Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok normálisnak...

Mennyire tartjátok normálisnak hogy a párod/férjed külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

Nekünk fél évig ment,havi 3 napot volt itthon.

A fél év alatt elvetéltem, meghalt édesapám és ő nem volt mellettem mint társ,teljesen eltávolodtunk egymástól.


Az én tapasztalatomat félretéve,ti mit gondoltok arról,hogy a férj hetekig nincs a barátnője/felesége/családja mellett?


2012. dec. 4. 20:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És akik még nem voltak ilyen helyzetben,ti belemennétek?
2012. dec. 4. 20:45
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

A kényszer nagy úr.

Ha emberhez méltó módon akartok ebben az országban élni és nem vagytok politikusok , csókosok , jómódú családból származók akkor nincs más megoldás mint külföldön dolgozni.

2012. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Ma már sajnos teljesen természetes.
2012. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom,hogy ma már ez természetes.Én nagyon család centrikus vagyok,álmomban sem tudnám elképzelnni hogy a pénz miatt elhagyjam a családomat!


Amúgy kijöttünk a pénzből (saját lakás saját kocsi) ... csak neki nem elég a Seat hanem BMW kell..

2012. dec. 4. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Azt, hogy a muszály nagy úr.

Mi nem vagyunk ilyen helyzetben de koleganőm igen, náluk pl párja csak dec. 25-én jön haza ,de 26-án megy is vissza, aztán legközelebb 30-án jön haza mi akkor dolgozunk, mondjuk ott lesz 2 napjuk, 31 és 1-eje, de én nem tudnám ezt elképzelni, persze ha nagyon rossz lenne az anyagi helyzetünk és akadna egy lehetőség akkor persze hogy megpróbálnánk, szem előtt tartva a célt, hogy miért tesszük.

2012. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ott vele van a baj....

Amúgy én azt gondolom (bár megjegyzem tapasztalatom nincs benne!) ha a kapcsolat erős, akkor fél év alatt nem távolodnak el egymástól a felek. Az akkor lehetséges, ha nem áll szilárd alapokon. Bizonyára nagyon nehéz a fél év, de olyan esetben érthető, ha a megélhetés forog kockán vagy lényegesen jobb életszínvonalat tudnak elérni ezáltal.

2012. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Én benne voltam. A férjem 9 hónapig dolgozott tőlem távol külföldön. Amikor kiment nem volt sem internetünk, hogy legalább skype-on beszélhettünk volna. Nem volt telefonom hogy legalább telefonon beszélhettünk volna. Haza jönni is a 9 hónap alatt három alkalommal tudott hazajönni pár napra. Egy sima utcai telefon volt az összekötő kapocs köztem és a férjem között. 9 hónap így nagyon hosszú idő. Ő kit dolgozott én itthon dolgoztam. Hogy ne érezzem a hiányát szinte minden nap hétfőtől vasárnapig vállaltam a 14-16 órákat. Csak aludni jártam haza. Amikor úgy éreztük hogy ez így nem mehet tovább, és egyre távolodunk, döntés elé álltunk. Vagy én megyek ki vagy ő jön haza. Döntöttünk. Ennek 7 éve, és sokkal erősebb lett a házasságunk. Mi kiálltuk a próbát.
2012. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Mi 14 hónapig bírtuk - vagyis ment volna tovább de az már biztos a kapcsolatot visszavonhatatlanul megrontotta volna - most megyek ki hozzá és együtt fogunk dolgozni és lakni. Egyébként mi 4 havonta 12 napot találkoztunk.
2012. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Apukám katona, a fél világot bejárta, szóval én gyerekként megtapasztaltam a negatív oldalát. Ráadásul a tévhitekkel ellentétben nem kereset vagyonokat, anyu is dolgozott, túlórázott is sokat.. nem volt könnyű.


A párom elismert a szakmájában, szóval várható volt hogy fog kapni lehetőségeket. Az első a terhességem alatt jött, bevallom nem mertem volna kimenni vele és idegen helyen, ahol alig beszélem a nyelvet végigcsinálni az utolsó heteket és a szülést. Ő viszont nem akart lemaradni a szülésről és az első hetekről, szóval maradt.

Szerencsére kapott újra lehetőséget, 6 hónapos munkára, nem volt kérdés hogy megyünk vele.

Érdekes hogy sokan le akartak beszélni, hogy ki lehet bírni 6 hónapot meg a gyereknek is jobb lenne meg minek variálni...


Most megint van egy lehetőség, csak ez 3 éves, ha megyünk akkor nekem a munkahelyemen fel kell mondanom. Ettől függetlenül nem kérdés: akár itthon, akár máshol, de EGYÜTT :-))

2012. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a párom most fog kimenni No-ba. Én nem félek, mi már nagyon sokmindent túléltünk együtt. A jómódot, sikertelen öngyilkosságot, vagyon elvesztését, betegségeket, éhezést, villany- és gázkikapcsolást, veszekedéseket, béküléseket. 7,5 éve együtt. Pont ezt ne bírnánk ki??? Hiszen ott az internet!!!! Az egyetlen esély, h talpra tudjunk állni. Amint lesz lehetőség, megyek én is. Lehet egy.másik országba...
2012. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!