Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz döntést hoztam tizennyol...

Rossz döntést hoztam tizennyolc évvel ezelőtt. Mit tehetnék most, ötvenen jóval túl?

Figyelt kérdés

Ennyi ideje, hogy elváltam a férjemtől, otthagyva gyerekemet is. Hittem egy férfi ígéretének, ami nem is volt ígéret csak egy kétértelmű mondat. Ő nem vált el, nem hagyta el a családját. Egyedül maradtam. A lányommal soha nem alakult ki köztünk igazi anya-lánya kapcsolat. Szüleim már nem élnek. Senkim sincs. Nagyon megbántam már a válást. A volt férjemre nem mondhatok semmi rosszat. Jó férj és apa volt. Lányom kedves velem ha találkozunk, de nem az igazi. Nincs családom, nincsenek rokonaim sem. Akik vannak vagy nagyon távoliak, vagy nem állnak velem szóba. Ők helytelenítették akkori döntésemet.

Nem akarom a férfiakat hibáztatni, de úgy érzem hogy nem csak én vagyok a hibás. Nem kellene felelőtlenül ígérgetni egy nőnek.

Nem tudom meg nem történté tenni az elmúlt majd két évtizedet.

Egyedül mit tehetnék?



2015. márc. 5. 17:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
ez a hajó már elment ... nagyon ... szerinted találsz itt olyant aki pátyolgatni fogja a lelked?
2015. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

50 éven túl is tudhatnád, hogy a saját döntéseidért csakis te vagy a felelős. Még ennyi év után sem fogadod el, hogy te döntöttél rosszul, és még ma is hárítod a teljes felelősséget a férfira. Azt, hogy hitegetett , még nem jelenti azt, hogy ő azt akarta, hagyd el a családod, gyereked. Tudod azt mondják, hogy a tehenet a borjával fogadd el. Ha a férfi ne fogadott el a lányoddal akkor ne a férfit hibáztasd, hogy rosszul döntöttél.

Az elmúlt x évet már nem tudod visszahozni, de azt megteheted, hogy igyekszel jó lenni a lányodhoz. A lányodon múlik, hogy miképpen dolgozza fel azt, hogy cserben hagytad, és lesz elég időtök arra, hogy újra bízzon benned. Neked már csak a türelem maradt.

43/N

2015. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Távol álljon tőlem, hogy megbántsalak, rossz indulatúnak sem érzem magam. DE! Mit szeretnél 18 év után? Hogy voltál képes elhagyni a gyermekedet? Hogy jössz te ahhoz, hogy magadat sajnálod még mindig, és mást okolsz a te hibád miatt?
2015. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Meg kell találnod azt a tevékenységet, amit szeretsz csinálni, és jót teszel vele, valami általa jobb lesz a világban. Segíteni azoknak, akik kérik, és írni, rajzolni, énekelni? Csak általánosságban tudok írni, mert nem ismerlek.
2015. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

18 évet elpazaroltál egy olyan férfira aki csak hitegetett??!!!

És miért kellett ennyi idő hogy erre rájöjj végre???


Mindenki a saját életét irányítja, tehettél volna a kialakult helyzet ellen!

Nem azt mondom hogy nem kezdhetsz új életet de azért egy 10-12 évvel ezelőtt lényegesen könnyebb lett volna.

2015. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem vigasztal teged, de a felesegem epp most koveti el szerintem ugyanezt a hibat.

Elhagy minket a fiammal, pedig o szerinte is jo ferj apa vagyok, de nagyon szerelmes egy szinten csalados ferfiba. De en nem sajnalom, rohanjon csak a vesztebe.

2015. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a legnagyobb hibát én követtem el. Persze kifelé én is azt hangoztatom hogy helyesen döntöttem. De belül tudom, hogy ez nem így van. Lányomnak már saját családja van és az apját tekint szülőnek. De talán még tehetek valamit.
2015. márc. 5. 17:51
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
#7 nem, már semmit nem tudsz tenni
2015. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

6-os ezt itt mutasd meg neki! ! !


Kérdező. Nyilván nem csak a te hibád, de viszont csak magunkon tudunk változtatni ! ! és nem visszamenőleg, hisz a férj magára maradt, a lány felnőtt, senki sem fog visszamenni az időben, mert te most értetted meg, hogy hibáztál. Az, amit fentebb írtam: azt keresd meg, hol tudsz jót tenni, kivel, mivel?

2015. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

Egyedül mit tehetsz?

Meghalhatsz öregen, magányosan, egyedül, ahogyan azt választottad és érdemled is.

2015. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!