Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom magam túltenni egy...

Nem tudom magam túltenni egy két éve történt bántalmazáson. A családom kinéz, nem tartanak normálisnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves voltam, most 19 éves vagyok. Azelőtt mindig mosolygós voltam, jó kedvű. Mostanság állandóan szomorú vagyok. Nem tudok örülni semminek. Nincsenek barátaim, a közösségi életem a nullával egyenlő. Azóta folyamatosan féltem a saját és a hozzátartozóim testiépségét. Betegesen félek mindentől, rettegek.

Teljesen bezárkóztam, senkiben sem tudok megbízni. Bárhova megyek mindenhol furcsán néznek rám, mert furcsán néznek rám. Az bánt, hogy már a szüleim is. Mit csináljak? Nyugtatókat szedtem, de nem használtak semmit. Hogyan értessem meg a szüleimmel a helyzetem?


2015. márc. 9. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is tud erről a dologról valaki rajtad kívül, pl a szüleid, anyukád? Ha nem akkor sürgősen mondd el neki, beszéld át vele alaposan, akár többször is. Vagy ha nem vele akkor valaki közeli illetővel akiben megbízol, nagyszülő pl. Vagy ha velük nem megy vagy nincs kivel, akkor szakember. 2 év nagy idő, ha eddig nem léptél túl rajta, akkor félő hogy saját erődből, egyedül ezután sem fogsz tudni. Vagy akár ird ki ide is, az is jelenthet némi megkönnyebbülést a lelkednek.
2015. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Poszttraumás stressz-szindrómának hívják, üdv a klubban...

A nyugtató ilyenkor alig ér valamit, mivel a hangulatod és a szorongásod más eredetű.

Pszihcológushoz kéne menned, hidd el, egy pszichoterápia csodákra képes!

2015. márc. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Engem 8evig zavart, de méggyászoltam, és túltettem magam rajta. Az életben több gyász is ért azóta. Azok is megviseltek. Ha nem zárom le, örökké gyászolok. És akkor elszalasztom azt, amire igazán vágyom, magam elől zárom el a lehetőséget.


Majd dobok este egy listát, hogy mi vált be nekem, abból szemezgethetsz, lehet, valamelyik rész neked is segíthet...

2015. márc. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem derül ki, hoyg miröl is van szó, mert nem egészen mindegy, hogy valaki adott neked egy nagy pofont, amit nem tudsz hová tenni, vagy megeröszakoltak, amivel nem tudsz egyenesbe jönni.


Viszont ha nem tudod feldolgozni a törénteket, akkor fordulj szakemberhez (pszichológus), aki segít egyrészt helyretenni a dolgokat, másrészt túljutni a traumán.

2015. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusnál... semmit sem segített, csak végig hallgatott, és azt mondta, hogy fel kell dolgoznom és meg kell bocsátanom. De miért? Alig voltam 17, lehet kicsit h.lye voltam... és ez ok arra, hogy egy 17 éves lányt megerőszakoljanak? És én bocsássak meg és tegyem magam ezen túl? Úgy beszélnek róla mintha csak elestem volna. Tönkre tették az életem, nekem mindennap ezzel szembe kell néznem... az összes ember egy roh.dék, nem segítenek csak álszenteskednek és sajnálkozva néznek, hogy ez minek hisztizik, annyira rossz dolgot nem is tettek vele.
2015. márc. 9. 22:24
 6/10 anonim ***** válasza:

HA ez igaz, akkor az a pszichológus igen felelötlen és nem ért a szakmájához.

Keress másikat, aki tényleg segít feldolgozni a történteket, mert ilyen nincs, hogy felejtsd el.

2015. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem a szüleidet ugyanúgy sokkolta a dolog, csak ők a tagadásba menekülnek (nem olyan nagy ügy, ne hisztizz és társaik). És szeretnék visszakapni a valaha mosolygós (kis)lányukat, csak ezt kissé hogy is mondjam "primitíven" fejezik ki.

Másokkal meg ne foglalkozz. Ők nem élték át azt amit Te, nem tudják milyen azt feldolgozni.

2015. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mi a fene ***** válasza:
60%
Lehet hogy hülyén hangzik, de ami megtörtént, azon nem tudsz változtatni.Vedd be a le. szarom tablettát, keress vmi extrém hobbyt, vagy sportot és tanulj a történtekből. a psziho. csak a pénzedet teszi el. Ha Te nem segitesz magadon, akkor senki. Ne csodálkozz, ha kerülnek, a "bajos" ember nem kell senkinek, olyan jó barát nincs. Lehet hogy a szüleid is unják már. A múlton kár rágódni.
2015. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Mi történt?

Ki volt az?

2015. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as valaszaban van valami. Te kellesz ahhoz, hogy jobban legyel. Igaz, a pszichologus is rosszul csinalta a dolgat. En felkeresnek egy masik szakembert, esetleg csoportokat hasonlo tapasztalattal, vagy akar a neten ilyen forumot. Ha olyanokkal beszelhetsz rola akik szemelyesen ateltek az segithet.

Az is jo ha kiadod magadbol a banatot/indulatot. Valami hobbi, nalam pl a rajzolas segitett (mas lelki eredetu problemem volt es meg mindig van de kezelhetobb). Muveszetterapia...

2015. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!