jerry képe közül az utóbbit jelölték meg egérként.. Emellett ha az anyámat felelősségre vonná olyasmiért, amiben nem látok semmi rosszat (sőt, az én gyerekkoromhoz is hozzátartozott), abból óriási balhé lenne. Nem is tudom, mit képzel magáról.. Abban pedig biztos vagyok, hogy a gyerek nem kényszer hatására nézte végig a dolgot, hanem kíváncsiságból. Nincs annyi keze a mamának, hogy lefogja a gyereket is, mert márpedig ezt megnézi..

A kettes válaszolónak elgurult a gyógyszere. Gumiszobában tölthette a gyerekkorát, ha ennyire nem tud semmit a gyerekek normális viselkedésről.

2015. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

Vannak érzékenyebb gyerekek (felnőttek is),akik ezt nem bírják,náluk nem kell erőltetni. De a gyerekednek láthatóan nem volt ezzel semmi baja, segített benne,meg el is mesélte.

Ha mindentől meg akarja óvni a férjed, akkor a fiad később nagyot fog koppanni, amikor rájön,hogy milyen az igazi élet. Sokkal rosszabb lesz neki, mintha ebbe nő bele.

Nem vagyok vidéki, ráadásul burokban nőttem fel, de simán végignéztem, ahogy mamám kopasztja a csirkét. Persze,sajnáltam,de később a levesben már örültem neki. (Normálisan, szabadon tartottuk őket, és gyorsan, kíméletesen vágtuk le.Tehát még erkölcsi szempontból sem lehetett belekötni, hogy mit tanul a gyerek...)

2015. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem baj, hogy látta, én is így nőttem fel, fogtam a nyuszi lábát, míg mamám levágta. :( Persze utána nem nagyon akartam belőle enni. De hát ez van, miért kellene ezt titokban csinálni, ha egyszer megesszük? Viszont nem tudom, hogy nem emiatt van-e, hogy az egyik gyerekem kb. 6 éves kora óta szinte semmi húst nem eszik meg, (csak a darált húst a tészta ételekben és a párizsit), mert talán ő is láthatott ilyet valamelyik nagyinál. 8 évesen azért már elég nagy a gyerek és szerintem tv-ben is látnia kellett volna már ilyesmit.
2015. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazamentél volna, és azt látod, hogy a gyerek a sarokban kuporog és hüppög, akkor nem kellett volna. De jól fogadta. Így nem hiszem, hogy baj volna.


Ez lelki beállítottságtól függ. 27 éves vagyok, egyszer sem láttam, hogy levágnak állatot, nincsenek vidéki rokonaim.

Én kényelmesen elvagyok abban a hitben, amit a Hajós mondott egyszer régen: a hús, amit eszek, az ott nő a szupermarketben celofánban. :D

2015. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Én 83-ban születtem, és egész életemben láttam, hogy honnan jön az étel.

Most karácsonykor disznóvágás volt nálunk a a legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki részt vett a dologban. A legkisebb pedig másfél éves. A 3 éves gyerekek boldogan segítettek a nagyszülőknek, még a malac farkát is fogták.


Egyáltalán nem értem, hogy mi problémája van a férjednek, ha nem bírja gyomorral a dolgot, akkor nem kell végignéznie, de a gyerekét sem kellene eltiltania tőle, mert megfosztja egy információtól és tapasztalattól ami nagyon hasznos lehet a későbbiekben!

Pl nem fog olyan huleségeket mondani a gyerek, hogy ő azért vesz boltban csirkét, mert az oda kerülő étel alapanyagok nem úgy készülnek, mint a házi hústermékek. (Vagyis nem leölik a csirkét, disznót, stb) Bármilyen furán hangzik a saját fülemmel hallottam egy ehhez hasonló "elszólást" az egyik bevásárlóközpontban.

2015. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
De latta es azota napok teltek el semmi baja nincs. A ferjem meg azota morog ezen. Anyukamban se volt semmi rosszindulat, nem kenyszeritette, magatol ment vele a fiam. Hust is eszik ugyanugy. Koszonom a valaszokat. :)
2015. márc. 12. 16:55
 18/28 anonim ***** válasza:
83%
Én a férjed helyében inkább büszke lennék, hogy már ilyet is csinált a nagyfiú, és nem undorral mesélt róla.
2015. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Ensam skog válasza:
5 éves koromban előttem ölték le a disznót és perzselték meg majd bontották szét. Ugyan ekkor előttem tépett szét a nagyim rotija a szomszéd kismacskát. Leszakadt a fejéről a teste. És ugyanebben az évben ölték le előttem a tyúkokat és ugyan úgy bontották szét és tanított meg dédmamám tojózni. Igazi vidéki élet volt. Imádtam. Nyílván szomorú voltam mikor leölték az állatokat de ez is az élet része meg kell tanulni és idővel túltettem magam rajta.
2015. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Mi is vágtunk gyerekkoromban disznót és tyúkot is. Nem néztem végig, most sem tudnám, ahogy leölik bármelyiket is, de 7-8 évesen pucoltam a tyúkot. Mondjuk amelyik az én saját kakasom volt, az én kakasbarátom, azt persze nem vágtuk le, azzal lelkileg tönkre tettek volna, de a többivel nem volt bajom, csak ne lássam.
2015. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!