Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna szólni...

Nem kellett volna szólni anyósnak? Te szóltál volna?

Figyelt kérdés
Szóval voltam egy próba munkán,volt jópár jelentkező az állásra.Mint késöbb kiderült,hogy az anyós ismeri a tulajt.Kérdezte hogy szóljon e,az érdekembe.Majd sokat agyaltam rajta,hogy hát ha biztosra akarunk menni,és nagyon kell a munka,akkor lehet nem ártana a protekció,mert közel sem biztos,hogy rámfog esni a választás.Viszont én elég siker orientált vagyok,olyan értelembem,hogy nekem már az is önbizalmat ad,ha saját magam szerzem meg az állást.Lehet hülyén gondolkodom erről a dologról és nem kellene ezen agyalnom.Te szóltál volna neki?
2015. márc. 3. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem. Ha protekcióval kerülsz be, úgy is fognak rád nézni, akárhogy is dolgozol.
2015. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Semmi esetre sem. Ha protekcióval kerülsz be, úgy is fognak rád nézni, akárhogy is dolgozol.



Hát igen,én ezzel tisztába vagyok,de talán nem mindenhol van így.Nem baj,ha ledolgozok pár hónapot,még az is jobb mint a semmi.A valamiből,könnyebb lépni,mint a semmiből.Szerintem....én sem szeretem ezt a protezsálást,soha nem voltam híve,de a szükség nagy úr.

2015. márc. 3. 15:30
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem szóltam volna. Undorítónak tartom ha valaki más hátán akar felkapaszkodni. Jelen esetben munkát kapni. Plusz, ha összevesztek anyóssal jön a papolás, és esetleg még ki is rúgathat ha nem nyalsz be neki, nem értesz vele egyet mindenben. Hát nekem ez nem kéne.
2015. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

szóltam volna.

Manapság egyrészt nehéz jó álláshoz jutni, másrészt nagyon sokszor ha megkap valaki egy állást köze sincs ahhoz, hogy mennyire alkalmas valaki.


szimplán a szimpátia is dominál, sőt..van legalább 10 másik ember, aki ugyanannyira alkalmas arra az állára, ha van protekció, vagy ajánlás, aki kezeskedik a munkavállalóért akkor őt választják

2015. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

zárójelben megjegyzem, hogy magam is toborzok, interjúztatok

tehát:

szívesebben veszek fel egy olyan embert, akit szívesen ajánl egy olyan ismerősöm, akinek a véleményére adok.

2015. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

ma 16:21


Na akkor te elvileg HR-es vagy,vagy valami olyasmi.De mi van ha az akit ajánlanak,az még sem úgy teljesít?Engem mindig ez a kérdés foglalkoztat ilyenkor.Hogy ilyenkor kellemetlen mindenkinek,ha nem úgy alakul.A munkaadónak is,a munkvállalónak is,és annak is aki beszervezte.Szóval erről mi a véleményed?Mert ezekben az esetkben azért szokott sértődés lenni,ha esetleg az illető idő elött felmond,vagy hogy még sem erre gondolt,esetleg nem úgy teljesít stb.

2015. márc. 3. 16:27
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor ugyanúgy mehet Isten hírével.. Ha valaki vállalja azt,hogy szóljank az erdekében én azt vettem észre, hogy duplán teljesít, mert nem akar szégyenben maradni.

Olyan embert, aki nem alkalmas, ha az Atyaúristen ajánlja sem veszek fel...

Ráadásul senki nem tudja meg, hogy volt lökő...

2015. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

ma 17:02


Na ez az!Itt a kulcsszó!Duplán teljesít!Te tudnál duplán teljesíteni az év minden napján??Kötve hiszem!Miközben azt látod,hogy a kollégáid,akik fele annyire teljesítenek mint te,ugyan annyi pénzt kapnak?Ez így igaszságos?Szerintem nem...

2015. márc. 3. 17:12
 19/21 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve,hogy ezzel a többi kolléga ellenszenvét is kiérdemelheti az ember.Én már voltam így egyszer,és valóban duplán éreztem magamon a nyomást,a dupla teljesítmény miatt,elkezdték félteni a régi emberek a popójukat.Ezáltal megtalálhatják az embert és ki spécizhetik maguknak.Legalábbis én ezt tapasztaltam,de nyilván ez helytől is függ..
2015. márc. 3. 17:25
 20/21 anonim ***** válasza:
De most őszintén, mégis honnan tudná a többi kolléga, hogy ki érkezett "protekcióval"? Ráadásul úgy, hogy az ismerős még csak nem is ott dolgozik, hanem a főnök ismerőse? Nem úgy kell bemutatkozni a munkatársaknak, hogy "azért vagyok itt, mert beajánlottak", és a főnök sem fogja senkinek az orrára kötni.. Túl van lihegve a probléma.
2015. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!