Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osszekaptunk a ferjemmel....

Osszekaptunk a ferjemmel. Tudja a gyerek honnan jon az etel vagy sem?

Figyelt kérdés
A szuleimnel voltunk videken. Gyerekkoromban mindig voltak allataink, es teljesen termeszetes dolog volt, hogy levagtuk oket, igy en is lattam es csinaltam. Anyaek vettek par uj csirket es beloluk szantak az ebedez. Mi a ferjemmel elmentunk a boltba ezt-azt venni es mikor jottunk haza, anya mar fozott, erre a fiunk elkezdte meselni, hogy a mama megolte a csirket es o segitett neki megkopasztani. A ferjem felrehivott es osszeszidott, hogy nem vagyok normalis, miert kell egy 8 eves gyereknek ilyneket latni. Lehet en vagyok maradi, de a bolti csirke is ugyanilyen modon lesz konyhakesz es nem ertem mi a gond azzal, ha a gyerek ez tudja, vagy latja. Vagy csak en vagyok tul videki? A velemenye mellet kiall es anyukamat is felelossegre vonta, hogy ezt igagazan nem kellett volna. Ti ovnatok az ilyen latvanytol a gyereket?
2015. márc. 12. 16:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Akkor én is "vidéki" vagyok, mert nem látok benne rosszat a gyerek fejlődése szempontjából.

A durva videojátékok rosszabb hatással vannak rájuk.

N 27

2015. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Hm én nem a világháborúban nőttem fel, hanem a 90-es években, és én magam már 7 évesen segítettem a tyúkkopasztásban és pucolásban. Igen persze, sajnáltam a pipiket, ez természetes. De nem is mondtam soha egy szóval sem, hogy a tej a bolti hűtőből származik :D

1. válaszoló

2015. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Vidéken nőttem fel, 8 évesen már nem csak csirke de disznóvágást is láttam (ahogy rengetegen) nem lettem/lettünk tömeggyilkosok, sem depisek h jajj a szegény disznó/tyúk... Ugyan.... Nincs ebbe semmi. A tv károsabb a gyerekedre mint ez.
2015. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ezzel semmi gond. Kicsi koromban engem is mindig vittek disznóvágásra, meg mamámék tartottak csirkéket. Aztán felnőttem és többé kevésbé normális is vagyok. Ráadásul én lány vagyok, de semmi baja nem lett a kis törékeny lelkemnek. Meg a másik dolog, azért egy 8 éves gyereknek már nem olyan kicsi, hogy ne legyen tisztában az elmúlás tényével. Inkább vegye természetesnek, mint hogy majd 16-17 évesen csodálkozzon rá az ilyen dolgokra. Vicc nélkül, nekem sajnos volt olyan osztálytársam aki egyszerűen nem hitte el, hogy a nyúl nem tojik tojást. Pedig elit gimibe jártunk és kitűnő tanuló volt... Az pont ugyan ilyen gáz, ha azt hiszi valaki, hogy a csirke a fagyasztóban terem.
2015. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Mi is mentünk gyerekkoromban disznóvágásra falura rokonokhoz, semmi bajom nem lett tőle. Túl van pörgetve a dolog.
2015. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
2-es!te olyan hülye vagy anyád se szeret.Kérdező neked van igazad.A gyerekednek semmi baja nem lesz ettől.A párod is csak zacskós levesbe látja a marhát?8éves nem olyan pici már,és bizonyára nem is félt ha segített:)
2015. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan már! Az 5 éves gyerekem is elmegy a mamáékhoz disznóvágásra. Azt a részt nem látja, hogy lebökik disznót, és mire odaérünk, már barna, mert füstöli, esetleg le is mosták, de a világ legtermészetesebb dolgának veszi, hogy abból husi lesz, és megesszük. Tisztában van vele, hogy a pipit levágják, a zebrát megeszi az oroszlán, a békát a gólya...stb.


