Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez másnak is fájó lenne?

Ez másnak is fájó lenne?

Figyelt kérdés

Az anyukám hosszan tartó betegség után 2014 nyarán meghalt.

Apukám alkoholista, már 3-4 éve.

Anyai és apai ágon is tehetős rokonok vannak, apukám pedig előadta a nagy drámát,hogy neki nincs pénze fizetni, sima önkormányzati temetés lesz,hamvasztással és ejtett néhány könnycseppet.

A családunk minden ágról ódzkodik a hamvasztástól, így természetesen a rokonok sem hagyták, és bár ment az egymásra mutogatás a két "ág" között,hogy "fizesd te neked több pénzed van", kontra "nem, fizesd te, neked közelebbi rokonod", (persze nem ilyen nyíltan) de végül csak ki lett fizetve a koporsós temetés, amit apukám intézett, minden (apró) költséget megspórolva így nem kérte a ravatalozót sem, ezért "szabadtéri" temetés volt, viszont szakadt az eső délelőtt, a család ment oda ,hogy megnézzük anyukámat,hogy valóban ő van e a koporsóban illetve,hogy tárgyakat helyezhessünk a koporsóba, és nekem hatalmas lelki trauma volt,hogy kint ázott az esőben, a koporsó, és amíg megnéztük addig is csak egy esernyőt tartottak fölé.

Nagyon fáj ha visszaemlékszem arra,hogy ott áll a koporsó a temető bejáratánál, szakadó esőben, "magányosan."

Nem szóltak volna a rokonok ha kérjük a ravatalozót, nem osztott,nem szorzott volna, tudom,hogy így is hálásak lehetünk,hogy nem hamvasztás volt, de akkor is haragszom apámra, amiért ide jutottunk,hogy még az önkormányzati segélyt is elitta, ha nem inna lehetett volna annyi megtakarításunk,hogy mi fizessünk minden költséget ravatalozóval együtt, és akkor talán nem sírnék a mai napig is ha arra gondolok,hogy egy tetőt nem tudott intézni.


Ráadásul ezzel egy időben volt egy másik temetés, ők kérték a ravatalozót, és így még rosszabb volt látni,hogy más is megadja a "méltóságot" a szerettének és normális temetést adnak neki.


(A szertartás kezdetére elállt az eső)


2015. márc. 10. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is részvétem. Illetve, nem, ne aggódj, ez teljesen normális reakció, érthető a kiakadásod. Kitartást.
2015. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom...persze ,hogy másnak is rossz lenne ez...sok erőt és kitartást kívánok neked/nektek
2015. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
kiírtad magadból, talán kicsit enyhül, és igen, másnak is fájna ... légy erős
2015. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

Azt tanácsolom, hogy tedd túl rajta magad. Most nagyon csúnyát fogok írni, de szerintem mélységesen igazam van: semmin nem változtatott volna, ha ravatalozóban tartjátok a búcsúztatást, nem lett volna méltóságteljesebb édesanyádnak, hiszen azzal, hogy a szeretett gyermeke elsíratta őt és egész életében őrizni fogja az ő emléként, az számára a legnagyobb méltóság! Nem az számít, hogy kit, milyen szertartáson, milyen kporsóban, milyen sírkő alá temetnek, hanem az, hogy a családja, a szerettei mennyire szeretik és őrzik az ő emlékét!

2015. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Másnak is fájna, de azt tudnod kell, hogy az amit apád önkormányzati segélyt kap abból ő a legalapvetőbb temetést sem bírta volna finanszírozni akkor sem, hogyha nem inna. :( Szerintem anyukád nem akarná, hogy bármilyen is jelenleg apád haragudj rá. Szerintem azt akarná, hogy engedd el a haragodat felé és belül lelkileg minél hamarább felerősödjél és te boldog legyél annak ellenére is, amit a sors hozott.

Sok erőt kívánok neked mind ehhez én is, és kitartást is.

2015. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Részvétem anyukád miatt. Apádra jogosan lehetsz mérges, de ez sajnos a történteken semmit nem változtat, csak azon, hogy a jövőben mit gondolsz róla. Anyukád nem tudom, milyen ember volt, de biztos vagyok benne, hogy nem a ravatalozó lett volna fontos számára, hanem az, hogy valóban szeretettel búcsúzzanak tőle. Te ezt megtetted, és azóta is őrzöd az emlékét. Ma már csak ez számít, a temetésen sajnos semmit nem tudsz változtatni. Fogadd el, hogy akkor is hiányozna az életedből, ha annak idején lett volna tető a fejetek fölött, mert az az igazságtalanság, hogy nem volt ravatalozó, eltörpül amellett, hogy ilyen fiatalon itt kellett hagynia téged. Nem a tökéletes temetés a legszebb ajándék, amit adhatsz számára, hanem az, hogy emlékszel rá, és mikor eszedbe jut, nem a már halála után ázó koporsójára gondolsz, hanem még az életében együtt töltött szép időkre. Ha én meghalnék, nem szeretném, hogy a szeretteimnek ilyen dolog okozzon fájdalmat, mert számomra semmit nem számítana. Csak az, hogy szeressenek és őrizzék az emlékemet. Te mit gondolsz, anyukádnak mi lett volna a fontosabb?
2015. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Részvétem.

A munkámból adódóan nagyon sok temetést és családot láttam már, és hidd el nem az adja meg a nagyobb méltóságot, aki nagyobb cicomát rendez. Sőt nagyon sok család választja a ravatal nélküli temetést.

A régi öregek pedig azt mondják, ha esik az eső az égiek is siratják...

2015. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából az jött ki rosszul,hogy szakadt az eső, ha szép napsütéses idő lett volna még "szép" is lehetett volna.

Ha nem inna apám nem kapna semmi segélt mert nem lenne rá szükség...

2015. márc. 10. 16:01
 9/12 anonim válasza:
Sajnos már meghalt. Nem számít már neki maximum nektek. Gondolom ő tisztességes módon távozott, remélem elkoszont mindenkitől akitől kellet.
2015. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
most komolyan, egy elhunytnak mennyire számít az, hogy elázik a teste? Ha a lelkük ott van még valahol és látják a történéseket, akkor egyáltalán nem az fáj nekik, hogy "jé, ott ázok a koporsóban", hanem az, hogy "ó, szegény kislányom, nagyon fáj neki, hogy elvesztett". Igen, szar ügy, hogy ilyen az apád. Nekem az anyám ilyen. És mit tudok vele kezdeni? Semmit. Ő egy alkoholista, ha az utolsó falat kajámat borrá változtatná, megtenné. Ha az én koporsómról, az én temetésemről lenne szó, akkor is azt nézné, hogy min lehet spórolni, akkor legalább lenne is mire hivatkoznia, hogy miért iszik. Bármennyire is dühösek vagyunk, nem tudunk változtatni, se te, se én. Szerintem neked az fáj a legjobban, hogy apádnak nem az édesanyád elvesztése volt a legfájóbb, hanem az, hgy pár üveg, vagy flakon borral kevesebbre maradt pénze, mert anyukád "megmerte" tenni, hogy meghalt és ezzel őt kiadásokba sodorta. Úgyse tudod megértetni vele, hogy egy normális ember hogyan áll a dolgokhoz.
2015. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!