Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez másnak is fájó lenne?

Ez másnak is fájó lenne?

Figyelt kérdés

Az anyukám hosszan tartó betegség után 2014 nyarán meghalt.

Apukám alkoholista, már 3-4 éve.

Anyai és apai ágon is tehetős rokonok vannak, apukám pedig előadta a nagy drámát,hogy neki nincs pénze fizetni, sima önkormányzati temetés lesz,hamvasztással és ejtett néhány könnycseppet.

A családunk minden ágról ódzkodik a hamvasztástól, így természetesen a rokonok sem hagyták, és bár ment az egymásra mutogatás a két "ág" között,hogy "fizesd te neked több pénzed van", kontra "nem, fizesd te, neked közelebbi rokonod", (persze nem ilyen nyíltan) de végül csak ki lett fizetve a koporsós temetés, amit apukám intézett, minden (apró) költséget megspórolva így nem kérte a ravatalozót sem, ezért "szabadtéri" temetés volt, viszont szakadt az eső délelőtt, a család ment oda ,hogy megnézzük anyukámat,hogy valóban ő van e a koporsóban illetve,hogy tárgyakat helyezhessünk a koporsóba, és nekem hatalmas lelki trauma volt,hogy kint ázott az esőben, a koporsó, és amíg megnéztük addig is csak egy esernyőt tartottak fölé.

Nagyon fáj ha visszaemlékszem arra,hogy ott áll a koporsó a temető bejáratánál, szakadó esőben, "magányosan."

Nem szóltak volna a rokonok ha kérjük a ravatalozót, nem osztott,nem szorzott volna, tudom,hogy így is hálásak lehetünk,hogy nem hamvasztás volt, de akkor is haragszom apámra, amiért ide jutottunk,hogy még az önkormányzati segélyt is elitta, ha nem inna lehetett volna annyi megtakarításunk,hogy mi fizessünk minden költséget ravatalozóval együtt, és akkor talán nem sírnék a mai napig is ha arra gondolok,hogy egy tetőt nem tudott intézni.


Ráadásul ezzel egy időben volt egy másik temetés, ők kérték a ravatalozót, és így még rosszabb volt látni,hogy más is megadja a "méltóságot" a szerettének és normális temetést adnak neki.


(A szertartás kezdetére elállt az eső)


2015. márc. 10. 15:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Te válaszolsz nekem?! Te arra sem emlékszel, éppen kivel kezdesz kötekedni? Kapaszkodj bele a 43%-odba, és keress magadhoz hasonló mélységű vitapartnert.

Csak hogy ne offoljak teljesen, kedves kérdező, a fenti úrihölgy szerint lelketlen vagyok, amiért szerintem érthető, ha haragszol apádra a temetés szervezése miatt. Azt gondolom, a megbocsátás nem abból fakad, hogy szőnyeg alá söpörjük a problémákat, és tagadjuk a tényeket és érzéseinket, hanem elfogadjuk, hogy a másik is ember, és hibázhat. Aki ezt másképp gondolja, annak nem hiszem, hogy szabadna tanácsot adnia családi kapcsolatok témakörben.

2015. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Pfúú, de álszent, hazug, képmutató vagy! Vered a nyálad a százalékodra, aztán próbálsz lejáratni..., és szépíted amiket válaszoltál nekem. De képzeld tudom, hogy kinek írtam és mondtam véleményt, de csak, mert a válaszodra választ kaptál ne állítsd már azt be zaklatásnak! Egyébként a kérdező jól tudja a gondolataimat neked sem írtam másról, de dühöngj csak. És grat, hogy ilyennel terhelted ezt a topikot, ahelyett pusztán csak nekem írtál volna vissza, aztán tiltasz le. Ennyire érdekel téged a kérdező problémája, és közben adod az ártatlan a nyilvánosság felé. Innét kezdve részemről csinálsz meg írsz még amit csak akarsz..., pont nem érdekel, hogy mivel akarsz lejáratni!!! Sajnálom kérdező, hogy mind ennek részese lettél. Vannak még primitív emberek!
2015. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!