Szerintem képtelen lennék levágni akár egy tyúkot is, de ovis koromban ott ácsorogtam a szüleim mellett, mikor pucolták, és szedték szét. Az egyetlen dolog, amit nem bírtam nézni, amikor levágják. Ennyi. Nem lettem lelki sérült, sem agresszív..stb.

2015. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem értek meg egyes embereket... nem kell mindenből akkora problémát csinálni. Faluhelyen még ma is tök természetes dolog az ilyesmi. Gondolom a gyereket se rázta meg annyira a dolog. Én a tévétől meg a sok elmebetegségtől jobban félteném a gyerekemet mint egy tyúkvágástól. Igaz én a 90-es évek vége felé voltam gyerek de faluban laktam, illetve egy kis városban és szinte minden velem egykorú a környéken volt már csirke/disznóvágáson és mindannyian itt vagyunk. Senkinek semmi baja nem lett. Nyilván sajnálom én is az állatokat, kicsit csúnyán hangzik de ez természetes dolog. Ez csak tápláléklánc. Mondjuk nálam a tyúk, disznó végelgyengülésben halna meg :) nem lennék képes megölni és nézni se szeretem az ilyesmit, de a többiben már részt veszek.
2015. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sehol nem látom leírva, hogy a gyerek végignézte, ahogy a mama elvágja egy csirke nyakát. A gyerek annyit mondott, hogy a mama megölt (fordítom: leölt, levágott) egy csirkét, és a gyerek segített megpucolni. Gondolom nem segített volna benne, ha ezt traumaként éli meg.

Utolstó, hogy ki a paraszt, arról ne nyissunk vitát.

2015. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

8 évesen már több temetésen voltam, mint a további 17-ben. "Szépen" sorban haltak meg a dédszülők, nagyszülők. 14 éves koromra 1 nagymama maradt az idősebb rokonságból. Így mondhatni nekem nem volt problémás dolog a halál fogalma. Jobb helyen van, ezért nem fázik egyedül a temetőben, fentről vigyáznak rád, meghaltak, stb. Mindig a koromnak megfelelően válaszoltak anyuék ha egy-egy temetés után feltettem a nagy kérdést, hogy a mamámal/papával most mi lesz? Sírtam, hogy nincs a mama/papa, de nem úgy, mint azon osztálytársaim, akik általános felső tagozatban vesztették el az első rokonukat és majd egy hónapig végig bőgték a napokat ha valamiről eszükbe jutott. Ezért nem is értettem sose őket, meg azt se, hogy utána miért kezdtek el rettegni a haláltól és a szellemektől.


Így szerintem ha a gyereket nem érte sokkhatásként, hogy a csirkének meg kell halnia ahhoz, hogy leves legyen belőle, akkor nem kell túlreagálnia a férjednek. A gyerek a szülő reakcióiból is leszűri egy adott dologról, hogy jó vagy rossz. Ha a szülőt felzaklatja a gyereket is fel fogja. 8 évesen pedig már nem olyan kicsi, hogy ilyen témáktól óvni kelljen. Bár tény, lehet a konkrét nyak vágást vagy tekerést lehet nem ajánlatos végignézetni vele. (minket ilyenkor mamám beküldött, hogy majd ha nagyobbak leszünk megmutatja, de most nézzünk mesét, azóta se tudom mondjuk hogy kell, mert nincs hozzá gyomrom)


Lehet velem van a baj, de egy gyerek inkább tanulja meg, hogy a csirke nem konyhakészen a fagyóból jön, a tehén nem lyukas vagy lila és a nyúl nem tojást tojik. 8 évesen már iskolába jár, ennek megfelelően már nem szabad álomvilágban tartani minden szempontból. Nem kell rögtön elmondani, hogy na nincs se Mikulás, se húsvéti nyuszi, fogtündér pedig még annyira sem, majd rájön magától, de alapvető dolgokat nem árt tisztázni.

2015. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!