Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alig élünk kint, de már hozná...

Alig élünk kint, de már hozná a haverját, hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

3hónapja élünk a barátommal külföldön. Úgy jöttünk ki, hogy egy ismerős pár már évek óta kint van, felvettük velük a kapcsolatot és annyiban segítettek, hogy papírokat elintézték velünk együtt. Amúgy azon kívül egyből lakást stb. magunknak kellett nézni, tehát nem lakhattunk náluk, semmi. Én beszélek 3 nyelven, a párom tanulja most is, szóval én vagyok a "tolmács". Erre tegnap feldobta, hogy a haverjának feldobta hogy jöjjön ki ő is. (Van 30év hitele és 2pici gyereke, a nőnek semmi végzettsége, 8általánosa van, de nem is akar dolgozni).

"lakhatna itt amíg nincs neki lakása, segítünk, te majd nyelvbe segítesz, ha kell kisegítjük pénzben" stb. Na most én kicsit kiakadtam. Nekünk se segítettek így és nincs semmire garancia!! Se munka se semmi. Főleg hogy mi is alig vagyunk itt.

Ráadásul otthon, Mo.-on is mindig az volt, hogy átjött a pasi, iszogattunk és hajnalban ment haza. Itt a gond azzal volt hogy hiába beszéltük meg előre hogy 11kor hazamegy, pihenni is kéne valamikor ez nem történt meg kb 3-4kor ment el mindig. Volt hogy lefeküdtem már aludni, de hangosak voltak, szóltak hogy kéne valami stb.


2015. márc. 1. 11:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem szeretem az ilyeneket. Nem vagy önző. Aki ezt mondja, nyilván elvárja maga is másoktól, hogy kinyalják a valagát.
2015. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Valami azt súgja, hogy a kérdezonek nem a segítéssel van baja, hanem nem bízik meg a barátja haverjában (pl. nem fizet bele a rezsibe, lakbérbe, stb.). Ezekkel az elozményekkel értheto, még ok is csak most kezdenek egyenesbe jonni anyagilag, ilyenkor még korai segítséget ajánlgatni bárkinek. Kint nincsen anyuci meg apuci, akik kisegítik pénzzel az embert. Majd, ha lesz egy biztonsági tartalék, amihez hozzá lehet nyúlni vész esetén, akkor esetleg igen.
2015. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%
Qrva jó életed lehet, ha 30 év után feljársz egy oldalra utálkozni meg röhögni másokon. Ez mutatja, hogy te is magyar maradtál, akárhol is vagy.
2015. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Utalkozni, (van ilyen magyar szo?) azt nem, csak rohogok a hulye gondolkodasokon. Koszonom, jol vagyok, jo az eletem.
2015. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, ha Németországban lakást akarsz kibérelni, akkor ahhoz lobogtatni kell az érvényes munkaszerződésedet, nem? Az azt jelenti, hogy minimum 2 hónapig kellene kerülgetnetek egy négyfős idegen családot, egy másfél szobás lakásban. Hangsúly a "minimum" szócskán. Hát ezt vállalja be, akinek két anyja van.
2015. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

16. ezt akartam én is írni, hogy ott nem így van e.

Ezért is zavaros számomra az is, amit leírt a kérdező az ő kimenetelükkel kapcsolatban is. Mert azt írja, lakást munkát maguknak intéztek, az ismerős csak a papírok intézésében segített. Na, ha nem úgy mentek, hogy már volt előre lebeszélt munka, szállás, akkor, hogy tudták mindezt az érkezés napján elrendezni? Szerintem a papírokat sem tudja az ember az érkezése napján intézni, és nincs aki munkaszerződés hiányában lakást adna ki neki, csak úgy a semmire, hiába van több havi megélhetésre való pénze. Ez nekem így nagyon zavaros, mindenképpen kellett segítség nekik is, és nem 2 napra.

Persze ez nem jogosítja fel a párját, hogy bárkit is a nyakukra invitáljon, pláne úgy, hogy nem a saját segítségét tudja felajánlani, hanem a barátnőjéét.

Ezen felül, aki azt írta, hogy jaj milyen a kérdező, mert nem akar segíteni, miért nem, miért ne mehetne ki a nyakukra a barát, ha nem jön be neki, akkor kaland volt, valami ilyesmit olvastam feljebb. Azért azt megnézném, hogy egy felelősségteljes ember, akinek családja, gyerekei, nagy hitele van, ráadásul itthon jól fizető munkahelye, az megengedhet e magának ilyen kalandot. Aztán ha nem jött be, akkor vagy vegetál kint, az ő segítségükre szorul, nem tudja az itteni hitelt fizetni a családról gondoskodni, majd hazajön, ahol akkor már nem lesz munkája. Szerintem beszéljétek le mindenképpen a kimenetelről, főleg ha nincs olyan papír a kezében, ami ott nagyon keresett, és jól megfizetik, és normális nyelvtudás. Ha van, akkor is először munkát keressen, legyen aláírt munkaszerződése, azután mondjon itt fel, és menjen. A barátodtól nagyon rossz ötlet volt ez így ebben a formában szerintem.

2015. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Szintén Németországban lakom. (Bayern) Szerintem a barátod bolond. Ne haragudj, de 3 hónapja vagytok kint, ugye azt írtad, először nektek kellene megerősödnötök itt. Én már kihoztam anyámat, 1 szót sem beszél németül, 1 évig lakott nálunk míg a semmi nyelvtudással hatalmas mákkal szereztünk neki egy teljes munkaidős állást. Lakást is néztünk vele, beszéltünk helyette, nem akarta senki kiadni neki a lakást, mert nem beszél németül. Hiába mondtuk, hogy mi itt vagyunk, velünk beszéljenek ha baj van-a párom ráadásul német-így sem jártunk sikerrel. Végül ezt is egy ismerőstől jött hirtelen lehetőséggel sikerült elintéznünk. Apám már küldené otthonról az öcsémet. "Szerezzetek neki munkát, szerezzetek lakást" - ehhh mégis mit gondol???? Soha életében nem élt külföldön, halvány fogalma sincs, hogy mennek itt a dolgok. Az öcsém se beszél egy árva szót se németül, mert arra lusta volt, hogy nyelvtanulással foglalkozzon. Én nagyon szeretem őket, és biztos, hogy később próbálkozom majd valahogy segíteni, de hé, az én magánéletem senkit nem érdekel?? Vágják azt ezek, hogy mennyi idő körbejárni az összes hivataltól kezdve mindent?? Az, hogy én dolgozom, meg mellette élni is szeretnék az luxus és önző? Engem az zavar, hogy maguktól még csak nem is néznek a lehetőség után, nem tanul az öcsém nyelvet, ergo várják a sültgalambot. Tőlem....
2015. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
12-es vagyok, igen, otthonról baromi konnyen beszél mindenki, szerezzen az illeto lakást és munkát, segítse elintézni a papírokat. Mondjuk a családtag nálam más kategória, mint a haver, barát. Igazából mindenkinek olyan hozzáállással kellene kulfoldre mennie, hogy nincs segítség, mert ha minden a feneke alá van tolva, hogy lesz valaha is talpraesett és onálló?
2015. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!