Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alig élünk kint, de már hozná...

Alig élünk kint, de már hozná a haverját, hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

3hónapja élünk a barátommal külföldön. Úgy jöttünk ki, hogy egy ismerős pár már évek óta kint van, felvettük velük a kapcsolatot és annyiban segítettek, hogy papírokat elintézték velünk együtt. Amúgy azon kívül egyből lakást stb. magunknak kellett nézni, tehát nem lakhattunk náluk, semmi. Én beszélek 3 nyelven, a párom tanulja most is, szóval én vagyok a "tolmács". Erre tegnap feldobta, hogy a haverjának feldobta hogy jöjjön ki ő is. (Van 30év hitele és 2pici gyereke, a nőnek semmi végzettsége, 8általánosa van, de nem is akar dolgozni).

"lakhatna itt amíg nincs neki lakása, segítünk, te majd nyelvbe segítesz, ha kell kisegítjük pénzben" stb. Na most én kicsit kiakadtam. Nekünk se segítettek így és nincs semmire garancia!! Se munka se semmi. Főleg hogy mi is alig vagyunk itt.

Ráadásul otthon, Mo.-on is mindig az volt, hogy átjött a pasi, iszogattunk és hajnalban ment haza. Itt a gond azzal volt hogy hiába beszéltük meg előre hogy 11kor hazamegy, pihenni is kéne valamikor ez nem történt meg kb 3-4kor ment el mindig. Volt hogy lefeküdtem már aludni, de hangosak voltak, szóltak hogy kéne valami stb.


2015. márc. 1. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Furcsa vagy. Nektek is segitettek, batoritottak, mindegy, hogy "csak a papirokkal", de ezt te hamar elfeljtetted. 3 honap nem kis ido, azt hittem egy hetrol van szo. Neked sem lennek a baratod/ismerosod.
2015. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Ebben a helyzetben te vagy az, aki érdemben segíteni tud, hiszen a barátod nem beszélni a nyelvet (ebből adódóan gondolom nem is dolgozik, vagy maximum valamilyen alacsonyan fizető munkakörben). Vagyis mind az ügyintézés, mind az illető lakhatása alapvetően a te terhed lenne. Más f.rkával nem verjük a csalánt, vagyis a haverjának akkor dobjon fel ilyesmit, ha veled megbeszélte, és te ezzel egyetértesz. Nem azon akadnék ki, hogy segíteni akar valakinek, nincs azzal semmi gond. A probléma az, hogy téged nem néz partnernek. Amit írsz, hogy a "haver" rendszeresen 3-4 körül ment haza a megbeszélés ellenére, az nettó pofátlanság, és elmond valamit a barátod hozzáállásáról is. Én is óvatos lennék egy ilyen emberrel. Segíteni lehet, de nem szabad az embernek hagyni, hogy megkeserítsék az életét. Én a helyedben annyit felajánlanék, hogy az ügyintézésben segítek, de arról szó sem lehet, hogy hozzátok költöznek (egyáltalán van akkor lakásotok ahová elfér 4 felnőtt és 2 gyerek?!).
2015. márc. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Melyik országba mentetek?
2015. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem kellett volna kiakadni, hanem szepen megbeszelni, hogy "dragam, nekem nem lesz idom segiteni a nyelvben nekik" szoval, majd ha elegge jok, akkor jojjenek, szivesen varjuk oket.

Illetve, egy sokat igero (jo ejszakat) pillantassal hozzatenni, hogy "nekunk is kicsi ez a lakas, szoval, inkabb segitunk nekik mashol lakni, de..."

Ezt nem azert irom, hogy ne lenne igazad, mert az van.

Csak gondolom, a parod egyedul erzi magat (hianyoznak az ismerosei) es ezert szeretne valaki olyat is ismerni, akivel tud beszelni.

De az lehetne barki mar is inkabb, mint a magyarbol hozott lumpen ismerosok..

2015. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Alapfokon ő beszél már, de nem magabiztosan, a szakmája nyelvét megtanítottam neki, így abba dolgozik, de szamárlétra ugye szóval igen, ketten egy 1,5 szobás lakást tudunk fenntartani, most érjük utol magunkat. Szóval mi előtte 1,5évvel elkezdtünk gyűjteni, tanulni, tőkével mentünk ki, mivel lakásra előre kell pénz, kajára, utazásra egy hónapra előre kell pénz.

Németországról beszélünk.

Papírokban nagyon szívesen segítek, de ott lakás meg stb.

Azt még nem tudom, hogy hányan jönnének ki, de akkor sem mennék bele.

Mivel nincs garancia ezért pl ha mégse talál munkát, nem úgy megy a dolog stb. azért nem szeretném én is tartani a hátam, mivel azt a pénzt sose látnám viszont. Főleg hogy kb 120E FT a hitele havonta otthon.

2015. márc. 1. 11:42
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha belemész az "üzletbe", akkor malomkövet is köthetsz a nyakadra.
2015. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Magamba akadtam ki, neki annyit mondtam, hogy nem szeretnék belemenni. Ő meg letört...

3 havonta jövünk haza, nemsokára először, a haverokhoz is megyünk, régen is kb 2havonta találkoztunk velük, előre tervezett a szabi itt, szóval értitek :)

2015. márc. 1. 11:44
 8/18 A kérdező kommentje:

Itt az ismerős párral összejárunk, kb egymás mellett dolgozunk velük.

Én úgy gondoltam, hogy akkor legalább közösen szerzünk itt ismerősöket.. nem hozzuk az otthoniakat.. akkor én is megtehetném!

2015. márc. 1. 11:46
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Én szívesen segítenék barátnak, főleg, ha ilyen rossz helyzetben van.

Persze azt tisztázni kell előre a barátoddal, hogy nem azért jön a haverja, hogy szórakozzanak, bulizzanak, hanem azért, hogy munkát keressen és csak átmenetileg lenne nálatok.

2015. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Otthon jól fizető munkája van, bár több fegyelmije volt már, így most kb nem kell sokat dolgoznia azért a pénzért. Szóval nincs rossz helyzetben, csak "jó buli lenne, megpróbálhatja".

Megjegyzem itt sincs kolbászból a kerítés! A megélhetés nem olcsó, egyedül a fizetés ami magasabb és tud az ember félretenni. Tehát mi ketten kb 3000 eurót keresünk, kb 2000 elmegy, ha nem jön közbe semmi. Egyedül ezért nem tanácsos kijönni, mert 1500 körül van a bér és 1200 kb el is megy fejenként ha még az ember akar öltözni, esetleg sport stb.

Maximális tisztelettel és alázattal kell dolgozni, aki esetleg nem tudná, a németek kizárólag magázódnak, a fiatalabb korosztály kis része tegeződik, nem személyeskednek, szóval ha megkérdezed hogy van-e gyereke, 90% nem válaszol.

2015. márc. 1. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!