Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz döntést hoztam tizennyol...

Rossz döntést hoztam tizennyolc évvel ezelőtt. Mit tehetnék most, ötvenen jóval túl?

Figyelt kérdés

Ennyi ideje, hogy elváltam a férjemtől, otthagyva gyerekemet is. Hittem egy férfi ígéretének, ami nem is volt ígéret csak egy kétértelmű mondat. Ő nem vált el, nem hagyta el a családját. Egyedül maradtam. A lányommal soha nem alakult ki köztünk igazi anya-lánya kapcsolat. Szüleim már nem élnek. Senkim sincs. Nagyon megbántam már a válást. A volt férjemre nem mondhatok semmi rosszat. Jó férj és apa volt. Lányom kedves velem ha találkozunk, de nem az igazi. Nincs családom, nincsenek rokonaim sem. Akik vannak vagy nagyon távoliak, vagy nem állnak velem szóba. Ők helytelenítették akkori döntésemet.

Nem akarom a férfiakat hibáztatni, de úgy érzem hogy nem csak én vagyok a hibás. Nem kellene felelőtlenül ígérgetni egy nőnek.

Nem tudom meg nem történté tenni az elmúlt majd két évtizedet.

Egyedül mit tehetnék?



2015. márc. 5. 17:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy mutatom, jol megleszunk mi ketten a fiammal.

Mar tul sok eselyt adtam neki mig ugylattam hezital, nincs tobb.

2015. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hiba volt a gyerekedet is hátrahagyni egy férfi kedvéért. Ezt már beláttad.

Amit tehetsz hogy a jelenlegi helyzetből a legjobbat hozod ki. Ami múlt azon hiába rágódsz, vagy hiába keresel más hibást. Az már elmúlt.

Most abból kell a legjobbat kihozni ami most van. Keresnetnéd a lányod társaságát. Felajánlhatnád a segítségedet dolgokban. Ha neked az jobban esik a volt férjednek elmondhatod hogy nagyon jó apa és férj volt mindig és köszönöd hogy felnevelte a lányotokat.

De a lényeg hogy abból ami most van, abból kell a legjobbat kihoznod. A múlton gondolkodás csak a semmibe visz.

2015. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
15%
Egyedül mit tehetnél? Vhol mindenki egyedül van, ha rokonai vannak akkor is. Volt egy rossz döntésed, szerintem a miértekbe felesleges bele menni és itt egyeseknek vádaskodni is felesleges, mintha az az adott illető sose hozna rossz döntést, na mindegy. A lényeg egy dolgot tehetsz..., hogy a lányoddal rendbe teszed a kapcsolatodat. Kezdj el most anyja lenni, lássa, h az vagy, vagy legalább a bnője próbálj lenni, sőt leírásod alapján szerintem még az utóbbival többre is mehetnél. Ez viszont csak őszinteséggel és nyíltsággal fog menni, az első lépéseket neked kell megtenni, és légy türelmes. Amíg nem kezdesz így tenni addig szerintem mindig ott lesz az jó-jó, de vmi még se olyan jó érzés.
2015. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
67%

"Kezdj el most anyja lenni, lássa, h az vagy"


Ugyan ki lenne anya, ha nem az, aki 18 évre elhagyja a gyerekét!

Gondolom egy apával is ilyen megértő lennél!


Szánalmas vagy.

2015. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
13%
Te meg pláne, hogy jöttél kötekedni válaszadás helyett, ja meg leszavazgatni! Grat!
2015. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%
Anyja már nem lehetsz a lányodnak, legfeljebb - ha megengedi- nagyanyja a gyerekeinek. Amit tehetsz szerintem, hogy elfogadod, hogy csak ismerősnek tekint, törekedhetsz rá, hogy jó ismerős legyél, és törekedhetsz, hogy a gyerekei közelébe engedjen. Szerintem.
2015. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Ne is haragudj, de ha ha ez a férfi nem tesz neked ígéreteket, ott maradsz a férjed mellett? Ha igen a válaszod, akkor meg is érdemled.
2015. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
11%

Jaaa..., hogy ez egy ilyen kérdés, hogy csak azokat pontozzák fel, akik a kérdezőt szidják, mint a bokrot? :D

Kérdező, tudod mit változtatok a meglátásomon..., kell nekem is a pont. :D Borzalmas egy nő személy lehetsz, és tedd össze a két kezed, hogy egyáltalán szóba áll veled még a lányod ráadásul kedvesen. Hogy mit tegyél azt meg old meg magad, az itt túlzottan senkit se érdekel, hogy válaszoljanak erre is neked, tisztelet a kivételnek.

2015. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%

Annyira jellemtő ez a mentalitás sok nőre. 18 évig rá sem bagózott a családjára, aztán megöregedett egyedül maradt és már jók lennének. Ez az egész semmi másról sem szól csak az önzésről. Kérdező a te fejedben semmi más nem járhat csak ÉN, ÉN,ÉN, ÉN...

Élvezd ki azt a jövőt, amit teremtettél magadnak! Élvezd a saját társaságod, hiszen gondolom önmagadon kívül úgysem szeretsz senkit. Egyáltalán milyen anya az olyan, aki képes elhagyni a gyermekét?!


Amúgy mit tegyél? Annak a válaszadónak van igaza, aki azt írta, hogy próbálj ott segíteni a világban, ahol tudsz. Úgy még értelmet adhatsz a létezésednek.

2015. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem az a szánalmas, hogy többen úgy csinálnak, mintha soha semmilyen nagyobb hibát, vagy rossz döntést nem hozott volna. Ja és az is eléggé szánalmas, hogy a lánya még véletlen se bocsáthat meg az anyjának. Látszik, hogy a válaszadók többség vagy tudatlan gyökerekből, vagy tinikből áll. Szintén tisztelet a kivételnek.
2015. márc. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!