Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl lehet lépni a bántalmazáson?

Túl lehet lépni a bántalmazáson?

Figyelt kérdés
Kiskoromban a szüleim folyamatosan vertek, nagyon keményen. Ti hogyan lépnétek túl ezen? Ők úgy tesznek mintha soha semmit sem történt volna és elvárják, hogy a kapcsolatunk tökéletes legyen...
2013. máj. 5. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlléptem. A szüleimen is. Ugyan írtam anyának ma egy ímélt, amiben felköszöntöttem, de egyébként nem tartunk kapcsolatot. Majd írok a születésnapján is.
2013. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondod nekik meg az igazat, hogy inkább elkerülöd őket mert vertek.

Egyébként meg pszichológus. Engem lelkileg tett tönkre anyám, semmi önbizalmam, mindentől félek. Szeretethiányos vagyok és félénk. Az gondot okoz néha, hogy egy kenyeret vegyek a boltban. Az a mottója anyámnak hogy lelkileg kell hatni a gyerekre. Sosem ölelt meg, sosem jött el egyetlen előadásra sem az iskolában, ha négyest kaptam napokig nem beszélt velem. Érts úgy ha szóltam hozzá nem válaszolt hanem csak leszegte a fejét és hallgatott. Akár hetekig is eltartott egy-egy ilyen hallgatás oktató-nevelő céllal.

2013. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy.
2013. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Főleg úgy nehéz túllépni, hogy aki bántott, az meg se bánta azt, amit tett, hanem elvárja, hogy a sok lelki seb ellenére te is úgy tegyél, mintha mi sem történt volna. Ez enyhén szólva kiábrándító. Megbocsájtani idővel talán nagy nehezen meg tudnék, de az biztos, hogy egy életre kiábrándulnék bárkiből, aki szándékosan bánt, vagy lábtörlőnek használ. Tudom, hogy ilyen vagyok, tapasztalat.
2013. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a kettő!

Én túlléptem de nagy mértékben serültem....mentálisan persze.

Pszichológushoz jarok.

2013. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem tudom, hogy mit tehetnék... semmi bajom sem lenne, ha ők nem eltusolnák csak az egészet. Elég lenne egy bocsánatkérés tőlük, vagy az, ha nem folyton még mindig engem szidnának, de nem sok esélyt látok rá. Pszichológussal sem mennék sok mindenre így ilyen helyzetben, inkább nekik kéne, hogy felismerjék mit csináltak :/ köszönöm azért :)
2013. máj. 5. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Túl lehet azért, főleg ha a szülő belátja hogy vétkezett és 100x bocsánatot kér,meg próbálja valahogy helyrehozni bepótolni a rosszul eltöltött éveket
2013. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Túl lehet.

Én túl léptem.

Több mint 10 éve még csak nem is hallottam felőlük.

2013. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!