Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna szólni...

Nem kellett volna szólni anyósnak? Te szóltál volna?

Figyelt kérdés
Szóval voltam egy próba munkán,volt jópár jelentkező az állásra.Mint késöbb kiderült,hogy az anyós ismeri a tulajt.Kérdezte hogy szóljon e,az érdekembe.Majd sokat agyaltam rajta,hogy hát ha biztosra akarunk menni,és nagyon kell a munka,akkor lehet nem ártana a protekció,mert közel sem biztos,hogy rámfog esni a választás.Viszont én elég siker orientált vagyok,olyan értelembem,hogy nekem már az is önbizalmat ad,ha saját magam szerzem meg az állást.Lehet hülyén gondolkodom erről a dologról és nem kellene ezen agyalnom.Te szóltál volna neki?
2015. márc. 3. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

NEM, ha nem vagyok elég jó, akkor nem akarom, hogy protekcióval vegyenek fel.


Meg ha netán valamiért összekapsz az anyóssal, akkor eleve hallgathatod, hogy nélküle nem lenne munkád sem.

2015. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoltam volna. Nalunk sokszor van hogy pl. ha munkat keresek akkor volt-munkatarsak mondjak hogy szoljak nekik mert naluk van ures hely. Szerintem ezzel nincs gond, a jo munkaerot mindenki szereti. Persze ha trehanyan dolgoznek nem hivtak volna.
2015. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én szóltam volna,nagyon sok esetben ismerős nélkül nem lehet munkát szerezni.Most az hogy pont az anyós,nem érdekelt volna,a lényeg hogy meglegyen a munka.
2015. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Alapból én sem szólnék neki, DE ha az múlna rajta, hogy a gyerekeimnek tudok-e enni adni vagy sem, akkor sutba vágnám az önérzetemet és szólnék.
2015. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

ma 14:38


Hát én is ugyan ezen gondolkodtam amúgy.Ezért agyaltam sokat a dolgon.De viszont már nincsen munkám vagy 2 hónapja,erre fele elég nehéz munkát találni.Így jobban láttam ezt a döntést,mivel még mindig jobb összeveszni anyóssal,mint itthon lesni és várni a csodát,hogy hátha valaki esetleg felhív,miközbe millió helyre beadtam az önéletrajzot és millio helyet felhívtam.

2015. márc. 3. 14:44
 6/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szóltam volna. Nyilván ha nem felelsz meg, akkor nem fognak felvenni. De ha marad 3 ugyanolyan jó jelentkező a végére, akkor talán számít, hogy téged ajánlott valaki.
2015. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

ma 14:41


Nincs gyerek még,viszont kitudja mikor lenne munkám,már 2 hónapja itthon vagyok,minden erőmmel azon vagyok,hogy munkát találjak,végül ide behívtak,de utóbb kiderült,anyós ismeri a tulajt.Mondtam is anyósnak,hogy nem muszáj szólni,mert nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni,ha esetleg nem úgy alakúl.Azt mondta ne foglalkozzak vele,a lényeg az,hogy egynlőre legyen munkám,a többit sz...arjam le,legalább megprobáltam.Talán nem fog sírni a szája,ha nem úgy alakul.Végülis elöbb voltam próba napon,mint hogy szólt volna.

2015. márc. 3. 14:49
 8/21 anonim ***** válasza:
Protekcióval sem vesznek fel, ha nem felelsz meg a munkára. Ma egy állásra százak jelentkeznek, és nagyobb részük meg is felel, kicsi az esély, hogy te kapd meg, hiába lennél jó benne. Én sem örülnék annak, ha ilyen módon szereznék munkát, de ha kell a pénz, ez a legbiztosabb módja az elhelyezkedésnek. Ma már szinte mindegy, milyen munkád van és hogyan, hálás lehetsz, ha van.. Ha szükségem van arra a munkára, akkor kihasználom a lehetőségeket.
2015. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Alapesetben magam próbálnám megoldani,de ismerem a munkakeresés dolgait magam is az vagyok.

Ilyen esetben elfogadnám a protezsálást,hiszen ha már x ideje eredménytelenül keresek munkát,es tömören fogalmazva,"kellapénz" akkor pont nem zavarna.

2015. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Jó hogy így alakult, így látja, hogy önerőből is képe svoltál és felvettek. Ha nem vettek volna fel és el tudta volna intézni, akkor még mindig kérhetted volna a segítségét (ha tényleg olyan beosztásban van), de így jobb, nem fog haragudni.
2015. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!